08. 10. 2017 | Návody | 5 minut čtení

Horská kola patří nejoblíbenější a nejčastěji volenou variantu při koupi jízdního kola. V první řadě je nutné si uvědomit, zdali opravdu kolo horské je to, co chcete. Tedy vyjasnit si účel svého ježdění. Horská kola se díky své odolnosti, stabilitě při jízdě a bezproblémovému ovládání hodí pro cyklistiku v náročných terénních podmínkách. Zároveň však zvládnou i terén jiný, například zpevněné cesty či silnice. Důležitý je zde poměr vašeho ježdění. Za zlomový se považuje ten okamžik, kdy minimálně 20% svého času na jízdním kole strávíte mimo asfaltové komunikace. V takovém případě je na místě koupě horského kola.

Jak vybrat horské kolo?

08. 10. 2017

Máte-li toto prvotní rozhodování za sebou, můžete přejít ke konkrétnímu výběru horského kola, se kterým by vám měl pomoct tento rádce nazvaný "Jak vybrat horské kolo".

Existuje několik okruhů a témat, kterým byste se při výběru horského kola měli věnovat. Postupně si je představíme.

Typ horského kola

Horské kolo s pevným rámem

Prvním rozhodnutím bude volba mezi pevným a celoodpruženým kolem. Charakteristika tzv. hardtailů, tedy horských kol s pevným rámem spočívá v odpružení přední vidlice, zatímco ostatní části bicyklu odpružené nejsou. V některý případech se můžete setkat i s kolem, které žádné odpružení nemá, takové případy jsou však v dnešní době výjimkou. Absence odpružení postrádá smysl a eliminuje veškeré přednosti horského kola.

Výhody pevných rámů hledejme v rychlosti jízdy, obzvláště při pohybu po zpevněných cestách, a její efektivnosti. Díky dobré odezvě při šlapání do pedálů nemáte pocit, že svou energii předáváte do šlapek zbytečně. Na druhou stranu jsou taková kola méně komfortnější při toulkách náročnějším terénem, jelikož se nedokážou tolik přizpůsobit členitějšímu povrchu.

Celoodpružená horská kola

Celoodpružená horská kola jsou určena pro fanoušky těžších překážek a náročnějších podmínek. Právě v nich vykazují vyšší asimilaci s terénem a tím přináší jezdci lepší jízdní jistotu a větší pohodlí. Odpružená je zde nejen přední vidlice, ale i celá zadní část kola. Zadní tlumič navíc vyžaduje složitější konstrukci a vzniká tak první nevýhoda celoodpružených strojů - vyšší hmotnost. Ta je však vyvážena lepší ovladatelností v náročném terénu, především při absolvování sjezdů.

Pečlivě však zvažte výběr typu kola vzhledem k prostředí a terénu, v jakém se s ním budete pohybovat. Jednak díky samotnému kolu a jednak díky výdeji vaší energie. Tzv. full, tedy kola s dvojím odpružením, vyžadují značně více energie pro stejně rychlou jízdu nežli hardtaily. Je to dáno složitostí prostředí, konstrukcí a jízdními vlastnostmi jednotlivých typů horských kol.

Celoodpruženým horským kolům budete muset věnovat více času při údržbě. Častější a pečlivější čištění a promazávání je nutné zejména kvůli tlumiči navíc.

U obou typů horských kol existuje často možnost uzamčení odpružení (zadního i přední vidlice), což je funkce využitelná zejména při jízdě na silnici, kde odpružení jednoduše není potřeba.

Parametr, který je při řešení odpružení velmi důležitý, je zdvih tlumení. Jedné se o v milimetrech měřenou délku zanoření vidlice či tlumiče. Z praktického hlediska je jej možné vidět jako velikost předmětu, které kolo dokáže přejet bez nutnosti nějakého skákání. Pohybuje se v přibližném rozmezí 80 – 220 mm. Pro hobby cyklisty je doporučován zdvih mezi 80 – 100 mm. S přibývajícími milimetry by se měl zvyšovat um a profesionalita jezdce. Obecně platí, že čím nižší čísla budou, tím menší by měla být náročnost zdolávaného terénu. Vzhledem k tomu, že stavba zadní části celoodpruženého bicyklu se model od modelu liší, je velmi těžké zdvih tlumení zobecňovat. V případě, že vám na jeho vlastnostech bude hodně záležet, při výběru celoodpruženého typu horského kola je nutné zvážit možnosti konkrétního stroje, nejlépe svěřit se do rukou odborníka a jeho rad.
 

Velikost kola

Velikost kola je klíčovým faktorem pro pohodlnou jízdu. Její určení probíhá u horského kola dvěma způsoby. Buď dle velikosti rámu či průměru kola (velikosti ráfku).

Velikost kola podle velikosti rámu

Výška rámu je definována jako vzdálenost od středové osy po konec sedlové trubky. Měří se v palcích, přičemž 1 palec přestavuje 2,54 cm. Ke zvolení těch správných čísel vám může pomoci níže uvedená tabulka, mějte však na paměti, že každý výrobce může použít lehce odlišné poměry, výsledná velikost podobného typu horského kola může u odlišných výrobců dosahovat lehkých rozdílů v řádů jednotek centimetrů.
 

Výška postavy(cm)

Horská kola (palce)

150 až 160

15 - 16 "

160 až 165

16 - 17 "

166 až 170

17 - 18 "

171 až 175

18 - 19 "

176 až 180

19 - 20 "

181 až 185

20 - 21 "

185 až 190

21 - 22 "

190 a více

22+ "

 

Podle velikosti ráfku

Druhým způsobem je dělení horských kol dle velikosti ráfku, tedy průměru kola. Velmi dlouho existoval pouze jeden oblíbený rozměr, a to 26", kterému postupně vznikla konkurence v zajímavějších 29" modelech. V posledních letech se těší oblibě i 27,5" horská kola.

26 nebo 29 palců?

26 palcová horská kola jsou v dnešní době vhodná zejména pro sportovce s menší podstavou (pod 170 cm). Jejich největší výhoda spočívá ve větší akceleraci a točivosti, čímž se kolo stává lépe ovladatelné. Zároveň naleznou využití ve specializovaných technických disciplínách (freeride), které vyžadují stoprocentní kontrolu nad kolem.

Byť se to na první pohled nezdá, tři palce rozdílu dokáží udělat veliký rozdíl. Horská kola 29" jsou moderním trendem a jasnou budoucností v oblasti horských kol. Poskytují mnohem větší stabilitu a komfort při jízdě v terénu. Disponují lepšími tlumícími vlastnostmi při přejíždění překážek. I na asfaltových silnicích prodají svou velikost, jízdními vlastnostmi na tomto povrchu se přibližují ke kolům krosovým. Při jízdě na 29" horském kole se budete cítit bezpečněji, například prudké brždění v zatáčkách je díky výše postavenému těžišti oproti 26" modelům méně rizikové. Mezi několik málo záporných vlastností 29" kol můžeme zařadit lehce horší ovladatelnost a vzhledem k větší velikosti i vyšší váhu.

Poslední roky byly dobou pro vznik speciální kategorie, jež spojuje výhody obou výše uvedených velikostí. 27,5" horská kola jsou stabilní, dobře překonávají terénní překážky a zároveň zůstávají obratná. S 27,5" jízdními koly si užijete perfektní jízdu v terénu při menší fyzické námaze nežli v případě 29" modelů. Velmi často tento model volí cyklisté menších postav, kteří si chtějí užít výhody horských kol s větší velikostí kol. Je lepší pořídit si právě rozměr 27,5" nežli 29 palcové kolo s menším rámem (S, XS), na jehož výrobu je nutné použít odlišnou geometrii, která prakticky eliminuje veškeré výhody vyšších kol.
 

Speciální typy horských kol

Downhill kola

Jak již název těchto horských kol napovídá, jedná se o stroje určené pro náročné a těžké sjezdy. Downhill kola se pyšní vysokým zdvihem předního i zadního odpružení a vysokou stabilitou. Svými vlastnostmi podporují rychlou jízdu s nutností okamžitého rozhodování. Tomu je uzpůsobena konstrukce kola, jež spojuje možnost dosáhnutí vysoké rychlosti a velmi dobrou ovladatelnost.

Downhill kola doporučujeme pouze v tomto odvětví zkušeným jezdcům. Pro účely jízdy po rovině či do kopců jsou díky své stavbě prakticky nepoužitelná. Vyžadují v tomto ohledu zbytečný výdej energie.

Horská elektrokola

Elektrokolo řeší konflikt mezi zážitkem z jízdy a neochotou fyzické námahy. Většina modelů disponuje možností použít elektrokolo buď po celou dobu jízdy či pouze po její část. Můžete si tak motor na chvíli vypnout a šlapat sami. Při výběru elektrokola platí ohledně velikosti obdobná pravidla jako u klasických jízdních kol, jediná věc, na kterou je třeba si dát pozor, je výdrž baterie. Elektrokola jsou většinou vybavena vysokokapacitní baterií o výdrži 500 – 600 Wh. Vzhledem ke konstrukci motoru je logická vyšší hmotnost elektrokol.

Dětská horská kola

Zásadní při výběru dětského kola je velikost. Pohybuje se v rozmezí 12 až 26". Zde pozor, horská kola pro dospělé začínají velikostně na této hodnotě, jejich konstrukce a geometrie se však od dětských modelů výrazně liší. Není tak možné koupit jedno stejné kolo pro otce i syna. Mimo běžných tabulek se při výběru velikosti řiďte faktem, že dítě musí při sezení na horském kole dosáhnout špičkou nohy na zem.

U spousty dětských kol jsou implementovány brzdy na principu protisměrného šlapání. Chcete-li pro své dítě pořídit opravdu horské kolo, předpokládá se jeho alespoň základní znalosti jízdy na kole. Tento způsob brzd je tak pro ně, a zejména v jakémkoliv náročnějším terénu než je asfaltová silnice, značně nevhodný. Při použití klasického ovládání brzd pomocí páček musíte přizpůsobit jejich vzdálenost od řídítek tak, aby dětské krátké prstíky na páčky dosáhly.

Dalším velmi diskutovaným tématem při volbě dětského kola je přítomnost či absence přehazovačky. Zde platí podobný předpoklad jako u výběru brzd. Uvažujete-li skutečně o dětském horském kole, je přehazovačka nezbytností.

U dětských cyklistů je třeba dbát na jejich bezpečnost. Ještě více nežli u dospělých jezdců. Samozřejmostí je vhodná přilba - seřiditelná a pohodlná, vhodnými doplňky mohou být i reflexní pásky či nášivky.

