08. 10. 2017 | Návody | 5 minut čtení

Výběr jízdního kola není nic složitého. Prvním krokem při výběru jízdního kola je odpověď na otázku, k jakému účelu a v jakém prostředí chceme kolo používat. To je pro výběr jízdního kola zásadní. Níže naleznete stručného rádce "Jak vybrat jízdní kolo", který by vám výběr správného kola měl ulehčit.

08. 10. 2017

Výběr typu jízdního kola

Horské kolo s pevným rámem
Horské kolo s pevným rámem

Toto kolo je určeno převážně do terénu a pro jízdu po pěších cestách. Hravě si poradí na nezpevněném povrchu jako je např. štěrk, lesní cesta, kořeny, menší kameny a zvládne i strmá stoupání. Horské kolo s pevným rámem je vybaveno robustním rámem a díky přední odpružené vidlici s ním hravě zvládnete většinu terénních nerovností. Široké terénní pneumatiky vám zaručí vynikající stabilitu i v nejnáročnějším terénu a všechna horská kola s pevným rámem jsou vybavena kvalitními a spolehlivými brzdami. V případě, že chcete horské kolo využít i pro jízdu po silnici, stačí jednoduše vyměnit terénní pláště za hladké. Pokud plánujete trávit čas na lesních stezkách, v horách a členitějším terénu, pak je právě horské kolo s pevným rámem ta správná volba. Více informací o výběru horského kola naleznete na Jak vybrat horské kolo.

Horské celoodpružené koloHorské celoodpružené kolo

Tento typ kola má přední i zadní odpružení a díky tomu si toto kolo hravě poradí i v extrémním terénu. Především díky zadnímu tlumiči je jízda na horském celoodpruženém kole velice komfortní. Kolo tak pomáhá při strmých výstupech a poskytuje větší jistotu při rychlých sjezdech. Je určeno všem typům cyklistům. Většina horských celoodpružených kol z naší nabídky má možnost uzamčení zadního tlumiče a kolo tak lze využít i pro jízdu v méně náročném terénu. Pokud máte rádi rychlou jízdu z kopce nebo v náročném terénu, vybírejte v kategorii horská kola celoodpružená.

Horské kolo 29“Horské kolo 29"

Horské kolo vybavené větším průměrem kol. Oproti klasickému horskému kolu, které je vybaveno koly o průměru 26“, nabízí lepší prostupnost terénem, snadnější překonání terénních překážek a lepší stabilitu v zatáčkách. Horská kola 29 palců jsou také rychlejší na zpevněném povrchu jako např. silnice nebo lesní cesta, nicméně je potřeba počítat s o něco náročnější ovladatelností tohoto kola, proto ho doporučujeme fyzicky zdatnějším jezdcům (uvádí se, že ve srovnání s klasickým horským kolem je jízda na horském kole 29 palců o cca 10 procent energeticky náročnější). Horské kolo 29“ je také ideální volbou převážně pro velké, těžké a fyzicky zdatnější jezdce. Pokud navíc měříte více než 190 cm, je pro vás horské kolo 29“ díky svojí geometrii lepší volbou než klasické 26“ horské kolo.

Horské kolo 27,5“

Novinka, která si bere to nejlepší z klasického horského kola s 26" koly a horského kola s 29" koly. Na tomto kole si hravě poradíte v členitém a náročném terénu a navíc nabízí horské kolo 27,5 palců perfektní ovladatelnost v jakýchkoliv podmínkách. Horské kolo 27,5“ je také rychlejší než horské kolo s 26“ koly a jízda na něm je méně fyzicky náročná než v případě horského kola 29“. Ideální volbou je pak i pro vyšší jezdce (nad 190 cm), kterým nabídne podstatně větší pohodlí než klasické horské kolo.

Trekingové a krosové koloKrosové kolo

Tato kola jsou určena pro pohodlnou jízdu na zpevněném povrchu. Trekingová a krosová kola jsou ideálním společníkem pro jízdu na silnici, cyklostezce a v lehkém terénu. Jsou vybavena pneumatikami s lehkým vzorkem, díky tomu tak nabízí jen velice nízký valivý odpor. Na trekingovém a krosovém kole sedí jezdec vzpřímeněji než na klasickém horském kole. Tato kola jsou ideálními cestovními koly na výlety do přírody, kde vás nečeká těžký a členitý terén. Krosové kolo je na rozdíl od trekingového kola dodáváno bez blatníků, osvětlení a nosičů. To ocení především jezdci, kteří chtějí lehké jízdní kolo a rozhodnou se kolo dovybavit např. lehkými a snadno odnímatelnými blatníky, které na kolo instalují jen v případě, že to podmínky vyžadují.

