09. 10. 2017 | Návody | 5 minut čtení

Krbová kamna nám přináší báječný komfort příjemného tepla kdykoli si vzpomeneme a uklidňující pohled do plápolajících ohnivých plamínků nám zase navodí příjemnou náladu. Od krbových kamen můžeme chtít ale mnohem více. Pokud si totiž vybereme variantu s teplovodním výměníkem, získáme nejen v mnoha ohledech bezkonkurenční zdroj tepla, ale také zároveň pomocníka v ohřevu vody a vlastního soukromého dodavatele tepla do ústředního topení. A dokonce je lze připojit i na podlahové vytápění. Všestranný pomocník, co myslíte? Pokud právě plánujete pořízení krbových kamen s výměníkem, věříme, že uvítáte našeho rádce "Jak vybrat krbová kamna s výměníkem".

09. 10. 2017

Proč si pořídit krbová kamna s teplovodním výměníkem?

Díky možnosti připojení k teplovodním rozvodům dokáží jediná kamna vytopit nejen pokoj ve kterém jsou umístěna, ale také i ostatní pokoje, a s přehledem i celý rodinný dům. Zvládnou i ohřát vodu v bojleru. A to vše bez složitých stavebních úprav, nebo snad přestavování. Krbová kamna s teplovodním výměníkem mohou být napojena na stávající rozvod, což je příjemná zpráva pro všechny, kdo nejsou spokojeni se současným vytápěním radiátory, ať už z důvodu kvality dodávaného tepla či ceny za samotné teplo. Nespokojenost s účty za topení je nejčastějším důvodem, proč se začít poohlížet po levnější variantě. A tou topení krbovými kamny rozhodně je. Náklady na zakoupení kamen s výměníkem, se nám totiž mohou vrátit už za jedinou topnou sezónu. Tak znatelná je  finanční úspora při topení těmito kamny. A nebojte, radiátory opravdu nepotřebujete žádné speciální, ke kamnům připojíte ty běžně používané.
 

Čím je teplovodní výměník tak výjimečný?

Teplovodní výměník dokáže vytápět prostor rovnoměrněji bez výkyvů ve vytápění, dalo by se říci, že je pružnější. Kolem topeniště je systém komor, kde dochází k přenosu tepla z kamen do rozvodů. Navíc voda má úžasnou schopnost – až 4x větší tepelnou kapacitu než vzduch – dokáže tedy teplo lépe přijímat a následně efektivněji předávat. Kamna s takovýmto výměníkem lze připojit ke stávajícímu plynovému či elektrickému kotli. Kotel tak může udržovat příjemnou teplotu v noci, nebo když jsme mimo domov, a při naší přítomnosti doma můžeme topit v krbových kamnech a využívat všech jejich plusů. Ať už příjemného pohledu do tančících plamínků, či vědomí, že zrovna topíme levněji. Pokud zatopíme v kamnech, termostat v místnosti zaznamená zvýšení teploty a automaticky vypne kotel a zapne ohřev vody v topném systému. Díky teplovodnímu výměníku můžeme dokonce ohřívat teplou vodu i v létě. Poslední, ale důležitou výhodou je skutečnost, že díky dvou na sobě nezávislých topných systémech, jsou jednoduše vzájemně zastupitelní v případě výpadku jednoho z nich. Některé typy mají vyjímatelný tepelný výměník, jehož výhodou je možnost jeho vyjmutí (ale i jeho doplnění) na dočasnou dobu používání kamen, bez připojení na teplovodní systém vytápění (zapojení krbových kamen s výměníkem).
 

Co ovlivňuje samotný výběr krbových kamen s výměníkem?

I zde platí nejdůležitější faktor a tím je výkon, výkon a zase výkon. Spočítat výkon krbových kamen s výměníkem je nejlépe svěřit odborné firmě. Nejde totiž jen o propočet jedné místnosti, ale také ostatních pokojů a všech prostor, kde chceme rozvést pomocí radiátorů teplo. Zároveň pokud chceme ohřívat i vodu v zásobníku, musíme myslet i na její spotřebu výkonu kamen. Musíme tedy znát výkon pro ohřev vody a zvlášť ohřev pro rozvody tepla. S tím nám nejlépe pomohou odborníci, kteří zohlední všechny důležité prvky rozhodující o výsledném potřebném výkonu kamen jako například vytápěný prostor, ale také nutné započitatelné ztráty tepla v objektu, o kterém rozhoduje nejen umístění stavby (třeba chata v horách), ale i kvalita izolace domu a jeho schopnost udržet teplo uvnitř. Terciální spalování, kterými je většina řada kamen s výměníkem již vybavena, je nejen ekologické, ale hlavně zvyšuje samotnou účinnost kamen.