Dámská horská kola

Speciální modely horských kol pro ženy mají přizpůsobenou geometrii dámské stavbě těla. Většinou se jedná o kola s níže položenou horní rámovou trubkou. Ženy koupi dámského horského kola jistě ocení, zejména pro pohodlnější jízdu, lepší ovladatelnost a menší velikost. Největší rozdíly oproti unisex horským kolům jsou v délce rámu a představce, šíři řídítek, měkkosti odpružení a šíři sedla.
 

Výběr komponent u horských kol

Rám

O tom, v čem se liší velikosti rámu a jak zvolit ten nejvhodnější, se můžete dočíst o pár řádků výše, nyní se pojďme zaměřit na jeho materiál. Dnes jsou na trhu nečastější dvě varianty – slitiny hliníku či karbon.

Hliníková kola jsou lehká pevná a tvrdá. Ucítíte tak každý náraz kola na nerovnost. Nedokonalost tlumení výrazně ovlivňuje jízdní komfort jezdce. I přesto se mezi zákazníky těší veliké oblibě, zejména kvůli finanční dostupnosti. Pro hobby cyklisty jsou vlastnosti hliníkových slitin dostačující.

Horská kola z karbonu se pyšní ještě nižší hmotností nežli jejich hliníkoví kolegové. Největší výhodu však hledejme v pohodlí při jízdě, karbon dokáže lépe tlumit otřesy a přizpůsobovat se jízdě přes nerovnosti. Při výběru karbonového kola je velmi dobré si je vyzkoušet, případně se o konkrétním modelu poradit s odborníkem. Práce výrobce se může kolo od kola lehce lišit, což se projeví v detailních jízdních vlastnostech.

Mimo karbon a hliník existuje i spousta dalších materiálů, ze kterých se jízdní kola vyrábějí, například slitiny oceli, samotná ocel či titan. Většinou se však jedná o nepraktické či pro úzkou specializaci vhodné materiály.

Brzdy

Na výběr máte ze dvou typů. Ráfkové či kotoučové. Ráfkové brzdy neboli klasická véčka (V-brzdy) spousta uživatelů hodnotí jako dostačující. Je však pravdou, že kotoučové slibují několik znatelných výhod. Předně jsou účinnější, a to za jakýchkoliv podmínek. Speciálně když je mokro, ráfkové brzdy ztrácí své kouzlo, zatímco kotoučové pracují obdobně jako za sucha. Důvod, proč jsou ráfkové brzdy stále oblíbenější a používanější je nižší hmotnost a zejména lepší cenová dostupnost. Kotoučové brzdy se dělí na mechanické a hydraulické.

Vidlice

Pohybujeme se v oblasti horských kol, odpružení přední vidlice je tak samozřejmostí. Můžete si však vybrat jakým způsobem bude realizováno. Existuje buď odpružení za pomoci pružiny či vzduchové odpružení. To poskytuje větší rozsah a především možnost nastavení tlaku vzduchu, který přizpůsobíte dle váhy jezdce. Oba typy vidlic mohou disponovat možností uzamčení, a tím tak vypnutí své funkce.

Řídítka

Z hlediska jízdních vlastností nezáleží, zdali si pro své horské kolo zvolíte rovná řídítka či tzv. vlaštovky (lomená řídítka). Největší rozdíl spočívá v postoji, kdy u vlaštovek sedí jezdec na sedle podstatně vzpřímeněji. Šíře řídítek se pohybuje v rozmezí 600 – 800 mm, konkrétní rozměr závisí zejména na pocitu a preferencích cyklisty.

Pedály

Pokud to s jízdou na horském kole myslíte alespoň trochu vážněji, nášlapné pedály by měly být téměř nutností. Lepší ovladatelnost, efektivnější šlapání a tím menší výdej energie, to jsou jejich klíčové výhody. Na druhé straně mince však leží vyšší finanční zatížení. Jednak samotné pedály jsou dražší a jednak vyžadují koupi speciálních bot.
 

Příslušenství

Přilba

Jízdní kola, to nejsou pouze samotné stroje a komponenty. Veliký důraz by se měl dávat na bezpečí při jízdě. Byť je přilba zákonem stanovená jako povinná pouze do 18 let, i starší cyklisté by se nad jejím používáním měli výrazně zamyslet, zejména, hovoříme-li o jízdě v terénu.

Zásadní je výběr velikosti přilby. Neměla by být ani volná ani tak těsná, že by tlačila. Existují speciální kategorie jízdních přileb, mimo univerzálního typu i přilby na sjezd či BMX. Takové varianty však pro běžnou jízdu na horském kole tak dobře neposlouží. Nebojte se sáhnout po přilbě, která je vybavena bezpečnostními certifikáty, naopak, pořízení jakékoliv jiné byste se měli vyvarovat.

Důležitým parametrem je také váha, u níž se snažíme o co nejmenší čísla. Některé přilby jsou doplněny o štítek proti slunci, ten však daleko lépe nahradí sportovní cyklistické brýle, které poskytují ochranu fyzickou (létající kamínky) či proti slunečním paprskům.

Cyklistické přilby se vyrábí z tlačené polystyrenové pěny, která je vstřikována do plastové skořápky. Kvalitnější modely obsahují výztuhy uvnitř této skořápky. Jsou z hliníku, karbonu či kevlaru.

Samotné zakoupení přilby však nestačí, velmi důležité je umět ji nosit. Správné nasazení by mělo být do vodorovné pozice a zároveň tak, aby se při jízdě nehýbala na hlavě.

Oblečení

Cyklisté, nejedná-li se o občasné výletníky, nejraději nosí funkční oblečení, které dokáže odvádět pot z těla, nepropouštět chlad a zároveň bránit před přehřátím. Existují speciální cyklistické dresy i kalhoty, které, ať se to na první pohled nemusí zdát, dokáží při jízdě výrazně ulehčit námahu. Dle počasí či osobních preferencí můžete zvolit krátký či dlouhý rukáv, pro případ chladnějšího či mokrého počasí je dobré mít ve výbavě i lehkou cyklistickou bundu. Někteří cyklisté dbají i na designovou stránku oblečení. Chtějí jej sladit s motivy a barvami svých kol.

Doplňky na opravu

Při jízdě v náročnějším terénu se vám může lehce přivodit defekt. Z toho důvodu je vhodné mít s sebou základní vybavení pro rychlou opravu. Tvoří jej sada lepení různých velikostí pro zakrytí případné díry v duši, základní nářadí pro oddělání kola a sundání pláště a pochopitelně pumpičku. To vše je možné složit do praktických brašen na kolo, které vám sice přinesou zvýšení hmotnosti bicyklu, v případě jakékoliv nehody však jejich vybavení náležitě oceníte.

Cyklopočítače

Chytrá malá zařízení vám dokáží o vaší jízdě sdělit spoustu informací. Sledování aktuální rychlosti, výpočet té průměrné, počet ujetých kilometrů, čas, okolní teplota, maximální rychlost, to vše většina tachometrů umí sledovat. Prodávají se v drátovém i bezdrátovém provedení.


Pokračujte zpět na výběr horského kola   Pokračovat na výběr horského kola   


Mirek MenšíkMirek Menšík

Odborník na horská kola.

Produktový manažer Mirek Menšík je naším odborníkem na sortiment cyklistiky. Je velkým fanouškem nových technologií a velice rád testuje nové modely kol a elektrokol. Díky svým mnohaletým zkušenostem a nesčetně odborných školení dokáže poradit nejen při výběru horského, krosového či dětského kola, ale rád vám odborně poradí i při výběru elektrokola.

