08. 10. 2017 | Návody | 5 minut čtení

Ať už způsob překonávání vzdáleností, koníček, který vyžene stres a starosti z hlavy nebo způsob jak dokonale formovat své ladné křivky - cyklistika je zkrátka ideálním parťákem do nepohody. Jste-li právě ve fázi výběru či snění o novém jízdním kole a patříte navíc k něžnému pohlaví, připravili jsme pro vás rádce s názvem „Jak vybrat dámské jízdní kolo“, který, jak věříme, vám ve vašem rozhodování pomůže. Samozřejmě jsme vám také plně k dispozici na našem telefonním čísle 606 356 488 a navštívit můžete také náš showroom v Praze 9, který je nejen plný nejnovější modelů a prestižních značek kol, ale především disponuje profesionálně vyškoleným personálem, který vám s výběrem rád pomůže.

08. 10. 2017

Dámské kolo má svá specifika

Určitě vás nebudeme škatulkovat a nutit stůj co stůj k nákupu dámského kola, když se vám líbí zrovna to pánské. Chceme vám však nastínit výhody, které vedou výrobce a designery k tomu, aby vyladili jízdní kolo na míru ženám a nebude samozřejmě chybět ani návod, jak najít to pravé jízdní kolo. I když máme - muži i ženy - dvě ruce i nohy, hlavu i trup, přeci jen je naše konstituce odlišná.

Širší pánev a s ní i jiný tvar sedací plochy, delší nohy a s tím spojený často odlišný záběr při šlapání, užší ramena a kratší ruce s menší silou v pažích a s nimi nejen jiný tvar řídítek, ale také celkově jiný posed na kole. Jednou z mnoha předností jízdního kola pro ženy je tedy jeho speciálně upravená geometrie, která je přizpůsobena ženské konstituci těla - tedy menší a drobnější postavě. U dámských kol se klade velký důraz na anatomický posed, měkčí odpružení, pohodlí a také snazší nastupování. Samozřejmostí je také to, že se více pozornosti u dámských kol věnuje jejich designu, který jde za každých okolností ruku v ruce s nejnovějšími módními trendy. Přesto však především ženy věnující se cyklistice aktivněji či dokonce závodně, volí často pánská kola a to pro jejich větší pevnost. Záleží tedy jen na vás...
 

Dámy pozor, začínáme - aneb kam, kdy a proč

A hned malým kvízem. Před samotným výběrem jízdního kola si v pohodlí svého domova odpovězte na pár zásadních otázek, které vás dovedou ke kole snů, na kterém bude radost jezdit a které nezůstane někde opřené v koutě, aby na něj nečině usedal prach.

Proč jste se rozhodly pro jízdní kolo?

Jsou vaše ambice ryze rekreační, nebo si chcete dát pořádně do těla a myslíte to s jízdou na kole vážně?

Jaké budou cíle vašich cest?

Polní cestička za městem, horské stoupání v Alpách, pohodová projížďka po cyklostezce, svižná jízda po asfaltu nebo snad kombinace různých variant?

Jak často se chcete vyhoupnout do sedla?

Pořizujete jízdní kolo, na kterém budete pravidelně den co den zdolávat vzdálenost do práce a zpět? Nebo snad každý víkend chcete prozkoumat cyklostezky v okolí a vyrážet s narůstající kondičkou dál a dál?
 

Nejoblíbenější kategorie dámských jízdních kol

Horská kola, označována také MTB kola jsou ideální pro jízdu v terénu. Pro zvládání náročného terénu jsou vybavena kvalitní pevnou konstrukcí, přesto jsou přijatelné hmotnosti i ceny. Na výběr můžete mít pevná či celoodpružená kola, která vynikají větším pohodlím a omezením únavy jezdce.

Silniční kola zvládají rychlou jízdu po pevném a kvalitním povrchu. Pokud hledáte stroj pro kvalitní sportovní výkon, jehož konstrukce jde ruku v ruce s aerodynamikou a minimální hmotností, pak jsou silničky na svižnou jízdu na dlouhou vzdálenost jako stvořené.