Silniční koloSilniční kolo

Je určeno výhradně pro jízdu po silnicích a asfaltových cestách. Silniční kola jsou vybavena úzkými pneumatikami a jsou tak velmi rychlá. Díky tomuto typu pneumatik a subtilní konstrukci však nejsou určena pro cykloturistiku a jízdu na nezpevněném povrchu. Pokud jste ale fanouškem silniční cyklistiky, je pro Vás silniční kolo ideální volbou.

BMX a freestyle koloBMX kolo

Kola určená především pro zábavu. BMX kola nejsou ve srovnání s klasickými jízdními koly vybavena přehazovačkou, kotoučovými brzdami, odpružením a dalšími doplňky. Jsou však vybavena tzv. pegy (stupačky na šroubu náby), které si jezdec na kolo upevní podle svých představ a podle toho, jak chce BMX kolo využívat resp. jaké triky chce na BMX kole provádět.. Některá BMX kola jsou navíc vybavena i twisterem, který slouží k protáčení řidítek tak, aby nedošlo k zablokování brzd. Více informací k výběru tohoto typu kola naleznete na Jak vybrat BMX kolo?

Downhill koloDownhill kolo

Speciální typ kola s předním i zadním odpružením, které je určeno všem vyznavačům adrenalinu a rychlé jízdy z kopce. Jak již název vypovídá, je toto kolo určeno primárně pro downhill neboli sjezd, což je extrémní cyklistická disciplína, ve které jde o to sjet kopec s technicky náročnou pasáží co nejrychleji. Downhill kolo (sjezdové kolo) je určeno zkušeným jezdcům pro downhill disciplínu.

Dětské koloDětské kolo

Kolo určené malým dětem. Dětská kola jsou rozdělena dle velikostí na nejmenší 12“ dětská kola, která jsou vybavena balančními kolečky, nemají zadní brzdu (brzdí se šlápnutím do pedálů) a jsou určena nejmenším dětem, přes 16“ dětská kola, která se od „dvanáctek“ liší jen větší velikostí a průměrem kol, 20“ dětská kola, která jsou již velice často vybavena i přehazovačkou a zadní brzdou až po 24“ dětská kola, která již snesou srovnání s klasickými dospělými koly.

Skládací kolo

Speciální typ kola umožňující snadné složení. Skládací kola jsou určena všem, kdo potřebují čas od času složit kolo do menších rozměrů, ať již z důvodu snadnější přepravy (například v hromadné městské dopravě) nebo si chtějí vzít kolo s sebou na dovolenou a nemají možnost kolo převézt například v některém z nosičů na kolo.

Elektrokolo

Velice moderní typ kola vybavený pomocným elektromotorem. Ten vám pomůže při šlapání do pedálů kdykoliv, kdy budete potřebovat. Sílu výpomoci elektromotoru si navíc snadno můžete u elektrokola regulovat pomocí LED nebo LCD displeje. Elektrokola se dělají v mnoha provedeních, od klasických horských až například po skládací elektrokola. Více informací naleznete na Jak vybrat elektrokolo.
 