Další články

Proč vybrat elektrokolo s větší kapacitou baterie? Centrální přívod vzduchu Jak zrychlit elektrokolo? Proč kanadská kamna? Kolik stojí jedno nabití elektrokola? Krbová kamna šetří peníze i životní prostředí Kde si mohu elektrokolo vyzkoušet? Kde koupit krbová kamna? Kolik stojí 1 km na elektrokole? Co ovlivňuje výkon krbových kamen? Jak se starat o elektrokolo? Kamna na dřevo jsou ideální i do malých prostorů Jak dlouho vydrží elektrokolo? Litinová nebo plechová kamna na dřevo? V čem je rozdíl? Jaký je rozdíl mezi elektrokolem a klasickým kolem? Je čas vyměnit krbová kamna na dřevo? Jak často servisovat elektrokolo? Proč je nutné pečovat o těsnící šnůru u krbových kamen nebo krbu. Elektrokola a zdravý životní styl Přívody vzduchu do krbových kamen a krbových vložek Kolik průměrně váží elektrokolo? Akumulační prstence Hoxter Kolik stojí kvalitní elektrokolo? Nová krbová kamna Haas+Sohn s bočním prosklením jménem FÉNIX Jaká je životnost baterie u elektrokola? Akumulační kachlová kamna Romotop Baracca Jak dlouho vydrží řetěz na elektrokole? Průvodce terminologií krbů: Vysvětlení klíčových pojmů pro lepší porozumění Jak zvýšit dojezd elektrokola Prasklý šamot v krbových kamnech / krbové vložce, aneb na co se záruka nevztahuje Modelová řada Apache 2024 - lehké změny lehké váhy Krbová kamna Jotul s externím přívodem vzduchu a bez něj LEADER FOX CODY – skladný svalovec Designové krby Romotop Jaké vybrat elektrokolo pro postavy nižší 160 cm? Krbová kamna na noze značky Jotul Nový motor elektrokol - Yamaha PW-XM Čistící poleno: revoluční způsob jak odstranit dehet z kamen Nabíjení mobilního telefonu během jízdy na elektrokole: Pohodlný způsob, jak zůstat připojen v pohybu Jaká jsou u krbových kamen pozitiva a negativa Nevěřte bludům. 5 největších mýtů o elektrokolech Stavební připravenost pro krbová kamna Představení modelu Crussis E-Country 7.9 2024 Jak dosáhnout optimálního vytápění: Správné přikládání do krbových kamen Elektrokolo: Moderní pohled na tradiční prostředek pohybu Velká topeniště, a jsou vůbec potřeba? CRUSSIS E-COUNTRY FULL 11.9 - jedinečný teréňák Která kamna budou vytápět nejrychleji aneb nejpomaleji? Právo a elektrokola Která kamna budou vytápět nejrychleji? Hydratace na elektrokole - dodržujte pitný režim! Revoluční novinka deska pod krbová kamna Free-Dome Jak kadence ovlivňuje dojezd elektrokola? Porovnání peletových kamen s kamny na dřevo Leader Fox Argus a Leader Fox Acron Kachlové sporáky La Nordica Jak vybrat správné elektrokolo? Kanadská krbová kamna OSBURN Jak dlouho vydrží nabité elektrokolo? Krbová kamna HS FLAMINGO DELUXE Kdy dobíjet elektrokolo Teplovodní krbová kamna Haas+Sohn Farum Modelová řada elektrokol Crussis 10 pro rok 2024 Bezpečné odstupové vzdálenosti od krbových kamen TIMPEX automatická regulace hoření: vytápění pro 21. století Dotace na peletová kamna v programu Nová zelená úspora Krbová kamna HAAS+SOHN FARO Akumulační kamna HOXTER BLOX Jaký je rozdíl mezi konvekčním a sálavým vytápěním? Délka hoření u krbových kamen a vložek Ventilátor na krbová kamna: Jaký je jeho význam a funkce? Správné umístění krbové vložky Povinné revize pro krbová kamna, krbové vložky a peletová kamna s výměníkem O společnosti HOXTER Otáčecí kamna a kamna s přídavnou točnou Teplovzdušné výměníky Správná volba převodů na elektrokole Krbová kamna s levým a pravým otevíráním Přídavná baterie do elektrokola - navyšte svůj dojezd na maximum! Nejčastější problémy s krbovými kamny: příčiny a řešení Váha elektrokola aneb na co si dát pozor Jak správně přikládat do krbových kamen a vložek Proč je vhodné mazat tlumiče elektrokola silikonovým olejem Proč jsou stále více oblíbená kanadská kamna nebo krby? Zimní skladování elektrokola - uložte elektrokolo k zimnímu spánku Je důležité vypočítat výkon teplovodního výměníku? Změna plášťů na elektrokole - jde o správnou volbu? Krbová kamna ADURO HYBRID - luxusní obojživelník Elektrokola s nábojovým motorem - mají ještě smysl? Krbová kamna s teplovodním výměníkem a velkým topeništěm 4. díl Elektrokola v zimě - kdy a jak uložit elektrokolo k zimnímu spánku? Vysavač na popel s akumulátorem Elektrokola s nízkým nástupem - nejen pro „babské“ popojíždění Krbová kamna s teplovodním výměníkem a velkým topeništěm 3. díl Proč je vhodné dělat servis elektrokola na podzim Teplovzdušný výměník - ani stupeň Celsia nazmar! Proč je důležité mít na elektrokole výkonné přední světlo: Bezpečnost a viditelnost na prvním místě! Pozor na zloděje! Nejlepší způsoby, kterými se lze bránit proti krádežím elektrokol. Jak se vyznat v přívodech vzduchu do kamen Brzdové destičky Shimano vs Sram Baracca - designová kamna s kachlemi ruční výroby Panasonic - nový pohon pro elektrokola Krbová kamna s teplovodním výměníkem a velkým topeništěm - 2. díl Horské elektrokolo - celoodpružené nebo s pevným rámem? Praktické doplňky ke kamnům, pro lepší zážitek z topení Představení modelu Crussis E-Full 10.9-M 2024 Krbová kamna s teplovodním výměníkem a velkým topeništěm - 1. díl Přeprava elektrokola autem - Jak na to a na co si dát pozor Rozdíl mezi odpruženou a teleskopickou sedlovkou Elektrokolo Crussis Legend 68 Mastkové obložení krbových kamen Dřevěné brikety vám pomohou tuto sezónu ušetřit Revize komínu je důležitá! Skladování palivového dřeva v blízkosti kamen: Jak zajistit, aby to bylo bezpečné? Krbové vložky La Nordica Oplach skla u krbových kamen a vložek, aneb co je sekundární vzduch Jak často musím přikládat? Díl 2. Jak často musím přikládat? Díl 1. Krbová vložka s teplovodním výměníkem a zadním přikládáním Kdy vybrat krbová kamna a krbové vložky Správné umístění krbových kamen Komínový tah - klíčový faktor pro bezpečné a účinné vytápění Celoodpružená elektrokola Crussis 2024 Krbová kamna Heta s pískovcovým obkladem Blackwood - Elegance a účinnost ve vašem interiéru Litinová krbová kamna LEDA Představení displejů na elektrokola Bosch Smart System Jak připravit dům na stavbu krbu? Psa na elektrokole přepravte bezpečně a pohodlně: Praktické tipy pro milovníky dobrodružství se svým čtyřnohým přítelem Proč si vybrat krbová kamna s troubou? Inovace a vývoj u krbových kamen Krbová kamna FARO od českého výrobce HAAS+SOHN Krbová kamna s teplovodním výměníkem HS Flamingo Apache Quruk - celoodpružené elektrokolo pro náročné Krbová kamna LEDA - dobrá volba pro Vaše bydlení Co je to Kreosot? Jak se tvoří a kdy se odstraňuje? Kde vybrat krbová kamna a krbové vložky Kvalita jménem Storch Jmenovitý výkon u krbových kamen a krbových vložek Proč je stále oblíbenější akumulace pro krbová kamna nebo krbové vložky Krbová kamna s prosklením ze tří stran Moderní krbová kamna Romotop: Spojující design, inovaci a účinnost Kalcium silikátové desky SILCA pro obestavbu krbu Představení nového motoru Bosch Performance Line SX Peletová kamna La Nordica - Budoucnost moderního vytápění Elektrokola a zdraví: Jaké jsou zdravotní výhody jízdy na elektrokole Vnitřky topeniště - část 6. Igniton Ergonomické gripy - vaše ruce Vám poděkují Krbová kamna HAAS+SOHN ARKTIC - spolehlivý dříč Jak pečovat o brzdové destičky na elektrokole Teplovodní krbová kamna Romotop Espera - ideální teplovodní parťák Každoroční servis elektrokola - Čiň kolu dobře, jízdou se ti odmění Elektronická regulace od HS Flamingo Modelová řada 2022 - podobné kolo, ale ušetříte i desetitisíce HS Flamingo Deluxe Kampa Dětská elektrokola: I pro mladé to má smysl, ale vybírejte s rozumem! Vnitřky topeniště část 5. Litina a ocel Takhle ne! 7 největších chyb, kterých se majitelé elektrokol mohou dopustit. Mobil na elektrokole - tipy, triky, doplňky Vnitřky topenišť - část 4. Carcon 2. generace Novinky Bosch 2024 Moderní litinová kamna Jotul: Spojení elegance a účinnosti Na elektrokole šlápnout do pedálů. Nebo…? Vnitřky topenišť - část 3. Žárový beton Jak silnou baterii do elektrokola potřebuji? ROMOTOP GREMIO Jaká je ideální šířka řídítek na elektrokole? Vnitřky topenišť - část 2. Vermikulit Snažíte se odstranit nečistoty z pláště elektrokola? Zde je návod, jak to udělat efektivně Rozdíly mezi krbovými kamny a krbem: Proč jsou krbová kamna výhodnější volbou než tradiční krb? Novinky elektrokol Crussis s motory Panasonic Vnitřky topenišť - část 1. Šamot Cyklistická přilba - zanedbávaný anděl strážný Nejnovější trendy ve výběru krbových kamen Elektrokolo jako dopravní prostředek Kvalitní krbové vložky české výroby značky Bef Home s žárobetonovou vystýlkou Rozdíl mezi zámkem na elektrokolo vyrobeným ze spletených ocelových lanek a zámkem tvořeným kalenými ocelovými pláty 6 způsobů, jak získat více tepla z vašeho krbu nebo krbových kamen. Co všechno ovlivňuje dojezd elektrokola Belgická litinová kamna DOVRE Navigace na elektrokolech Vychlazovací smyčka jakožto bezpečnostní prvek Teleskopická sedlovka a k čemu slouží Nejčastější dotazy před pořízením krbových kamen / The most common questions before purchasing a fireplace stove Představení modelu Apache Rio Grande 2023 Kamna s bočním prosklením Nastavení času na elektrokole s motorem Bosch - podle našeho průvodce nastavte čas na displeji Kiox Je nutné krbová kamna čistit a jak