Krosová kola v sobě snoubí pohodlnou jízdu po zpevněných cestách i občasné šlápnutí do pedálů v lehkém terénu. Jsou rychlá i odolná zároveň a pro svou univerzálnost jsou skvělým dopravním prostředkem do práce i na výlety.

Městská kola, jak sám název napovídá, milují jízdu po městě a jsou k ní plně vybavena. Spolehlivost, rychlost, snadná ovladatelnost a přitom i nezbytná praktická stránka a výbava, to činí městská kola skvělým dopravním prostředkem, který vás dopraví ke kamarádce stejně jako na nákupy.

Skládací kola jsou skvělou příležitostí jak zkombinovat cyklistiku s dalšími dopravními prostředky, nebo jak si perfektně užít svou dovolenou i stovky kilometrů od domova s jízdním kolem v kufru auta.

Elektrokola zažívají svůj boom a rozhodně jsou moderní a spolehliví pomocníci v případě, že vám už lehce ubývají síly nebo se jen nechcete nepříjemně propotit cestou do práce. Učitelky, stejně jako ekologicky smýšlející managerky, si klidně a pohodlně můžou do práce i na nákup dojet na elektrokole, které s každým šlápnutím do pedálů podpoří vaši snahu svou vlastní dávkou energie.

Freestyle kola jsou spíše doménou adrenalinu chtivých mladíků, ale i slečny či mladé paní občas rády podlehnou této nespoutané zábavě. U těchto kol nehledejte přehazovačku ani další obvyklé doplňky, ty by vám při vašich kouscích jen překážely. O to více však využijete pegy či twistery a vaše triky mohou začít.
 

Od modelu po komponenty

Pokud už je vaše představa o typu povrchu a četnosti vašich cyklo výletů jasná, přišel čas podívat se na zoubek komponentů, kterými své kolo můžete vybavit a především z jakých materiálů. U jízdních kol platí zcela stoprocentně přímá úměra - čím lepší komponenty, tím je cena jízdního kola vyšší. Pokud tedy víte, že si kolo pořizujete jen na občasné zpestření dovolené či víkendů a do kola nechcete příliš mnoho investovat, zcela jistě vám postačí levnější modely kvalitních jízdních kol. Toužíte-li naopak ostatním závodníkům ukázat záda a vyšlápnout si i na nějaký ten závod, pak špičková jízdní kola u nás najdou i profesionálové.

Hlavní slovo při výběru komponent má rozhodně rám kola a vidlice. Špičkový karbonový rám nabízí větší tvrdost, přitom také pružnost a komfortně nízkou hmotnost, duralový rám je pevný a také nepodléhá stejně jako karbon korozi. Vidlice kola bývá bez odpružení nebo celoodpružená, kterou oceníte především pro pohodlnost a obratnost, kterou vám nabídne a také dokonalou vlastnost kopírovat nerovnost terénu bez nepříjemného drncání.

Brzdy jsou na jízdním kole nepostradatelné a musí být na ně stoprocentní spolehnutí. Nejčastěji jsou kola osazena ráfkovými brzdami, tzv. V-brzdami, ale také mechanickými kotoučovými nebo hydraulickými.
 

Velikost jízdního kola je důležitá pro vaše pohodlí a radost z jízdy

Velikostí kola je myšlena vzdálenost mezi středovou osou a koncem sedlové trubky rámu. Tato vzdálenost je nejčastěji udávaná v palcích, kdy jeden palec je roven 2,54 cm. Setkat se můžete také s označením v centimetrech nebo podobně jako v textilním průmyslu velikostí XS, S, M, L , XL, XXL. I když je udávaná velikost jednoznačná, přesto se jednotliví výrobci ve svých údajích lehce odlišují, proto je dobré orientovat se také dle výšky horní rámové trubky. Ta by například u horského kola měla cyklistovi, který stojí obkročmo nad kolem začínat cca 4-5 cm od rozkroku.