Výběr konkrétního modelu

Pokud jste si již vybrali kategorii jízdního kola, které si chcete pořídit, je správným momentem výběr modelu. V naší nabídce naleznete širokou nabídku jízdních kol určených pro cykloturistiku a běžné sportovní ježdění, ale i závodní a špičková kola určená pro profesionály. Při výběru vhodného modelu je velice důležité zvážit, v jak náročných podmínkách budete jízdní kolo používat. Tomu by měl odpovídat i výběr komponentů, kterými je kolo osazeno. Nejdůležitějšími komponentami jsou rám a vidlice (případně zadní tlumič). Rám kola může být duralový nebo karbonový, který ve srovnání s duralovým rámem nabízí větší tvrdost a podstatně nižší hmotnost. Například horská kola GT jsou navíc vybavena tzv. Triple Triangle rámem, který nabízí dokonalou tuhost, skvělý přenos sil do šlapání a extrémní odolnost. Další důležitou komponentou je výběr vidlice. Ta může být pevná (bez odpružení) nebo odpružená, která nabízí podstatně větší komfort při jízdě a především v terénu je nepostradatelná. Dalším velice důležitým prvkem je typ brzdy. Jízdní kola mohou být vybavena z tzv. V-brzdami (klasické ráfkové brzdy - špalíky), mechanickými kotoučovými nebo hydraulickými kotoučovými brzdami. I ostatní komponenty hrají důležitou roli pro to, abyste s jízdním kolem byli spokojeni a dobře a dlouho vám kolo sloužilo, proto věnujte výběru jízdního kola velkou pozornost. V případě, že budete s výběrem jízdního kola jakkoliv poradit, zavolejte nám na tel. číslo 606 356 488. Rádi vám s výběrem vhodného modelu pomůžeme.


Výběr správné velikosti jízdního kola

Abyste si jízdu na kvalitním jízdním kole opravdu užili, je nutné zvolit jeho správnou velikost. Každé jízdní kolo v naší nabídce je vybaveno tzv. velikostní tabulkou (naleznete ji níže a také v sekci Popis u každého jízdního kola), ve které naleznete podle výšky vaší postavy přirazenou velikost daného jízdního kola. Pokud byste s výběrem velikosti potřebovali pomoct, zavolejte nám na tel. číslo 606 356 488.


Jízdní kola - velikostní tabulka 

Výběr vhodných doplňků

Při každé jízdě na kole byste měli myslet na svoji bezpečnost. Základem a nepostradatelným vybavením je tedy kvalitní cyklistická přilba. V naší nabídce naleznete špičkové cyklo helmy Uvex, které patří k tomu nejlepšímu, co lze na českém trhu nalézt. Praktickým vybavením je také malé diodové osvětlení, které zvýší Vaši bezpečnost především za zhoršené viditelnosti. Dalšími doplňky, díky nimž si jízdu na kole opravdu užijete, jsou např. pumpička, brašnička na drobnosti, která by měla obsahovat malé nářadí a náhradní duši pro případ defektu. Při každé jízdě také nezapomeňte na pravidelné doplňování tekutin a pro tento účel vybavte vaše kolo košíkem a lahví na pití. 


Pokračujte zpět na výběr jízdního kola   Pokračovat na výběr jízdního kola  


Mirek MenšíkMirek Menšík

Odborník na jízdní kola.

Produktový manažer Mirek Menšík je naším odborníkem na sortiment cyklistiky a do jeho kompetencí patří i sortiment domků na nářadí. Je velkým fanouškem nových technologií a velice rád testuje nové modely kol a elektrokol. Díky svým mnohaletým zkušenostem a nesčetně odborných školení dokáže poradit nejen při výběru horského, krosového či dětského kola, ale rád vám odborně poradí i při výběru elektrokola nebo zahradního domku na nářadí.