často? Modelová řada Haibike Adventr Dánská hybridní kamna ADURO Displej C Nejlevnější krbová kamna Jak udržet sebe i elektrokolo v bezpečí během letního cestování? Ventilátory na krbová kamna Modelová řada Haibike Alltrack Peletová kamna LA NORDICA Jak najít perfektní tlak v pneumatikách E-MTB Proschlé dřevo je základ. Jak na to? Netradiční dovolená? Vyrazte letos na elektrokole! Jak si užít atmosféru domácího krbu Motory Panasonic v elektrokolech Nejlepší čeští výrobci krbových kamen a krbových vložek Aplikace Strava jako pomocník na cesty Rošt vs. Bezrošt Prahnete po adrenalinu? Máme po vás další tipy na traily a bikeparky! Nespalná plocha ke krbovým kamnům a krbovým vložkám Jaké typy ventilků existují pro kola a elektrokola Novinky a trendy v oblasti krbových kamen a krbů - co je aktuálního na trhu Prahnete po adrenalinu? Máme po vás tipy na traily a bikeparky! Náhradní díly pro krbová kamna a krbové vložky Jak přepravit elektrokolo Akumulace, teplo na celý den Krbová kamna Storch - Kvalita a styl pro váš domov Proč je vhodné používat blatníky na elektrokole Bojujete s rozděláváním ohně v kamnech? Zkuste naše tipy. Městské elektrokolo - opravdu jen do města a na nákupy? Krbová kamna s troubou Stavitelný představec Krbová kamna obložená pískovcem jsou oblíbená. My víme proč. Proč servisovat své elektrokolo? Jak vytopit více místností pomocí krbových kamen? Proč je mazání řetězu důležité? Bezroštová topeniště Kam vyrazit na elektrokole v okolí Prahy? Akumulační kamna jsou populární, a to z mnoha důvodů Proč je vhodné mít na svém elektrokole stojánek Jak správně a efektivně topit v krbových kamnech nebo krbu Proč používat rukavice na elektrokole Vybíráte krbová kamna nebo vložky HS Flamingo Aquaflam? Co je bezdušový systém? BEF Home aneb Krbové vložky rychle, chytře, spolehlivě Skládací elektrokola Vysvětlení standardů účinnosti spalování dřeva Nastavení času na elektrokole s motorem Bosch - podle našeho průvodce nastavte čas na displeji Intuvia Kanadská krbová kamna Napoleon Motory Yamaha PW-S2 aneb Další krůček v evoluci motorů Akumulační sady Heta Příslušenství k elektrokolům aneb Holokolo nebo Vánoční stromeček? Kamna s velkým popelníkem Jak předejít zraněním na elektrokole HETA SCAN-LINE 900B Jak si vybrat přední světlo? Akumulační sady Bef Home Jak pečovat o baterie u elektrokol? Víte, že jsou i krbová kamna s troubou? Jak zabezpečit elektrokolo proti krádeži? Nejvhodnější dřevo k topení aneb Čím nakrmit krbová kamna? Proč přesedlat z auta na elektrokolo Heta Scan-line 1000 - Moderní prvek ve vytápění vaší domácnosti Důležitost zadního světla Heta Scan-line 40 - dominanta vašeho obydlí Novinky Haibike 2023 s motory Fazua Dřevo jako ekologický a udržitelný král vytápění Jaký je dojezd elektrokola a po jaké době je ho třeba dobít? Akumulační sady pro krbové vložky - Romotop 5 nejčastějších otázek při výběru elektrokola aneb hledáme elektrolásku Akumulace pro krbová kamna Jak nastavit perfektní výšku sedadla na vašem elektrokole, 3. část 5 nejčastějších chyb při výběru krbových kamen Městská elektrokola aneb parťák pro Vaše pohodlí Nechcete ještě topit kotlem? Pomohou krbová kamna Chcete odměnit dítě za úspěchy ve škole a obohatit mu léto? Pořiďte mu elektrokolo! Krbová kamna Hede - český mistr mezi kamny Nastavení času na elektrokole s motorem Bafang Heta Scan-line 8 - Krásný a funkční prvek ve vaší domácnosti Elektrokolo - budoucnost mobility ve městě Vše o těsnění dvířek krbových kamen Představení modelové řady elektrokol Crussis 2023 Krbová kamna jako dostupná ekologická varianta pro ty, kteří se zajímají Tipy při koupi elektrokola Rozhodli jste se pro stavbu krbu? Nezapomeňte na revizní otvor! Nejčastější obavy, které brání vyměnit auto za elektrokolo Nejlepší sporáky na dřevo První jízda na elektrokole? Poradíme, na co dávat pozor Zvažujete krb? Automatická regulace přijde tuto sezónu vhod Mýty o skládacích elektrokolech Železný pes – nejlepší přítel člověka aneb Krbová kamna Iron Dog Elektrokolo se stává stále populárnějším také mezi seniory Jak co nejvíce prodloužit život vašich kamen Vyplatí se cyklistovi zrychlení elektrokola? Vybíráte krbová kamna? Spolehnout se můžete na nedostižnost kachlí Udělejte něco pro své zdraví - pořiďte si elektrokolo Tipy, jak ještě více zefektivnit topení v kamnech 2. část Chystáte se převážet elektrokolo? Poradíme jak Tipy, jak ještě více zefektivnit topení v kamnech 1. část Yamaha displej A Plech nebo litina aneb na materiálu krbových kamen vždy záleží Vše, co potřebujete vědět o elektrokole Topení v krbových kamnech: Kdy se vyplatí a kolik ušetřím? 5 důvodů, proč letos jezdit na elektrokole i v zimě Rádi byste si pořídili krb rychle a dostupně? Krbová stavebnice vás oslní Rozhraní Interface X Bojujete s rozděláváním ohně v kamnech? Zkuste naše tipy Efektivní protažení pro cyklisty, aneb jezděte lépe a dál Co všechno umožní krbová kamna s výměníkem? Do roku 2030 se pravděpodobně stane z elektrokola běžná součást dopravy Otázky, se kterými se setkáváme nejčastěji při koupi kamen - 2. část Nejvyšší čas myslet na předsezónní servis jízdního kola Otázky, se kterými se setkáváme nejčastěji při koupi kamen - 1. část Elektrokolo bude bavit také vašeho teenagera! Jak postupovat při výběru krbové vložky Neuklízejte letos vaše elektrokolo na zimu Měřič vlhkosti dokáže zachránit vaše krbová kamna Vybíráte mezi krosovým a trekingovým elektrokolem? Poradíme s výběrem Zpříjemněte si letošní podzim u krbu Tipy pro pohodlnou a bezpečnou jízdu v podzimním dešti - 2. část Jak zajistit bezpečnost celé rodiny v blízkosti krbových kamen a krbů Tipy pro pohodlnou a bezpečnou jízdu v podzimním dešti - 1. část Krby ustupují krbovým vložkám Jak zazimovat elektrokolo Dřevo nebo pelety? Jak jezdit na horském elektrokole, abyste z něj vymáčkli maximum Vybíráte krbová kamna? Spolehnout se můžete na nedostižnost kachlí Hledáte zábavný a vhodný pohyb pro vás? Elektrokolo si zamilujete! Jak se připravit na pořízení krbových kamen Jak nabíjet elektrokolo a docílit maximální životnosti akumulátoru Mohou se kamna opotřebovat a jak poznat potřebu výměny Je jízda s dětmi na elektrokole bezpečná? Krbová kamna - srdce vašeho obýváku Hlavní důvody, proč si k dojíždění vybrat elektrokolo Akumulační kamna se letos postarají o teplo vašeho domova Vybíráme kolo dle jeho nosnosti Tipy pro správné použití kamen – 3. díl Tipy pro správné použití kamen – 2. díl Vše, co potřebujete vědět o cyklistických přilbách Vybíráte krbovou vložku a potřebujete spočítat výkon? Poradíme, jak na to! Jeden týden bez auta aneb objevte všestrannost elektrokola Tam, kde kotle končí, kamna přebírají štafetu Jak pečovat o své elektrokolo, aby sloužilo co nejdéle Krbová kamna nadčasového designu Máte rádi své elektrokolo? Dopřejte mu pravidelný servis Tipy pro správné použití kamen - 1. díl Elektrokolo jako budoucnost cestování Děsí vás zvedání cen za energie? Vsaďte letos na dřevo! Diagnostika akumulátoru Nesmrtelná romantika v podobě sporáku na dřevo Časté mýty o elektrokolech - 2. část Jak nejlépe skladovat dřevo Časté mýty o elektrokolech - 1. část Jak uložit kamna k letnímu spánku 5 důvodů pořídit si letos elektrokolo Chcete spolehlivost a účinnost? Vsaďte letos na kanadská krbová kamna. Nejoblíbenější doplňky na elektrokolo, které vás nenechají ve štychu Jak se zorientovat v nabídce krbových kamen Tipy pro bezpečnou jízdu na elektrokolech Alternativy k plynovým kotlům Jak nastavit perfektní výšku sedadla na vašem elektrokole, 2. část 10 důvodů proč topit dřevem Jak nastavit perfektní výšku sedadla na vašem elektrokole Na co si dát pozor při nákupu sporáku na dřevo Představení nové aplikace eBike Flow Nové rozhraní Interface X Sporáky se opět vrací do módy aneb průvodce nákupem sporáku na dřevo Pohonná jednotka PWseries TE Nový motor Yamaha PW-X3 Rozdíly mezi katalytickými kamny a nekatalytickými kamny Pohonná jednotka Bosch Performance Line CX Jak nejlépe rozdělávat oheň v krbových kamnech? Jaká je optimální cena elektrokola a na čem cena závisí? Velký glosář ebike - vysvětlení nejdůležitějších pojmů, část 3. Jak se starat o krbová kamna Velký glosář ebike - vysvětlení nejdůležitějších pojmů, část 2. Teplovzdušné krby vs. akumulační krby Velký glosář ebike - vysvětlení nejdůležitějších pojmů, část 1. Obklad krbových kamen - jak, kdy a proč? Novinky elektrokol Apache pro rok 2022 Kanadská krbová kamna REGENCY, kamna s katalytickým spalováním. Co nás v elektrokolech čeká v roce 2022? Nová modelová řada krbových kamen pro rok 2022 od Norské společnosti Jøtul Dynamická podpora a větší dojezd pro každého - Bosch představuje nový režim Tour+ 5 hlavních důvodů proč si pořídit krb nebo krbová kamna Jaký tlak v pláštích bych měl mít na svém elektrokole? Jsou kamna na dřevo ekologická? Demontáž a instalace kola Aby komín správně fungoval Nejstylovější elektrokola pro rok 2022 Jak se správně připravit na stavbu krbu Kiox 300 - displej pro sportovní eBikery Prémiová kamna aneb nejlepší z nejlepších Bosch LED dálkové ovládání Krb s automatickou regulací se stane vašim skvělým pomocníkem Novinky Bosch