Nejlepší je jízdní kolo „vyzkoušet“, nebo alespoň vybranou velikost a hned uvidíte, zda vám padne. U internetových nákupů je to malý oříšek, my jsme však profesionálové a ochotně vám vaše vysněné kolo přeměříme - vy tak získáte lepší představu, zda je to kolo přesně vám na míru. Využít však můžete i náš showroom, kde máme pro vás po celý rok vystaveny nejoblíbenější modely a zástupce jednotlivých kategorií i značek a kolo si můžete osobně prohlédnout i vyzkoušet.
 

S výběrem kola nezapomínejte ani na příslušenství

Jen tak bude váš nákup kompletní a požitek z jízdy perfektní. Jako ženám, které toho musí zvládat opravdu hodně, se vám zcela jistě bude hodit nosič na nákup, dost možná i dětská sedačka na kolo. Nezapomínejte ani na svou bezpečnost a vybavte sebe i své kolo nejen kvalitním osvětlením, ale  také reflexními prvky,  klidně i slušivou vestou a vyberte si i stylovou cyklistickou přilbu. Myslete i na pitný režim a  sadu první pomoci pro vaše kolo pro případ, že si plášť a duše vašeho kola potykají po cestě se střepem či hřebíkem.Pokračujte zpět na výběr jízdního kola   Pokračovat na výběr jízdního kola 


Mirek MenšíkMirek Menšík

Odborník na jízdní kola.

Produktový manažer Mirek Menšík je naším odborníkem na sortiment cyklistiky a do jeho kompetencí patří i sortiment domků na nářadí. Je velkým fanouškem nových technologií a velice rád testuje nové modely kol a elektrokol. Díky svým mnohaletým zkušenostem a nesčetně odborných školení dokáže poradit nejen při výběru horského, krosového či dětského kola, ale rád vám odborně poradí i při výběru elektrokola nebo zahradního domku na nářadí.