Další články

Grily Weber to umí rozpálit už více než 50 let Zvídavé otázky o elektrokolech, na které se u nás nemusíte bát zeptat Romotop opět příjemně překvapil – trhu vévodí krbové vložky Romotop Heat Správnému cyklistovi nechybí kolo, ale také výbava! Dřevo do krbu a vše kolem něj Když značka není jenom jméno aneb co dali známí výrobci jízdním kolům do vínku Malý průvodce, jak vybrat dřevěný zahradní domek na nářadí Rozpohybujte své tělo díky elektrokolu Haibike! Big Green Egg – gril, který vás uchvátí Desatero o cyklistické přilbě nejen pro děti I kvalitní krbová vložka pro svou funkčnost potřebuje správnou instalaci Cyklisté pozor! Splňuje vaše jízdní kolo požadavky na povinnou výbavu? Jak vybrat místo pro krbová kamna S Haibike Flyon 2019 to bude jízda! Jak pečovat o dřevěné domky na nářadí? Jak vybrat pohodlný cyklistický batoh Desatero, jak vybrat zahradní gril na míru vaší kulinářské vášni Hurá, vybíráme jízdní kolo! Letní výlet do zimního světa krbových kamen a krbových vložek La Nordica Co je nového u Haibike? Elektrokolo Haibike Flyon 2019! Do zimy daleko, na myšlenky o vhodném vytápění nejvyšší čas! Hurá na prázdniny s kvalitní cyklistickou výbavou! Když zahradní domek, tak s terasou! Výběr horského kola nemusí být španělskou vesnicí Na první prázdninové párty nesmí chybět pořádná grilovačka! Elektrokolům Haibike nechybí kvalita, výkon, dojezd a teď už ani propojení s digitálním světem! Vybíráte krbovou vložku? Je pro vás vhodnější konvekční, akumulační nebo s teplovodním výměníkem? O bezpečnou letní cykloturistiku se postará kvalitní přilba Elektrokola Haibike 2019 – žhavé novinky od jedničky na trhu! Představujeme Vám nový přírůstek v našem sortimentu - krbová kamna LA NORDICA Byli jsme u toho! Značka Haibike představila elektrokolo snů - HAIBIKE FLYON 2019! Letošní léto přeje cyklistice - ohlídejte si své kolo i své zdraví Nevíte kam se zahradním nářadím? Pořiďte si zahradní domek! Je elektrokolo ideálním dopravním prostředkem právě pro vás? Souboj grilů - který zvítězí u vás? Cyklistická přilba - „doplněk“, který umí zachránit život I kvalitní krbová vložka pro svou funkčnost potřebuje správnou instalaci Jak nejlépe připravit jízdní kolo na sezónu? Kanadská krbová kamna si vědí se zimou rady Poznejte kouzlo elektrokola a vyberte si to NEJ Zahradní domek - vše pro zahradu pod jednou střechou Uvítejte jaro s moderním zahradním grilem Malá výprava do světa jízdních kol BMX Proč vsadit na kvalitu a pořídit si krbovou vložku zvučné značky? Jaký typ motoru je pro elektrokolo nejlepší? Krbová kamna Scan - teplo, které zkrotí každou zimu Zahradní domek se už těší na čestné místo na vaší zahradě Výběr horského kola nemusí být španělskou vesnicí Uvítejte jaro s moderním zahradním grilem Pro koho je ideální skládací elektrokolo? Najděte se v jedné z šesti nejčastějších skupin jeho milovníků! Krbová vložka musí dobře topit, ale také skvěle vypadat! Okořeňte si své cyklistické vyjížďky báječnými doplňky Co byste měli vědět o krbových kamnech než poprvé škrtnete sirkou Láká vás cykloturistika? Pak se vám budou hodit rady, jak vybrat trekingové a krosové kolo Plechový zahradní domek - skvělé útočiště pro všechny zahradní nezbytnosti! Věk je nepodstatné číslo a elektrokolo vás o tom přesvědčí Grilujte moderně s peletovým zahradním grilem TRAEGER Díky sedačkám na kolo můžete vyrazit na cyklovýlet i s dětmi Boříme mýty o krbových vložkách Zaměřeno na ženy aneb malý výlet do světa dámských kol Plechová krbová kamna rozhodně nepatří do starého železa Nejčastější otázky o elektrokolech a odpovědi na ně Zahradní domek na nářadí schová zahradní nábytek, gril i vás Se správnou výbavou vás na kole nic nepřekvapí Grily Campingaz - to je gurmánský zážitek plný chuti a radosti z přípravy Když kolo není pouhé „kolo“ aneb na co se zaměřit při výběru jízdního kola Jak poznat kvalitní