pro rok 2022 Jak vypočítat optimální výkon krbové vložky Odpružené vidlice na elektrokole Krbové stavebnice nabízejí jednoduché řešení, jak v interiéru postavit snadno a rychle moderní krb Srovnání přehazovaček Sram a jejich modelových řad Správný postup při výběru nejen krbové vložky Co lze udělat pro zvýšení komfortu jízdy na vašem elektrokole? Emisní třídy a Ecodesign aneb kamna nejsou kotel Novinky Haibike 2022 Základní rozdíly mezi Krby Představení a historie značky Crussis Dopojení krbových kamen Představení modelové řady elektrokol Crussis 2022 Představení krbových kamen DOVER SENSE 103 2. díl Šířka řídítek Představení krbových kamen DOVRE SENSE 103 1. díl Jak odstranit problém s řazením na elektrokole Softwarová aktualizace elektrokola s motorem Bafang BMS akumulátoru Kapacita akumulátoru Trápí Vás brnění rukou pří jízdě na kole? Rozdíly mezi horskými a krosovými elektrokoly Opotřebení kazety na elektrokole Apache Yamka - představení modelové řady 2021 Cyklistická přilba je důležitá Defekt duše jízdního kola Elektrokolo a dobíjení v přírodě? Jděte na to chytře! Cyklistická přilba a jak ji vybrat Představení krbových vložek Romotop Impression - 3. díl Životnost Li-Ion akumulátorů a péče o ně Nejoblíbenější doplňky při koupi elektrokola Ovládat elektrokolo je hračka, kterou zvládne i naprostý laik Představení krbových kamen ROMOTOP EVORA AKUM Proč je cyklistická přilba důležitá Poradíme Vám, jak poznáte kvalitní pelety od nekvalitních Dovolená v pohybu? To je dovolená v sedle elektrokola! Jak nejlépe převážet elektrokolo? Desetkrát ano pro elektrokolo Co je třeba zajistit před nákupem krbových kamen? Rozměry plášťů Proč si pořídit elektrokolo? Kvalitní komíny od české značky Ciko Vyjezděte si kondičku i dokonalou postavu v sedle elektrokola Designový krb snadno a kdekoli? To je krbová vložka na biolíh! Rozdíly mezi krosovými a trekingovými elektrokoly Představení kachlových krbů HEIN BARACCA Co vozit s sebou na kole Krbová stavebnice české značky HAAS+SOHN s unikátní akumulací tepla Je vhodné elektrokolo i pro mladé? Představení kachlových krbů HEIN HARMONY Haibike slaví 10 let výročí! Česká kvalita krbových vložek a krbových kamen jménem Romotop Diagnostika systému Bosch Jsou kachlová kamna na chalupu dobrá volba? Fakta o zrychlení elektrokola Představení kachlových krbů HEIN SOLID Rovnání koncovky rámu Tipy pro delší dojezd Vašeho elektrokola Výhody automatické regulace u krbových kamen Přeprava dětí na elektrokole Jaké dřevo je pro krb nebo krbová kamna ideální Seřízení řazení u elektrokola Proč si pořídit kamna HETA do interiéru Dámy vzhůru do sedla aneb vybíráme dámské elektrokolo Hitem tohoto roku jsou krbové stavebnice Proč si pořídit zrovna elektrokolo? Teplovodní krbová kamna HS FLAMINGO Nosnost elektrokola Jak vybrat kvalitní a bezpečná krbová kamna Elektrokolo a řidičský průkaz. Je potřeba nebo ne? Teplovzdušná krbová kamna HS FLAMINGO Jak funguje elektrokolo? Nejčastější otázky před pořízením krbových kamen aneb co je třeba zajistit před nákupem krbových kamen Dětská elektrokola Hit mezi krbovými kamny pro nízkoenergetické domy od výrobce HAAS+SOHN Špičkové brašny na kolo? Za nás určitě od značky Topeak Hit mezi krbovými kamny pro nízkoenergetické domy od výrobce ROMOTOP Jak připravit elektrokolo na novou sezónu 2. část Jak připravit elektrokolo na novou sezónu Jaká krbová kamna si pořídit na chalupu? Jaký vybrat zámek na elektrokolo? Jak dopojit krbová kamna pomocí kouřovodů Crussis E-Largo 9.6 - představení modelu Rozdíl mezi litinovými a plechovými kamny Jak se starat o kotoučovou brzdu Základní třídění topidel Krbové vložky ROMOTOP HEAT Středový vs nábojový motor elektrokola Krby a krbová kamna s výměníkem Jakou zvolit velikost kol? 29“ nebo 27,5“ K čemu slouží revizní dvířka u krbové obestavby Ergon - komfort jízdy na elektrokole Novinky od značky Jøtul Proč si pořídit celoodpružené elektrokolo? Proč topit dřevem Kolik stojí nabití baterie elektrokola Víme, bez čeho se dobrý komín neobejde Biokrb je skvělou volbou do panelového bytu i na chalupu Představení modelových řad STORCH Hierro, Vuelta, Magna, Cuadrado Příslušenství elektrokol Haibike Nejprodávanější kamna Jøtul Novinky skládacích elektrokol 2021 Norská krbová kamna Jøtul Kolik váží elektrokolo a jednotlivé komponenty - 5.část motory SHIMANO Představení modelových řad STORCH Monaro, Noblesse, Sineos Trekingová elektrokola Crussis Představení modelových řad STORCH Askja, Vulsini, Ecuador Kolik váží elektrokolo a jednotlivé komponenty - 4. část motory BAFANG Představení značky STORCH Jak to bude letos s dostupností nových elektrokol a dá se čekat jejich zdražování? Co je to podstavné sklo a co musí splňovat? Kanadská krbová kamna REGENCY Kolik váží elektrokolo a jednotlivé komponenty - 3. část motory YAMAHA Jak poznat kvalitní pelety Kolik váží elektrokolo a jednotlivé komponenty - 2. část motory BOSCH Kanadská krbová kamna PACIFIC ENERGY Bafang nebo Oli? Který z motorů vybrat? Dřevěné brikety jako ekologické a levné palivo Proč si pořídit kanadská krbová kamna Rekonstrukce komína nebo jeho nové vyzdění Vybíráme sporák na tuhá paliva Kolik váží elektrokolo a jednotlivé komponenty - 1. část Správný tah v komíně Vybíráme kvalitní krbová kamna s výměníkem K čemu slouží revizní otvor u krbu a který vybrat právě pro váš typ krbu Crussis E-Cross - představení modelové řady Představení krbových vložek Romotop Impression - 2. díl Představení krbových vložek Romotop Impression - 1. díl Co je centrální přívod vzduchu a kdy je potřeba? Jak pečovat o baterii elektrokola v zimě? Jak vybrat peletová kamna Jak jezdit na elektrokole v zimě? S nadšením klidně i ve sněhu a mrazu! Napojení krbových kamen na komín pomocí kouřovodů Elektrokola Crussis jsou našlapaná novinkami i v roce 2021 Rohové krby jsou stále oblíbenější, vyberte si ten váš! K čemu slouží komínové stříšky a jaké typy existují? Známe účinnost a výhody litinových a plechových kamen Opotřebení řetězu 4. část Doplňky pro krbové vložky Akumulační krbová kamna Kachlové krby i kachlová kamna jsou vhodná do všech typů interiéru Celoodpružená elektrokola Jak vybrat nejlepší krbovou vložku Opotřebení řetězu 3. část Správné přikládání do kamen Jak čistit krbová kamna a krbové sklo Prodlužte životnost krbových kamen na maximum Jaké dřevo je ideální do krbu? Ne každé dřevo je vhodné! Krbová kamna a designové krby od značky Romotop O klasická krbová kamna s výměníkem je velký zájem Jak udržet pořádek u krbových kamen Vybíráme krbová kamna na chalupu Jaké známe typy opláštění krbů Postavte si krb jednoduše z krbové stavebnice Novinky Apache 2021 Poznejte kvalitní krbová kamna Opotřebení řetězu 2. část Typy prosklení krbových vložek Opotřebení řetězu 1. část Co je potřeba zajistit před pořízením krbových kamen Crussis E-Fionna - představení modelové řady Známe (ne)výhody kanadských krbových kamen Eko krbové vložky Haas + Sohn Externí přívod vzduchu - kdy je potřeba? Chcete mít krb i v paneláku? Díky biokrbu žádný problém! Známe odpověď na nejčastější otázky před pořízením krbových kamen Krbové vložky a kamna od Haas+Sohn Jak fungují peletová kamna? Opravdu se vyplatí po finanční stránce? Jak si vybrat nejlepší krb na biolíh? Doplňky pro krbové vložky a krbové kamna Jak připravit krbová kamna na topnou sezónu Váháte co dětem pod stromeček? Starší a zkušenější rozhodně nadchne dětské elektrokolo! Komínové sestavy CIKO Jak vybrat elektrokolo nejen pod stromeček – 2.díl Jak obezdít krbovou vložku Jak vybrat elektrokolo nejen pod stromeček – 1. díl Vypočítejte si správný výkon krbových kamen Elektrokola Crussis 2021 přiváží vylepšení, kterým jen stěží odoláte Jak vybrat účinný vysavač popela Chcete dopřát elektrokolu zimní spánek? Poradíme, jak jej správně zazimovat Vybíráme krbová kamna: sálavá nebo horkovzdušná? Cyklisté pozor! Značka Haibike opět oslňuje novými modely elektrokol! Jaké jsou přednosti kachlových kamen? Zásady pro jízdu na elektrokole v zimě Podle čeho vybrat krbová kamna? Crussis E-Largo – představení modelové řady Jaké jsou výhody krbových kamen s výměníkem? Crussis E-Atland – představení modelové řady Co vše je třeba, když uvažujete o stavbě krbu? 2. díl - Volba vhodné krbové vložky Jak elektrokolo převážet v zimě Co vše je třeba, když uvažujete o stavbě krbu. 1. díl - Stavební připravenost Crussis E-Guera - Nejprodávanější elektrokolo roku 2020 Topná sezóna je tady. Jak vybrat dřevo do krbu a krbových kamen? Pravidelná péče o elektrokolo - proč je třeba Modelové řady kamen Heta Představení značky Heta Podrobné představení modelů Crussis pro rok 2021 Řešíte zimu v interiéru? Nejvyšší čas podívat se na zoubek krbovým kamnům Jak připravit své elektrokolo na zimu Litinová krbová kamna ozdobí, ale hlavně vyhřejí každý interiér Pravého cyklistu ani pošmourné počasí nezastaví! Novinky od značky HEIN Proč nepodceňovat servisní prohlídky vašeho elektrokola Pohodlí především aneb vybíráme sedlo na kolo Novinky Crussis 2021 Oblečte ráfek aneb jak vybrat plášť na kolo Jak pečovat o elektrokolo, obzvláště o jeho baterii Cyklistická přilba - doplněk, který ocení