Další články

Grily Weber to umí rozpálit už více než 50 let Zvídavé otázky o elektrokolech, na které se u nás nemusíte bát zeptat Romotop opět příjemně překvapil – trhu vévodí krbové vložky Romotop Heat Správnému cyklistovi nechybí kolo, ale také výbava! Dřevo do krbu a vše kolem něj Když značka není jenom jméno aneb co dali známí výrobci jízdním kolům do vínku Malý průvodce, jak vybrat dřevěný zahradní domek na nářadí Rozpohybujte své tělo díky elektrokolu Haibike! Big Green Egg – gril, který vás uchvátí Desatero o cyklistické přilbě nejen pro děti I kvalitní krbová vložka pro svou funkčnost potřebuje správnou instalaci Cyklisté pozor! Splňuje vaše jízdní kolo požadavky na povinnou výbavu? Jak vybrat místo pro krbová kamna S Haibike Flyon 2019 to bude jízda! Jak pečovat o dřevěné domky na nářadí? Jak vybrat pohodlný cyklistický batoh Desatero, jak vybrat zahradní gril na míru vaší kulinářské vášni Hurá, vybíráme jízdní kolo! Letní výlet do zimního světa krbových kamen a krbových vložek La Nordica Co je nového u Haibike? Elektrokolo Haibike Flyon 2019! Do zimy daleko, na myšlenky o vhodném vytápění nejvyšší čas! Hurá na prázdniny s kvalitní cyklistickou výbavou! Když zahradní domek, tak s terasou! Výběr horského kola nemusí být španělskou vesnicí Na první prázdninové párty nesmí chybět pořádná grilovačka! Elektrokolům Haibike nechybí kvalita, výkon, dojezd a teď už ani propojení s digitálním světem! Vybíráte krbovou vložku? Je pro vás vhodnější konvekční, akumulační nebo s teplovodním výměníkem? O bezpečnou letní cykloturistiku se postará kvalitní přilba Elektrokola Haibike 2019 – žhavé novinky od jedničky na trhu! Představujeme Vám nový přírůstek v našem sortimentu - krbová kamna LA NORDICA Byli jsme u toho! Značka Haibike představila elektrokolo snů - HAIBIKE FLYON 2019! Letošní léto přeje cyklistice - ohlídejte si své kolo i své zdraví Nevíte kam se zahradním nářadím? Pořiďte si zahradní domek! Je elektrokolo ideálním dopravním prostředkem právě pro vás? Souboj grilů - který zvítězí u vás? Cyklistická přilba - „doplněk“, který umí zachránit život I kvalitní krbová vložka pro svou funkčnost potřebuje správnou instalaci Jak nejlépe připravit jízdní kolo na sezónu? Kanadská krbová kamna si vědí se zimou rady Poznejte kouzlo elektrokola a vyberte si to NEJ Zahradní domek - vše pro zahradu pod jednou střechou Uvítejte jaro s moderním zahradním grilem Malá výprava do světa jízdních kol BMX Proč vsadit na kvalitu a pořídit si krbovou vložku zvučné značky? Jaký typ motoru je pro elektrokolo nejlepší? Krbová kamna Scan - teplo, které zkrotí každou zimu Zahradní domek se už těší na čestné místo na vaší zahradě Výběr horského kola nemusí být španělskou vesnicí Uvítejte jaro s moderním zahradním grilem Pro koho je ideální skládací elektrokolo? Najděte se v jedné z šesti nejčastějších skupin jeho milovníků! Krbová vložka musí dobře topit, ale také skvěle vypadat! Okořeňte si své cyklistické vyjížďky báječnými doplňky Co byste měli vědět o krbových kamnech než poprvé škrtnete sirkou Láká vás cykloturistika? Pak se vám budou hodit rady, jak vybrat trekingové a krosové kolo Plechový zahradní domek - skvělé útočiště pro všechny zahradní nezbytnosti! Věk je nepodstatné číslo a elektrokolo vás o tom přesvědčí Grilujte moderně s peletovým zahradním grilem TRAEGER Díky sedačkám na kolo můžete vyrazit na cyklovýlet i s dětmi Boříme mýty o krbových vložkách Zaměřeno na ženy aneb malý výlet do světa dámských kol Plechová krbová kamna rozhodně nepatří do starého železa Nejčastější otázky o elektrokolech a odpovědi na ně Zahradní domek na nářadí schová zahradní nábytek, gril i vás Se správnou výbavou vás na kole nic nepřekvapí Grily Campingaz - to je gurmánský zážitek plný chuti a radosti z přípravy Když kolo není pouhé „kolo“ aneb na co se zaměřit při výběru jízdního kola Jak poznat kvalitní