krbovou vložku? Víme, co by ji rozhodně nemělo chybět! Rozjeďte to naplno s elektrokolem! Jak poznat kvalitní krbová kamna? Řiďte se radami i vlastní intuicí Nejoblíbenější doplňky na jízdní kolo - máte je také? Vybíráte zahradní domek na nářadí? Představujeme vám oblíbené značky našich zákazníků Proč si pořídit městské kolo? Originální grily Big Green Egg si zaslouží jedinečné příslušenství Ptáte se, pro koho je elektrokolo? Známe odpověď – pro Vás! Krbová vložka je pro nízkoenergetický dům ideální volba! Vylepšete své jízdní kolo o místo pro vaše nejmenší Krbová kamna u vás doma aneb tipy pro začátečníky Vybíráte první kolo pro vaše dítko? Poradíme s výběrem i učením! I plastový zahradní domek dostojí svému poslání Na elektrokole směle i v zimě Vybíráte zahradní gril? Pak se vám budou hodit naše tipy! Jízdní kolo a cyklistická přilba - nerozlučná dvojice stvořená pro vaši radost i bezpečí Jak pečovat o krbovou vložku, aby její služby byly perfektní? Umíte vyměnit píchlou duši i daleko od domova? Kráse a teplu litinových krbových kamen je snadné podlehnout Zahoďte předsudky! Elektrokolo je fenomén, který budete chtít! Zahradní domek na nářadí oceníte v létě i v zimě Není batoh jako batoh aneb na kolo je nejlepší ten cyklistický Deset důvodů, proč si koupit peletový zahradní gril Traeger Devatero rad pro výběr ideálního jízdního kola Krbová vložka vám pořádně zatopí a vy se to naučte také Motory Bosch i Yamaha si s elektrokoly Haibike notují Vyberte si elektrokolo, na které bude radost nasednout Elektrokola Haibike - nenechte si ujet novinky pro rok 2018 Vybíráme krbová kamna aneb jak se ohřát, ale nespálit Svěřte svůj náklad brašnám na kolo Péče o domek na nářadí začíná správným umístěním, výběrem materiálu i výbavou Titan, hliník, karbon aneb který materiál je pro rám jízdního kola nejlepší Grily, které ani zima nezastaví Elektrokolo - originální vánoční dárek pro celou rodinu Teplovodní krbová vložka aneb cesta za skutečným teplem Buďte se svým jízdním kolem připraveni na rozmary počasí Užívejte si teplo léta i v zimě - kvalitní krbová kamna si vás budou hýčkat! Jak pečovat o jízdní kolo v zimě Domek nejen na nářadí aneb zahradního pomocníka oceníte i v zimě! Zabezpečte si své elektrokolo chytře a jednoduše! 7 tipů, jak vybrat zahradní gril a příslušenství 6 užitečných doplňků na kolo Žhavá novinka v naší nabídce – krbové vložky BEF HOME Podnikněte s námi malou výpravu do světa cyklistiky Chcete si konečně užívat teplo i v zimě? Pořiďte si krbová kamna! Elektrokolo vám vaši péči oplatí perfektní kondicí Jak vybrat krbovou vložku s výměníkem? Jak vybrat elektrický gril? Jak poznat kvalitní krbová kamna? Jak vybrat plynový gril? Jak vybrat krbovou vložku? Jak vybrat gril na dřevěné uhlí? Jak vybrat cyklistickou přilbu? Jak vybrat krbová kamna s výměníkem? Jak poznat kvalitní zahradní gril? Jaké jsou velikosti jízdních kol? Jak vybrat zahradní chatku? Jak vybrat dámské jízdní kolo? Jak vybrat krbová kamna? Jak vybrat pánské jízdní kolo? Jak vybrat zahradní gril? Jak vybrat zahradní domek? Jak vybrat jízdní kolo? Jak vybrat horské kolo? Jaká je povinná výbava jízdního kola? Jaké jsou velikosti rámů horských kol? Jak vybrat BMX kolo? Jak vybrat dětské kolo? Jaké jsou velikosti dětských kol? Jak vybrat elektrokolo? Příjemné teplo a uklidňující doplněk - to jsou krbová kamna V náročných cyklistických trasách spoléhejte na kvalitní značku Co mají společného sekačka, gril a jízdní kolo? Přece místo v zahradním domku! Nenechte se omezovat v cyklistickém rozletu - pořiďte si batoh na kolo! Výběr padl na krbovou vložku? Nepodceňte správnou instalaci! Správná péče a údržba elektrokola Jak vybrat krbová kamna a nespálit se S výběrem dětského kola si dejte načas Letní relax už nikdy víc bez zahradního grilu Doplňky na kolo zpříjemní vaši jízdu na kole Nářadí už jedině do zahradního