každý cyklista Z jízdního kola elektrokolo levně, rychle, plnohodnotně! Posviťte si na cestu aneb jak vybrat správné světlo na kolo Novinky Haibike 2021 Proč si nechat postavit krb na klíč Elektrokolo kam se podíváš aneb staňte se součástí cyklistické budoucnosti Jak vybrat ideální horské kolo? Krbová kamna Pacific Energy Opotřebení řetězu Realizaci krbu s krbovou vložku svěřte odborníkovi. My to umíme! Elektrokolo nebo jízdní kolo? Které u vás bude hrát prim? Co podniknout o letošní dovolené? Co třeba postavit si krb svépomocí? Jak postupovat při defektu duše jízdního kola či elektrokola Proč a jak topit dřevem Pečujte o baterii elektrokola, a jezděte déle a za menší peníz Bezpečnost, praktičnost i elegance. To je podstavné krbové sklo v plné síle i kráse Z jízdního kola elektrokolo? S přestavbovou sadou hračka! Kachlová krbová kamna - klasika, která neomrzí Bezpečná jízda na elektrokole chrání cyklistu i jeho okolí Jak správně pečovat o krbová kamna a prodloužit tak jejich životnost Proč si pořídit dámské elektrokolo? Přestavbová sada aneb elektrokolo na dosah ruky Sporáky La Nordica se postarají o teplo, vaření i eleganci Jak prožít letošní léto? V sedle elektrokola! Krbová kamna na dřevo nebo pelety? Typy baterií elektrokola dle jejich umístění aneb vybíráme baterii na míru dokonalé jízdě Krbová vložka do pasivního domu Při koupi elektrokola řešte i jeho budoucí servis Na co se zaměřit při výběru elektrokola? Vybíráme krbová kamna aneb jak se nespálit v 10 krocích Nové elektrokolo nebo přestavba jízdního kola? V létě lenošte, ale ani nezahálejte! Pusťte se do realizace krbu s krbovou vložkou! 7 předností nového motoru BOSCH Performance CX-2020 Peletová kamna nejen na chalupu Elektrokola Apache 2020, 2. díl – městská kola Typy krbových vložek a jejich přednosti I letošní vysvědčení si zaslouží odměnu - dětské jízdní kolo! Krbová kamna s velkým prosklením a skromnými rozměry Letošní dovolená? V sedle elektrokola! Krb už dávno není pouhou estetickou záležitostí Přestavba jízdního kola na elektrokolo? Dnes již snadno splnitelný sen! Když krbová kamna, tak rovnou ta s teplovodním výměníkem Cestou necestou aneb jak vyčistit kolo po adrenalinové jízdě Krbová vložka s teplovodním výměníkem ideální řešení pro rodinné domy Do terénu, na silnici i cyklostezku. Vyberte si elektrokolo, které zvládne vaše výzvy Představení modelové řady elektrokol Haibike 2020 Když v domě není komín aneb designový externí komín uvnitř i vně „Živé“ elektrokolo zajistí správná baterie v kondici Co je dobré vědět o krbových vložkách – 2. díl Duše na kolo Hledáte krbová kamna s výměníkem? Rozvrh údržby kola Co je dobré vědět o krbových vložkách – 1. díl I Yamaha se letos vyšvihla. Seznamte se s novým motorem Yamaha PW-ST 2020 Stavba krbu na klíč od A do Z Budete brzy hrdým majitelem elektrokola? Pak se vám může hodit pár rad do začátku Rozdíl mezi teplovzdušným a sálavým krbem. Městská elektrokola značky Apache 2020 Moderní krbová kamna Elektrokola s velkým dojezdem Krbová vložka s teplovodním výměníkem je spolehlivé vytápění pro celý dům Jak a proč přestavět jízdní kolo na elektrokolo? Jsou krbová kamna v akci tou správnou volbou? Horská elektrokola Hledáte krbová kamna s výměníkem? Elektrokola s pohonem Bosch Rohová krbová vložka šperk vašeho domova Jízdní kolo nebo elektrokolo? A co třeba přestavbovou sadu? Představení značky Romotop Představení modelové řady elektrokol Crussis 2020 Krbová kamna jsou skvělý nápad. Důležité však je, správně si vybrat! Velký krb do malého prostoru? Víme, jak na to! Elektrocyklisté pozor! Vychutnejte si novinky nového motoru Bosch 2020! Bestsellery v krbových kamnech – 3. díl Jak správně pečovat o své kolo z hlediska servisu Stavba krbu s krbovou vložkou na klíč může začít! Česká elektrokola To nejzajímavější od značky HAAS+SOHN Dojezd elektrokola Krbová vložka s teplovodním výměníkem ideální řešení pro rodinné domy Jaro už přešlapuje za dveřmi. Nejvyšší čas pustit se do přestavby jízdního kola na elektrokolo! Bestsellery v krbových kamnech - 2. díl Rozdíl v pohonech Bosch vs. Yamaha Představení značky Hein Ultrazvukové čištění komponentů Bestsellery v krbových kamnech - 1. díl Elektrokola - rok 2020 přináší hned několik parádních modelů! Otevřený krb, krbová kamna nebo krbová vložka. Kdo se stane vašim favoritem? Jak správně mazat řetěz kola Podstavné plechy a skla pod krbová kamna Představení modelové řady elektrokol Cannondale 2020 Proč mít v nízkoenergetickém domě přívod spalovacího vzduchu? Dámské nebo pánské aneb vybíráme jízdní kolo pro cyklistky 7 tipů, aby vám doma oheň hezky praskal a dlouho hořel Novinky v motorech 2020 Moderní krb od grafického návrhu až po profesionální realizaci u vás doma Jak zabezpečit elektrokolo? Proč si pořídit krbová kamna s teplovodním výměníkem Jak postupovat při výběru jízdního kola Skládací elektrokolo - dopřejte si cyklistický rozlet bez kompromisů Přednosti akumulační krbové vložky, které zaručeně oceníte Z jízdního kola elektrokolo? Levně, snadno a s výhodami! Dětská přilba chrání vaše dítko Co je elektrokolo? Žhavé téma aneb jak vyčistit nejen krbové sklo Z jízdního kola elektrokolo aneb vybíráme přestavbovou sadu Krb láká na originální teplo, romantiku, relaxaci i levný a ekologický provoz Připravte se na jaro! Pořiďte si elektrokolo! Přirozené akumulační vlastnosti - to jsou akumulační krbová kamna Cyklistické hity letošního roku? Rozhodně elektrokola Haibike! Jaké jsou výhody realizace krbu s krbovou vložkou na klíč a jak na to Vyrazte na výlet i do vzdálenějších míst aneb vybíráme střešní nosič na kolo Špičková krbová kamna a vložky? Rozhodně Romotop! Z jízdního kola elektrokolo? Víme, jak na to! Proč si pořídit krb a jak si poradit s jeho realizací? Vylaďte svou jízdu na kole pořádnými cyklo doplňky! Kanadská krbová kamna jsou symbolem tepla, kvality a efektivního spalování Zhubnout je i vaším novoročním předsevzetím? Na elektrokole Haibike to půjde samo! Krbová vložka s teplovodním výměníkem s teplem doslova kouzlí Proč si pořídit a jak vybrat cyklistickou přilbu na kolo Jak na údržbu krbových kamen s teplovodním výměníkem Všichni na kola aneb vybíráme seniorské elektrokolo Krby s krbovou vložkou aneb proč vsadit na teplo živého ohně Co dát dětem k Vánocům? Co třeba dětské jízdní kolo! Jak poznat kvalitní krbová kamna v sedmi krocích Jak si vybrat vhodné elektrokolo? Přednosti a realizace krbu s krbovou vložkou od A po Z Co dětem pod stromeček? Kvalitní, bezpečné a spolehlivé jízdní kolo! Kdy vybrat krbovou vložku teplovodní a kdy teplovzdušnou Elektrokolo - dopravní prostředek pro babičku i vnučku Cyklistiku nemusíte věšet na hřebík ani na podzim! Posviťte si na cestu pořádným cyklistickým osvětlením! Skládací elektrokolo do města i do terénu Jak správně zazimovat jízdní kolo jako profík? Všestranný motor Yamaha PW-ST Dětská kola rostou společně s malými cyklisty Jak pečovat o baterii vašeho elektrokola? Krbová vložka a podlahové topení? Skvělá volba! Podle jakých parametrů vybírat světlo na kolo? S krbovou vložkou šetříte přírodu i své finance V nové cyklistické sezóně 2020 zazáří nový motor Yamaha PW-X2 Obestavbu krbové vložky svépomocí zvládnete hravě i vy Píchnutá duše na kole opravená za 15 minut? Když víte jak na to, žádný problém! Baterie elektrokola - energie, kterou je třeba si hýčkat Externí přívod vzduchu zvyšuje účinnost krbových kamen i krbové vložky Vyrazte na výlet se vším, co potřebujete. Do cyklo batohu se vejde všechno! Rohová krbová kamna šetří místo i váš rodinný rozpočet Svět cyklistiky zná pro rok 2020 svého krále - elektrokolo Haibike Flyon 2020 Jotul - krbová vložka, která symbolizuje skutečné teplo Jak si vybrat horské kolo Kachlová krbová kamna - tradice, která drží krok s pokrokem Proč svou cyklistickou duši upsat elektrokolu? Litinová krbová kamna přináší tepelnou pohodu, spolehlivost i zajímavou eleganci Jak přepravovat dítě na kole? Hlavně bezpečně! Nenechte si ujet novinky BOSCH 2020 Sněte svůj americký sen v sedle elektrokola Cannondale V čem se skrývají výhody akumulace u krbové vložky? Pro lenochy je pohovka, pro ostatní tu máme elektrokolo! Jak vyměnit píchlou duši na výletě Posviťte si efektivně a bezpečně na cestu aneb vybíráme osvětlení na jízdní kolo Krbová kamna aneb aby vám i v zimě bylo teplo jako v létě Klasické jízdní kolo nebo ELEKTROKOLO? Teplovzdušná, teplovodní nebo akumulační krbová vložka? Všechny mají své výhody, stačí si jen správně vybrat! O jízdě na kole aneb pár informací, které se vám budou hodit Teplovodní nebo teplovzdušná? Krbová vložka umí vykouzlit teplo jako z pohádky Jak bezpečně převážet elektrokolo autem Topná sezóna je tu - přiložte do svých krbových kamen či krbu to správné dřevo Zaostřeno na horské kolo - na co se zaměřit a jak vybrat to nejlepší Co vše byste o ní měli vědět a čím se může pochlubit moderní krbová vložka Jízdní kolo versus elektrokolo aneb to bude jízda..... Nalaďte se na vánoční pohodu už nyní! Krbová kamna vám ji dopřejí po celý rok! Zlatý střed cyklistiky, to je trekingové a krosové kolo Akumulační krbová vložka a krbová kamna násobí