Krbová kamna s výměníkem jsou schopna do zásobníku vody či radiátorů převádět dle jednotlivých druhů kamen 45 – 75% z celkového výkonu kamen. Vyrábí se s výkonem výměníku až 11 kW.

Aby vše fungovalo efektivně, musí kamna správně předávat teplo do okolí i do otopné vody.  Proto je důležitý výběr s odborníkem, aby nedocházelo k přetápění místnosti a zároveň k nedostatečnému vytápění ostatních místností. Centrální přívod vzduchu by u těchto kamen měl být samozřejmostí, napomáhá také snižování tepelných ztrát. Díky němu nemusíme větrat častěji a ochlazovat si tak vyhřátý vzduch.
 

Bezpečnost především

Krbová kamna s výměníkem musí být bezpodmínečně opatřena zabezpečením před přetopením. V případě výpadku elektrického proudu by totiž bez takového bezpečnostního systému mohlo dojít k přehřátí vody a následné významné škodě a v nejhorších případech nejen na majetku, vlastních kamnech, ale i na zdraví. Čerpadlo by se přestalo otáčet, pohybovat vodou, a ta by mohla překročit bod varu, což je nebezpečné. Proto je nutné mít kamna doplněná například o vychlazovací smyčkukterá je již přímo zabudovanou součástí kamen, nebo je možno ji dokoupit a nainstalovat.

Některá kamna s výměníkem disponují tzv. pasivní formou ochrany, kterou je automatická regulace přívodu vzduchu. Pokud dojde k přerušení elektrického proudu, pak v okamžiku kdy voda ve výměníku dosáhne 95°C, speciální termostatická klapka uzavře přívod vzduchu do spalovací komory. Tím je přerušeno hoření a voda se nemůže dále ohřívat. A naše kamna i byt jsou v bezpečí.

Dalším řešením je zakoupení záložního zdroje elektřiny, který by poháněl oběhové čerpadlo v případě výpadku dodávané elektřiny ze sítě. Zapojení samotných kamen je opět nejlépe svěřit odborníkům, tedy topenářské firmě.
 

Dobře rozmyslete, čím budete topit

I to, čím chcete v kamnech topit, je důležitý faktor výběru krbových kamen s výměníkem.

Vytápění větších prostor, či ohřev vody, s sebou nese i zvýšené množství potřebného topného materiálu a jeho nároky na uskladnění a také jeho zásobu. Ideální možností je, pokud disponujete větším sklepem, kde budete moci otop uložit. Promyslet i tyto faktory je dobré, stejně jako to, čím budete a chcete topit.

Nejlepším otopem je dřevo, brikety, či pelety. Uhlí také připadá v úvahu, ale není příliš vyhledávané. Větší prašnost, zanášení kouřovodů a horší skladovatelnost, to vše jsou faktory, které nejsou příliš oblíbené a mají svou váhu při výběru.

Každopádně, ať už si vyberete jakákoli kamna, přísně dodržujte otop, k jehož spalování jsou určeny. Každá kamna jsou vyrobena přesně na surovinu, kterou dokáží správně, efektivně a bez znehodnocení sama sebe zpracovat.

Krbová kamna na dřevo - tenkostěnná konstrukce určená výhradně a pouze k topení dřevem.

Krbová kamna na uhlí a dřevo - zesílená konstrukce topeniště je vhodná pro topení dřevem, uhlím i briketami. Můžete tak využívat různé otopy a střídat je dle potřeby.

Krbová kamna na pelety - velkou výhodou je jejich vlastní samoobslužnost. Nasypete pelety, nastavíte čas, a požadovanou teplotu a jen se radujete z příjemného teploučka. Dražší varianty jsou opatřeny termostaty, které samy vyhodnocují teplotu a samy upravují výkon kamen.