krbovou vložku? Víme, co by ji rozhodně nemělo chybět! Rozjeďte to naplno s elektrokolem! Jak poznat kvalitní krbová kamna? Řiďte se radami i vlastní intuicí Nejoblíbenější doplňky na jízdní kolo - máte je také? Vybíráte zahradní domek na nářadí? Představujeme vám oblíbené značky našich zákazníků Proč si pořídit městské kolo? Originální grily Big Green Egg si zaslouží jedinečné příslušenství Ptáte se, pro koho je elektrokolo? Známe odpověď – pro Vás! Krbová vložka je pro nízkoenergetický dům ideální volba! Vylepšete své jízdní kolo o místo pro vaše nejmenší Krbová kamna u vás doma aneb tipy pro začátečníky Vybíráte první kolo pro vaše dítko? Poradíme s výběrem i učením! I plastový zahradní domek dostojí svému poslání Na elektrokole směle i v zimě Vybíráte zahradní gril? Pak se vám budou hodit naše tipy! Jízdní kolo a cyklistická přilba - nerozlučná dvojice stvořená pro vaši radost i bezpečí Jak pečovat o krbovou vložku, aby její služby byly perfektní? Umíte vyměnit píchlou duši i daleko od domova? Kráse a teplu litinových krbových kamen je snadné podlehnout Zahoďte předsudky! Elektrokolo je fenomén, který budete chtít! Zahradní domek na nářadí oceníte v létě i v zimě Není batoh jako batoh aneb na kolo je nejlepší ten cyklistický Deset důvodů, proč si koupit peletový zahradní gril Traeger Devatero rad pro výběr ideálního jízdního kola Krbová vložka vám pořádně zatopí a vy se to naučte také Motory Bosch i Yamaha si s elektrokoly Haibike notují Vyberte si elektrokolo, na které bude radost nasednout Elektrokola Haibike - nenechte si ujet novinky pro rok 2018 Vybíráme krbová kamna aneb jak se ohřát, ale nespálit Svěřte svůj náklad brašnám na kolo Péče o domek na nářadí začíná správným umístěním, výběrem materiálu i výbavou Titan, hliník, karbon aneb který materiál je pro rám jízdního kola nejlepší Grily, které ani zima nezastaví Elektrokolo - originální vánoční dárek pro celou rodinu Teplovodní krbová vložka aneb cesta za skutečným teplem Buďte se svým jízdním kolem připraveni na rozmary počasí Užívejte si teplo léta i v zimě - kvalitní krbová kamna si vás budou hýčkat! Jak pečovat o jízdní kolo v zimě Domek nejen na nářadí aneb zahradního pomocníka oceníte i v zimě! Zabezpečte si své elektrokolo chytře a jednoduše! 7 tipů, jak vybrat zahradní gril a příslušenství 6 užitečných doplňků na kolo Žhavá novinka v naší nabídce – krbové vložky BEF HOME Podnikněte s námi malou výpravu do světa cyklistiky Chcete si konečně užívat teplo i v zimě? Pořiďte si krbová kamna! Elektrokolo vám vaši péči oplatí perfektní kondicí Jak vybrat krbovou vložku s výměníkem? Jak vybrat elektrický gril? Jak poznat kvalitní krbová kamna? Jak vybrat plynový gril? Jak vybrat krbovou vložku? Jak vybrat gril na dřevěné uhlí? Jak vybrat cyklistickou přilbu? Jak vybrat krbová kamna s výměníkem? Jak poznat kvalitní zahradní gril? Jaké jsou velikosti jízdních kol? Jak vybrat zahradní chatku? Jak vybrat dámské jízdní kolo? Jak vybrat krbová kamna? Jak vybrat pánské jízdní kolo? Jak vybrat zahradní gril? Jak vybrat zahradní domek? Jak vybrat jízdní kolo? Jak vybrat horské kolo? Jaká je povinná výbava jízdního kola? Jaké jsou velikosti rámů horských kol? Jak vybrat BMX kolo? Jak vybrat dětské kolo? Jaké jsou velikosti dětských kol? Jak vybrat elektrokolo? Příjemné teplo a uklidňující doplněk - to jsou krbová kamna V náročných cyklistických trasách spoléhejte na kvalitní značku Co mají společného sekačka, gril a jízdní kolo? Přece místo v zahradním domku! Nenechte se omezovat v cyklistickém rozletu - pořiďte si batoh na kolo! Výběr padl na krbovou vložku? Nepodceňte správnou instalaci! Správná péče a údržba elektrokola Jak vybrat krbová kamna a nespálit se S výběrem dětského kola si dejte načas Letní relax už nikdy víc bez zahradního grilu Doplňky na kolo zpříjemní vaši jízdu na kole Nářadí už jedině do zahradního