kouzlo tepla i finanční úsporu Přemýšlíte, jak pečovat o elektrokolo? Jak vybrat a ustavit podstavné sklo Objevte výhody cyklistických brašen na kolo Vyhněte se nejčastějším chybám při topení v krbové vložce či krbových kamnech a buďte v teple! Baterie elektrokola není perpetuum mobile! Pečujte o ni tak, jak si zaslouží! Jak správně zatopit v krbových kamnech a krbové vložce? Celoodpružené horské kolo to je komfort i zábava Co by moderní krbové vložce nemělo chybět? Elektrocyklistou snadno a radostně aneb máte už své elektrokolo snů? Co je kouřovod a jak vybrat ten správný? I ženám to na kole sluší a výběr dámských kol je pestrý! Krbová kamna znají recept na úsporné vytápění Sílu elektrokola poznáte s každým šlápnutím do pedálů Zima už ví, jak se dostat až k vám domů - víte i vy, jak jí její plány překazit? Kondice i vyrýsovaná postava? S kladným vztahem k cyklistice uskutečněný sen! Krbová vložka versus krbová kamna aneb letošní zimu topíme dřevem Elektropohon Yamaha má na elektrokolech Haibike co nabídnout O teplo v celém domě se s noblesou postará teplovodní výměník Co by vám na kole nemělo chybět aneb povinná výbava i praktické cyklodoplňky každého cyklisty Teplo, styl i úspora - to je litinová krbová vložka Motor nábojový nebo středový aneb který je pro elektrokolo nejlepší? Krbová kamna se sporákem si užijete i v létě Odpružení a zdvih aneb vybíráme horské kolo Postav si vlastní krb! Svépomocí, s kvalitní krbovou stavebnicí! Vybíráte elektrokolo? Vsaďte na hit letošního roku - Haibike Flyon 2019 Magie živého ohně může zazářit i u vás doma Hledáte bezpečné, odolné a spolehlivé dětské jízdní kolo? Značka GT je krok správným směrem! Jak ochránit krbová kamna a krbovou vložku s teplovodním výměníkem před přetopením Expediční výbava elektrokola aneb dovolená na kole může začít! Seznamte se s předstihem s největšími ničiteli krbových kamen Prázdniny jsou ideální čas pro první jízdu na kole Chystáte se na přípravu dřeva na zimu? Víme jak na to, aby v krbu krásně hořelo Špičkové elektrokolo? Rozhodně Haibike! Topení dřevem bez pracného štípání? Peletová kamna jsou k tomuto úkolu stvořená Podnikněte pořádné výlety na kole díky nosiči na auto! I na chalupě si zasloužíte teplo a styl! Objevte kouzlo krbových kamen! Dojezdová vzdálenost elektrokola - častá otázka s neurčitou odpovědí Stylové topení i vaření? Nakoukněte pod pokličku krbových kamen se sporákem Cyklovýlety jsou v plném proudu! Máte vše potřebné na cestu? Krbová kamna a krbové vložky aneb nakoukněte pod pokličku Šlápněte do pedálů jako Jarda Jágr! Jak topit v novostavbě? Kvalitními krbovými kamny! K letním prázdninám patří kvalitní dětské kolo Separátor popela se stane vašim neocenitelným pomocníkem Léto láká k lenošení i k pohybu! Pořiďte si své první elektrokolo! Co je dobré vědět, než si pořídíte krbová kamna Horské kolo miluje přírodu a vy budete milovat jízdu v jeho sedle Jak vybrat krbové nářadí Elektrokolo Haibike Flyon 2019 je našlapané novinkami Toužíte po krbu, ale zdá se vám drahý? Krbová stavebnice to s teplem umí stejně dobře a její cena vás potěší Cyklistická přilba. Módní doplněk, který umí zachránit život Víte, že nejlepší doba pro výběr krbových kamen i krbové vložky je právě nyní? Užijte si (nejen) léto v sedle elektrokola! O bezpečí v okolí krbových kamen se postarají podstavné plechy a skla Jízdni kola vás provedou horami, silnicí i ulicemi měst Krbová vložka přináší teplo i bonus designu a elegance 8 důvodů, proč si pořídit elektrokolo Teplo po italsku? To jsou krbová kamna a krbové vložky La Nordica Pružinová nebo vzduchová vidlice? Proč si pořídit krbovou vložku aneb výhody tepla, které umí obejmout Jízdní kolo + motor + baterie? To je elektrokolo! Kdy instalovat krbová kamna? Ideálně mimo sezónu! Milovníci jízdy v přírodě pozor! Vybíráme horské kolo! Ani na jaře nezahálíme aneb krbová vložka v interiéru zazáří i v létě Pohodová cyklistická dovolená? Rozhodně v sedle elektrokola! Výběr krbových kamen bude s našimi tipy hračka Rady a tipy pro správnou údržbu jízdního kola Krbové vložky a kamna aneb malý přehled nejčastějších pojmů Dokonalý vozový park? Nesmí v něm chybět elektrokolo! Vybíráte krbová kamna? Inspirujte se letošními trendy Je jízda na kole právě pro vás? Najděte se v deseti top důvodech, proč cyklistice podlehnout! Krbová kamna a krbové vložky Romotop jsou spolehlivé, výkonné a jedinečné Dobrodružství bez námahy? Elektrokola mají energie na rozdávání! Na co se zaměřit při výběru krbových kamen Pečujte o své kolo se stejným nadšením, s jakým na něm jezdíte Krbová kamna a krbové vložky Haas+Sohn vám dopřejí prima chvíle Pro lenochy je pohovka, pro ostatní tu máme elektrokolo! Jak uložit krbová kamna či krb k zaslouženému letnímu spánku Středový motor versus motor v náboji zadního kola Aby to vašemu krbu slušelo i v létě aneb jak vyčistit prosklení krbu Šestero výběru nejvhodnějšího elektrokola Perfektní pomocník ke krbu? Krbové nářadí! Vybíráte elektrokolo? Nebojte se ptát, známe odpovědi! Cyklistická přilba - doplněk, který umí ochránit zdraví a zachránit život Není dřevo jako dřevo aneb kterým topit v krbových kamnech a krbové vložce Jak si představujete aktivního seniora? My rozhodně v sedle elektrokola! Teplovodní nebo teplovzdušná? Vyberte si krbovou vložku na míru! Příprava na novou cyklistickou sezónu vrcholí! Mějte své kolo v perfektní kondici! Dojezdová vzdálenost elektrokola a co vše ji ovlivňuje Krbová vložka je moderním a úsporným řešením pro nízkoenergetický dům Kolo, ze kterého nebudete chtít dolů? To je elektrokolo! Krbové nářadí zpříjemní obsluhu krbu i jeho zákoutí Představujeme motory elektrokol: 3. díl – Motory Bafang S kvalitním stavebním materiálem je realizace krbu hračkou Čím jsou jízdní kola GT tak výjimečná? Poznejte jejich trumfy! Máte správně zazimovaná svá krbová kamna a krby? Představujeme motory elektrokol: 2. díl - Motory Apache Vybíráte krbovou vložku? Prozradíme vám, jak rozeznat kvalitu od šlendriánu Jízda začíná aneb vybíráme jízdní kolo S příchodem jara rozhodně nekončí výhody krbových kamen Zatím nepokořený nejlepší cyklistický vynález? Rozhodně ELEKTROKOLO! Krbová vložka svépomocí? S kvalitním stavebním materiálem SILCA hravě! Vybíráme dětské kolo aneb jak si zamilovat cyklistiku už od prvních krůčků Toužíte po teple nejen v létě? Krbové stavebnice to s teplem domova umí na jedničku! Elektrokola Apache povzbudí vaše cyklistické já s elektropohonem z vlastní dílny Proč si pořídit litinovou krbovou vložku? Známe její přednosti! Vybíráme velikost jízdního kola aneb jak velký rám kola zvolit Krbová stavebnice zahřeje vaše tělo a potěší duši i peněženku Představujeme motory elektrokol: 1. díl - Motory Bosch Krbová vložka - poctivé teplo mnoha tváří Jaro přešlapuje za dveřmi. Je čas myslet na to, jak probudit jízdní kolo ze zimního spánku Podstavné sklo pod krbová kamna je nutností i slušivým doplňkem Elektrokolo si na jaře zaslouží něžné probuzení. Víme, jak na to! Stavba krbu svépomocí? S kvalitní krbovou vložkou a stavebním materiálem žádná věda! Jaro těš se! Letos tě uvítáme cyklistickou lahůdkou! Že topná sezóna pomalu končí? A víte to tak jistě? Připravte se na jaro! Pořiďte si elektrokolo! Proč svěřit péči o teplo rodinného krbu krbové vložce? Haibike - elektrokolo, které nepřehlédnete Je libo ochutnávku cyklistické lahůdky? Elektrokolo Haibike Flyon 2019 se na vás už těší! Proč právě krbová vložka zná nejlepší recept na teplo u vás doma? Desatero péče o baterii elektrokola, aby dobře sloužila a dlouho vydržela Teplo na dosah i na pohled? Krbová kamna zahřejí vaše tělo, duši i interiér! Elektrokolo - víc než jen dvě kola, řídítka a pedály Pečujte o krbovou vložku s láskou. Vrátí vám to svým hřejivým objetím Vyberte si nejvýhřevnější dřevo aneb aby vám bylo teplo i v zimě Vyberte si ideální elektrokolo na míru v pěti krocích Jak na to, aby vaše elektrokolo bylo v bezpečí Než si pořídíte krbovou vložku aneb malá exkurze do světa tepla Proč svou cyklistickou duši upsat elektrokolu? Litinová krbová kamna Jotul vítězí nad zimou Věk je nepodstatné číslo a elektrokolo vás o tom přesvědčí Co nového přinesou elektrokola Haibike 2019? Máme pro vás malou ochutnávku! Krbové vložky JOTUL to s teplem a rodinnou pohodou umí na jedničku Jak poznat kvalitní krbová kamna, která vydrží desítky let? Dojezdová vzdálenost, skladnost nebo univerzálnost - aneb co zvítězí při výběru elektrokola u vás? Poznejte kouzlo elektrokola a vyberte si to NEJ Krbová vložka aneb co jste možná nevěděli Vánoční dárek, který udělá radost po celý rok? Rozhodně elektrokolo! Kanadská krbová kamna si vědí se zimou rady Nevěřte povídačkám aneb největší mýty o elektrokolech Doplňky na kolo, nutnost každého cyklisty Teplo pro nízkoenergetický dům? Rozhodně krbová vložka! Popularita elektrokol roste - napříč generacemi i terénem JOTUL - svěřte péči o teplo rodinného krbu odborníkům Jízda s lehkostí aneb vybíráme elektrokolo Krbová vložka si vezme teplo u vás doma na povel! Než koupíte krbová kamna aneb pár tipů, na co se zaměřit Deset důvodů, proč se těšit na nové elektrokolo Haibike Flyon 