domku Proč je pro vás skládací elektrokolo tím pravým přibližovadlem? Krbovou vložku s teplovodním výměníkem oceníte nejen v zimě Kola pro každý typ cesty a pro všechny členy rodiny Jak vybrat krbová kamna? Zodpovědně! Vybíráte skládací elektrokolo? Poradíme, které je pro vás to pravé Jak vybrat nejlepší zahradní gril Jízdní kola pro malé i velké Zahradní domek, jaký vám sousedé budou závidět Přivítejte krásné počasí na kolečkových bruslích K2 Jak vybrat krbová kamna? Dopřejte si čas! Trekingové kolo - brána do světa cyklistiky Plynové grily - záruka grilování podle vašich přestav Elektrokolo Apache - jednička, která vás nezklame Správná péče o zahradní domek zajistí jeho dlouhověkost Elektrokolo pro seniory vás vrátí do hry Jak poznat kvalitní krbová kamna? Seznamte se s nimi osobně! Doplňky a příslušenství pro vás i vaše kolo Plechový zahradní domek bude i vaším praktickým pomocníkem Vybíráte elektrokolo? Nejprve sami sebe vyzpovídejte! Vybíráte krbová kamna s výměníkem? Pár tipů pro výběr jízdního kola Zahradní grily to umí rozpálit Pro koho je elektrokolo? Pro každého! Zahradní skleník má hned několik výhod Mějte přehled o své jízdě díky cyklistickému tachometru Jak poznat kvalitní krbová kamna? Vsaďte na českou tradici! Elektrokola Apache - volba většiny našich zákazníků Otevřený krb nebo krbová vložka s obestavbou? Záleží na účelu Deset kroků pro správný výběr jízdního kola Jednoduché a kvalitní grilování s plynovým grilem Elektrokola s velkým dojezdem Sklo, plech, dlažba nebo kámen? Chraňte okolí svých krbových kamen! Horská kola - rozdíly mezi 26, 27,5 a 29 palcovými koly 4 důležité rady při výběru a používání krbové vložky Jak vybrat správnou brašnu na kolo? Plastový, plechový nebo dřevěný? Vybíráme zahradní domek Pečujte o gril, odmění se vám gurmánským zážitkem Jak vybrat elektrokolo? Začněte důvodem, proč po něm toužíte Jak poznat kvalitní krbová kamna? Vsaďte na zkušenosti i dobré jméno Vybíráme horské kolo pro dokonalý požitek z jízdy Co je nejdůležitější zvážit při výběru krbové vložky? Na co se hodí zahradní domky a jak si vybrat ten pravý? Víkend v přírodě i cesta do práce - elektrokolo oceníte všude Proč jsou plynové grily v módě? Protože z vás udělají šéfkuchaře! Správný výběr cyklistické přilby není jenom o designu Výkon nebo design aneb jak vybrat krbová kamna Skleník - jak vybrat ten nejlepší? Elektrokolo a 7 věcí, které jste možná nevěděli Jak poznat kvalitní krbová kamna? Rozdělení kol podle jejich využití vám napoví, které si vybrat Krbová vložka vytápí moderně a přitom účinně Elektrokola Apache - usnadněte si jízdu na kole Krbová kamna aneb zatopte si poctivě a s chutí Jak připravit jízdní kolo na další sezónu? Krbová vložka s teplovodním výměníkem jako strážce rodinné pohody Elektrokola s velkým dojezdem Proč si pořídit zahradní domek? Krbová kamna s výměníkem vykouzlí dokonalé teplo Časté chyby při výběru elektrokola Deset důvodů, proč říct krbové vložce ANO Zahradní domek - pomocník na zahradě i místo pro odpočinek Vybíráte krbová kamna? Svěřte se do rukou našeho odborníka Horská kola a elektrokola – navštivte náš nový showroom! Desítky krbových kamen k okamžitému dodání! Otevřeli jsme pro vás nový showroom na krbová kamna! Grilovací sezóna je v plném proudu! Splátky bez navýšení! Vybavte se na jaro za pár korun Plechové zahradní domky v akci. Doprava po celé ČR a dárek zdarma! Zahradní skleníky se základnou a dopravou po celé ČR zdarma! Připravte se na příchod zimy a ušetřete! Novinka v sortimentu – unikátní keramické grily Big Green Egg Splátky bez navýšení – nepřeplatíte ani korunu navíc!
Vlastní prodejna

Vlastní prodejna

1 200 m2 v Praze 9

Tým odborníků

Tým odborníků

připraven vám vždy poradit

Doprava po ČR zdarma

Doprava po ČR zdarma

na 90 % produktů

Splátky bez navýšení

Splátky bez navýšení

nepřeplatíte ani korunu navíc