domku Proč je pro vás skládací elektrokolo tím pravým přibližovadlem? Krbovou vložku s teplovodním výměníkem oceníte nejen v zimě Kola pro každý typ cesty a pro všechny členy rodiny Jak vybrat krbová kamna? Zodpovědně! Vybíráte skládací elektrokolo? Poradíme, které je pro vás to pravé Jak vybrat nejlepší zahradní gril Jízdní kola pro malé i velké Zahradní domek, jaký vám sousedé budou závidět Přivítejte krásné počasí na kolečkových bruslích K2 Jak vybrat krbová kamna? Dopřejte si čas! Trekingové kolo - brána do světa cyklistiky Plynové grily - záruka grilování podle vašich přestav Elektrokolo Apache - jednička, která vás nezklame Správná péče o zahradní domek zajistí jeho dlouhověkost Elektrokolo pro seniory vás vrátí do hry Jak poznat kvalitní krbová kamna? Seznamte se s nimi osobně! Doplňky a příslušenství pro vás i vaše kolo Plechový zahradní domek bude i vaším praktickým pomocníkem Vybíráte elektrokolo? Nejprve sami sebe vyzpovídejte! Vybíráte krbová kamna s výměníkem? Pár tipů pro výběr jízdního kola Zahradní grily to umí rozpálit Pro koho je elektrokolo? Pro každého! Zahradní skleník má hned několik výhod Mějte přehled o své jízdě díky cyklistickému tachometru Jak poznat kvalitní krbová kamna? Vsaďte na českou tradici! Elektrokola Apache - volba většiny našich zákazníků Otevřený krb nebo krbová vložka s obestavbou? Záleží na účelu Deset kroků pro správný výběr jízdního kola Jednoduché a kvalitní grilování s plynovým grilem Elektrokola s velkým dojezdem Sklo, plech, dlažba nebo kámen? Chraňte okolí svých krbových kamen! Horská kola - rozdíly mezi 26, 27,5 a 29 palcovými koly 4 důležité rady při výběru a používání krbové vložky Jak vybrat správnou brašnu na kolo? Plastový, plechový nebo dřevěný? Vybíráme zahradní domek Pečujte o gril, odmění se vám gurmánským zážitkem Jak vybrat elektrokolo? Začněte důvodem, proč po něm toužíte Jak poznat kvalitní krbová kamna? Vsaďte na zkušenosti i dobré jméno Vybíráme horské kolo pro dokonalý požitek z jízdy Co je nejdůležitější zvážit při výběru krbové vložky? Na co se hodí zahradní domky a jak si vybrat ten pravý? Víkend v přírodě i cesta do práce - elektrokolo oceníte všude Proč jsou plynové grily v módě? Protože z vás udělají šéfkuchaře! Správný výběr cyklistické přilby není jenom o designu Výkon nebo design aneb jak vybrat krbová kamna Skleník - jak vybrat ten nejlepší? Elektrokolo a 7 věcí, které jste možná nevěděli Jak poznat kvalitní krbová kamna? Rozdělení kol podle jejich využití vám napoví, které si vybrat Krbová vložka vytápí moderně a přitom účinně Elektrokola Apache - usnadněte si jízdu na kole Krbová kamna aneb zatopte si poctivě a s chutí Jak připravit jízdní kolo na další sezónu? Krbová vložka s teplovodním výměníkem jako strážce rodinné pohody Elektrokola s velkým dojezdem Proč si pořídit zahradní domek? Krbová kamna s výměníkem vykouzlí dokonalé teplo Časté chyby při výběru elektrokola Deset důvodů, proč říct krbové vložce ANO Zahradní domek - pomocník na zahradě i místo pro odpočinek Vybíráte krbová kamna? Svěřte se do rukou našeho odborníka Horská kola a elektrokola – navštivte náš nový showroom! Desítky krbových kamen k okamžitému dodání! Otevřeli jsme pro vás nový showroom na krbová kamna! Grilovací sezóna je v plném proudu! Splátky bez navýšení! Vybavte se na jaro za pár korun Plechové zahradní domky v akci. Doprava po celé ČR a dárek zdarma! Zahradní skleníky se základnou a dopravou po celé ČR zdarma! Připravte se na příchod zimy a ušetřete! Novinka v sortimentu – unikátní keramické grily Big Green Egg Splátky bez navýšení – nepřeplatíte ani korunu navíc!
Vlastní prodejna

Vlastní prodejna

1 200 m2 v Praze 9

Tým odborníků

Tým odborníků

připraven vám vždy poradit

Doprava po ČR zdarma

Doprava po ČR zdarma

na 90 % produktů

Splátky bez navýšení

Splátky bez navýšení

nepřeplatíte ani korunu navíc