U topení dřevem je vždy důležité, používat to nejkvalitnější a nejvhodnější - tedy tvrdé dřevo, nejlépe přímo určené jako krbové. Jedná se většinou o dub, buk či jasan. Dřevo by mělo být řádně vysušené, aby zbytečně neprskalo a jeho schopnost dopřát nám žádané teplo byla využita co nejlépe. Před samotným použitím by dřevo mělo schnout minimálně jeden rok, ideálně dva roky. I způsob přikládání je důležitý, např. lépe je přiložit další poleno, až z předešlého zbývají jen žhnoucí uhlíky.
 

Co je při nákupu krbových kamen s výměníkem také důležité

Krbová kamna s výměníkem je nejlépe kupovat značková od renomovaných firem. Máme tak jistotu nejen léta prověřenou a stále prověřovanou a zdokonalovanou kvalitu, ale také skutečnost, že naše kamna budou splňovat přísné bezpečnostní normy, jsou testována a pořídíme si tak domů kvalitní výrobek. Víte, jak poznat kvalitní krbová kamna?

Je soused dokonale spokojen se svými krbovými kamny s výměníkem? Můžete mu pogratulovat, rozhodně to ovšem neznamená, že byste měli běžet do obchodu pro úplně ty stejné. Je totiž velice málo pravděpodobné, že váš soused má na chlup stejný dům a podmínky v něm srovnatelné jako vy. Vždy je důležité vybírat kamna na míru reálným skutečnostem a ne na pouhé doporučení souseda.

Cena je u každého z nás důležitým faktorem. Nenechte se zlákat nízkou cenou a nevybírejte kamna pouze a jenom podle vstupní investice. I když si pořídíte dražší kamna, než jste měli představu, opravdu věřte skutečnosti, že návratnost vašich krbových kamen je velice rychlá, hned po první zimě můžete mít své peníze zpět.

Ať už obchod kamenný nebo internetový, předem si zjistěte, zda nabízí odbornou radu při výběru a také případný záruční a pozáruční servis. To vše vypovídá o přístupu prodávajícího a jeho zájmu nejen o jeho obchod, ale hlavně o vaši spokojenost.

Pokračujte zpět na výběr krbových kamen s výměníkem.     Pokračovat na výběr krbových kamen s výměníkem 


Tomáš SádeckýTomáš Sádecký

Odborník na krbová kamna.

Produktový manažer Tomáš Sádecký je naším odborníkem na sortiment vytápění (krbová kamna, krbové vložky). Jeho velkým koníčkem je také grilování. Sám je vlastníkem a velkým fandou keramického grilu Big Green Egg. Dokáže tak profesionálně poradit nejen při výběru kamen či krbové vložky, ale i zahradního grilu.