2019 Jaké jsou přednosti ideální cyklistické přilby? Desetkrát ANO pro krbovou vložku! Až zima zavolá, vy už budete mít o rodinné teplo postaráno! Užijte si podzim v sedle elektrokola Dámy do sedla aneb vybíráme dámské kolo Krbová vložka Romotop Heat vás zahřeje na těle i na duši Elektrokolo Haibike 2019 a elektropohon Yamaha tvoří dokonalý pár Krbové stavebnice - seberealizace pro kutila, teplo pro celou rodinu Výbava, která se na jízdním kole i elektrokole vždycky hodí Lásku k cyklistice můžete u svých dětí pěstovat od útlého věku Zvídavé otázky o elektrokolech, na které se u nás nemusíte bát zeptat Romotop opět příjemně překvapil – trhu vévodí krbové vložky Romotop Heat Správnému cyklistovi nechybí kolo, ale také výbava! Dřevo do krbu a vše kolem něj Když značka není jenom jméno aneb co dali známí výrobci jízdním kolům do vínku Rozpohybujte své tělo díky elektrokolu Haibike! Desatero o cyklistické přilbě nejen pro děti I kvalitní krbová vložka pro svou funkčnost potřebuje správnou instalaci Cyklisté pozor! Splňuje vaše jízdní kolo požadavky na povinnou výbavu? Jak vybrat místo pro krbová kamna S Haibike Flyon 2019 to bude jízda! Jak vybrat pohodlný cyklistický batoh Hurá, vybíráme jízdní kolo! Letní výlet do zimního světa krbových kamen a krbových vložek La Nordica Co je nového u Haibike? Elektrokolo Haibike Flyon 2019! Do zimy daleko, na myšlenky o vhodném vytápění nejvyšší čas! Hurá na prázdniny s kvalitní cyklistickou výbavou! Výběr horského kola nemusí být španělskou vesnicí Elektrokolům Haibike nechybí kvalita, výkon, dojezd a teď už ani propojení s digitálním světem! Vybíráte krbovou vložku? Je pro vás vhodnější konvekční, akumulační nebo s teplovodním výměníkem? O bezpečnou letní cykloturistiku se postará kvalitní přilba Elektrokola Haibike 2019 – žhavé novinky od jedničky na trhu! Představujeme Vám nový přírůstek v našem sortimentu - krbová kamna LA NORDICA Byli jsme u toho! Značka Haibike představila elektrokolo snů - HAIBIKE FLYON 2019! Letošní léto přeje cyklistice - ohlídejte si své kolo i své zdraví Je elektrokolo ideálním dopravním prostředkem právě pro vás? Cyklistická přilba - „doplněk“, který umí zachránit život I kvalitní krbová vložka pro svou funkčnost potřebuje správnou instalaci Jak nejlépe připravit jízdní kolo na sezónu? Kanadská krbová kamna si vědí se zimou rady Poznejte kouzlo elektrokola a vyberte si to NEJ Malá výprava do světa jízdních kol BMX Proč vsadit na kvalitu a pořídit si krbovou vložku zvučné značky? Jaký typ motoru je pro elektrokolo nejlepší? Krbová kamna Scan - teplo, které zkrotí každou zimu Výběr horského kola nemusí být španělskou vesnicí Pro koho je ideální skládací elektrokolo? Najděte se v jedné z šesti nejčastějších skupin jeho milovníků! Krbová vložka musí dobře topit, ale také skvěle vypadat! Okořeňte si své cyklistické vyjížďky báječnými doplňky Co byste měli vědět o krbových kamnech než poprvé škrtnete sirkou Láká vás cykloturistika? Pak se vám budou hodit rady, jak vybrat trekingové a krosové kolo Věk je nepodstatné číslo a elektrokolo vás o tom přesvědčí Díky sedačkám na kolo můžete vyrazit na cyklovýlet i s dětmi Boříme mýty o krbových vložkách Zaměřeno na ženy aneb malý výlet do světa dámských kol Plechová krbová kamna rozhodně nepatří do starého železa Nejčastější otázky o elektrokolech a odpovědi na ně Se správnou výbavou vás na kole nic nepřekvapí Když kolo není pouhé „kolo“ aneb na co se zaměřit při výběru jízdního kola Jak poznat kvalitní krbovou vložku? Víme, co by ji rozhodně nemělo chybět! Rozjeďte to naplno s elektrokolem! Jak poznat kvalitní krbová kamna? Řiďte se radami i vlastní intuicí Nejoblíbenější doplňky na jízdní kolo - máte je také? Proč si pořídit městské kolo? Ptáte se, pro koho je elektrokolo? Známe odpověď – pro Vás! Krbová vložka je pro nízkoenergetický dům ideální volba! Vylepšete své jízdní kolo o místo pro vaše nejmenší Krbová kamna u vás doma aneb tipy pro začátečníky Vybíráte první kolo pro vaše dítko? Poradíme s výběrem i učením! Na elektrokole směle i v zimě Jízdní kolo a cyklistická přilba - nerozlučná dvojice stvořená pro vaši radost i bezpečí Jak pečovat o krbovou vložku, aby její služby byly perfektní? Umíte vyměnit píchlou duši i daleko od domova? Kráse a teplu litinových krbových kamen je snadné podlehnout Zahoďte předsudky! Elektrokolo je fenomén, který budete chtít! Není batoh jako batoh aneb na kolo je nejlepší ten cyklistický Devatero rad pro výběr ideálního jízdního kola Krbová vložka vám pořádně zatopí a vy se to naučte také Motory Bosch i Yamaha si s elektrokoly Haibike notují Vyberte si elektrokolo, na které bude radost nasednout Elektrokola Haibike - nenechte si ujet novinky pro rok 2018 Vybíráme krbová kamna aneb jak se ohřát, ale nespálit Svěřte svůj náklad brašnám na kolo Titan, hliník, karbon aneb který materiál je pro rám jízdního kola nejlepší Elektrokolo - originální vánoční dárek pro celou rodinu Teplovodní krbová vložka aneb cesta za skutečným teplem Buďte se svým jízdním kolem připraveni na rozmary počasí Užívejte si teplo léta i v zimě - kvalitní krbová kamna si vás budou hýčkat! Jak pečovat o jízdní kolo v zimě Zabezpečte si své elektrokolo chytře a jednoduše! 6 užitečných doplňků na kolo Žhavá novinka v naší nabídce – krbové vložky BEF HOME Podnikněte s námi malou výpravu do světa cyklistiky Chcete si konečně užívat teplo i v zimě? Pořiďte si krbová kamna! Elektrokolo vám vaši péči oplatí perfektní kondicí Jak vybrat krbovou vložku s výměníkem? Jak poznat kvalitní krbová kamna? Jak vybrat krbovou vložku? Jak vybrat cyklistickou přilbu? Jak vybrat krbová kamna s výměníkem? Jaké jsou velikosti jízdních kol? Jak vybrat dámské jízdní kolo? Jak vybrat krbová kamna? Jak vybrat pánské jízdní kolo? Jak vybrat jízdní kolo? Jak vybrat horské kolo? Jaká je povinná výbava jízdního kola? Jaké jsou velikosti rámů horských kol? Jak vybrat dětské kolo? Jaké jsou velikosti dětských kol? Jak vybrat elektrokolo? Příjemné teplo a uklidňující doplněk - to jsou krbová kamna V náročných cyklistických trasách spoléhejte na kvalitní značku Nenechte se omezovat v cyklistickém rozletu - pořiďte si batoh na kolo! Výběr padl na krbovou vložku? Nepodceňte správnou instalaci! Správná péče a údržba elektrokola Jak vybrat krbová kamna a nespálit se S výběrem dětského kola si dejte načas Doplňky na kolo zpříjemní vaši jízdu na kole Proč je pro vás skládací elektrokolo tím pravým přibližovadlem? Krbovou vložku s teplovodním výměníkem oceníte nejen v zimě Kola pro každý typ cesty a pro všechny členy rodiny Jak vybrat krbová kamna? Zodpovědně! Vybíráte skládací elektrokolo? Poradíme, které je pro vás to pravé Jízdní kola pro malé i velké Jak vybrat krbová kamna? Dopřejte si čas! Trekingové kolo - brána do světa cyklistiky Elektrokolo Apache - jednička, která vás nezklame Elektrokolo pro seniory vás vrátí do hry Jak poznat kvalitní krbová kamna? Seznamte se s nimi osobně! Doplňky a příslušenství pro vás i vaše kolo Vybíráte elektrokolo? Nejprve sami sebe vyzpovídejte! Vybíráte krbová kamna s výměníkem? Pár tipů pro výběr jízdního kola Pro koho je elektrokolo? Pro každého! Mějte přehled o své jízdě díky cyklistickému tachometru Jak poznat kvalitní krbová kamna? Vsaďte na českou tradici! Elektrokola Apache - volba většiny našich zákazníků Otevřený krb nebo krbová vložka s obestavbou? Záleží na účelu Deset kroků pro správný výběr jízdního kola Elektrokola s velkým dojezdem Sklo, plech, dlažba nebo kámen? Chraňte okolí svých krbových kamen! Horská kola - rozdíly mezi 26, 27,5 a 29 palcovými koly 4 důležité rady při výběru a používání krbové vložky Jak vybrat správnou brašnu na kolo? Jak vybrat elektrokolo? Začněte důvodem, proč po něm toužíte Jak poznat kvalitní krbová kamna? Vsaďte na zkušenosti i dobré jméno Vybíráme horské kolo pro dokonalý požitek z jízdy Co je nejdůležitější zvážit při výběru krbové vložky? Víkend v přírodě i cesta do práce - elektrokolo oceníte všude Správný výběr cyklistické přilby není jenom o designu Výkon nebo design aneb jak vybrat krbová kamna Elektrokolo a 7 věcí, které jste možná nevěděli Jak poznat kvalitní krbová kamna? Rozdělení kol podle jejich využití vám napoví, které si vybrat Krbová vložka vytápí moderně a přitom účinně Elektrokola Apache - usnadněte si jízdu na kole Krbová kamna aneb zatopte si poctivě a s chutí Jak připravit jízdní kolo na další sezónu? Krbová vložka s teplovodním výměníkem jako strážce rodinné pohody Elektrokola s velkým dojezdem Krbová kamna s výměníkem vykouzlí dokonalé teplo Časté chyby při výběru elektrokola Deset důvodů, proč říct krbové vložce ANO Vybíráte krbová kamna? Svěřte se do rukou našeho odborníka Horská kola a elektrokola – navštivte náš nový showroom! Desítky krbových kamen k okamžitému dodání! Otevřeli jsme pro vás nový showroom na krbová kamna! Připravte se na příchod zimy a ušetřete!
Vlastní prodejna

Vlastní prodejna

1 200 m2 v Praze 9

Tým odborníků

Tým odborníků

připraven vám vždy poradit

Doprava po ČR zdarma

Doprava po ČR zdarma

na 90 % produktů

Nákup na splátky

Nákup na splátky

se 100% vrácením všech úroků