Další články

Vylepšete si zahradní domek díky praktickému příslušenství Příslušenství k zahradním grilům zvýší radost nejen z grilování Je libo ochutnávku cyklistické lahůdky? Elektrokolo Haibike Flyon 2019 se na vás už těší! Proč právě krbová vložka zná nejlepší recept na teplo u vás doma? Desatero péče o baterii elektrokola, aby dobře sloužila a dlouho vydržela Teplo na dosah i na pohled? Krbová kamna zahřejí vaše tělo, duši i interiér! Zahradní domek jako stylový víkendový letní byt Elektrokolo - víc než jen dvě kola, řídítka a pedály Plynový gril versus gril na dřevěné uhlí Pečujte o krbovou vložku s láskou. Vrátí vám to svým hřejivým objetím Vyberte si nejvýhřevnější dřevo aneb aby vám bylo teplo i v zimě Vyberte si ideální elektrokolo na míru v pěti krocích Domek na nářadí - elegantní pořádek za pár korun Jak na to, aby vaše elektrokolo bylo v bezpečí Prémiový gril nejvyšší kvality? Rozhodně WEBER! Než si pořídíte krbovou vložku aneb malá exkurze do světa tepla Proč svou cyklistickou duši upsat elektrokolu? Litinová krbová kamna Jotul vítězí nad zimou Věk je nepodstatné číslo a elektrokolo vás o tom přesvědčí Zahradní domek – vše pro zahradu pod jednou střechou Co nového přinesou elektrokola Haibike 2019? Máme pro vás malou ochutnávku! Začněte nový rok stylově - s celoročním zahradním grilem BIG GREEN EGG Krbové vložky JOTUL to s teplem a rodinnou pohodou umí na jedničku Jak poznat kvalitní krbová kamna, která vydrží desítky let? Dojezdová vzdálenost, skladnost nebo univerzálnost – aneb co zvítězí při výběru elektrokola u vás? Na zahradní domek na nářadí není nikdy pozdě Poznejte kouzlo elektrokola a vyberte si to NEJ Zahradní gril - vánoční dárek, který se neokouká Krbová vložka aneb co jste možná nevěděli Vánoční dárek, který udělá radost po celý rok? Rozhodně elektrokolo! Kanadská krbová kamna si vědí se zimou rady Nevěřte povídačkám aneb největší mýty o elektrokolech Zahradní domky Delta - poctivá česká práce Doplňky na kolo, nutnost každého cyklisty Rychle, zdravě, bez kouře - to je grilování na elektrickém grilu Teplo pro nízkoenergetický dům? Rozhodně krbová vložka! Popularita elektrokol roste - napříč generacemi i terénem JOTUL - svěřte péči o teplo rodinného krbu odborníkům 6 tipů pro výběr zahradního domku Grilovací sezóna rozhodně nekončí! Jízda s lehkostí aneb vybíráme elektrokolo Krbová vložka si vezme teplo u vás doma na povel! Než koupíte krbová kamna aneb pár tipů, na co se zaměřit Zahradní domek na nářadí - povinná výbava každého zahrádkáře Deset důvodů, proč se těšit na nové elektrokolo Haibike Flyon 2019 I podzimní grilování má své kouzlo Jaké jsou přednosti ideální cyklistické přilby? Desetkrát ANO pro krbovou vložku! Až zima zavolá, vy už budete mít o rodinné teplo postaráno! Užijte si podzim v sedle elektrokola Devět důvodů, proč si pořídit domek na nářadí Deset Weber pomocníků pro labužnické grilování Dámy do sedla aneb vybíráme dámské kolo Krbová vložka Romotop Heat vás zahřeje na těle i na duši Elektrokolo Haibike 2019 a elektropohon Yamaha tvoří dokonalý pár Krbové stavebnice - seberealizace pro kutila, teplo pro celou rodinu Výbava, která se na jízdním kole i elektrokole vždycky hodí Jak mít na zahradě pořádek? Řešením je dřevěný domek na nářadí! Lásku k cyklistice můžete u svých dětí pěstovat od útlého věku Grily Weber to umí rozpálit už více než 50 let Zvídavé otázky o elektrokolech, na které se u nás nemusíte bát zeptat Romotop opět příjemně překvapil – trhu vévodí krbové vložky Romotop Heat Správnému cyklistovi nechybí kolo, ale také výbava! Dřevo do krbu a vše kolem něj Když značka není jenom jméno aneb co dali známí výrobci jízdním kolům do vínku Malý průvodce, jak vybrat dřevěný zahradní domek na nářadí Rozpohybujte své tělo díky elektrokolu Haibike! Big Green Egg – gril, který vás uchvátí Desatero o cyklistické přilbě nejen pro děti I kvalitní krbová vložka pro svou funkčnost potřebuje správnou instalaci Cyklisté pozor! Splňuje vaše jízdní kolo požadavky na povinnou výbavu? Jak vybrat místo pro krbová kamna S Haibike Flyon 2019 to bude jízda! Jak pečovat o dřevěné domky na nářadí? Jak vybrat pohodlný cyklistický batoh Desatero, jak vybrat zahradní gril na míru vaší kulinářské vášni Hurá, vybíráme jízdní kolo! Letní výlet do zimního světa krbových kamen a krbových vložek La Nordica Co je nového u Haibike? Elektrokolo Haibike Flyon 2019! Do zimy daleko, na myšlenky o vhodném vytápění nejvyšší čas! Hurá na prázdniny s kvalitní cyklistickou výbavou! Když zahradní domek, tak s terasou! Výběr horského kola nemusí být španělskou vesnicí Na první prázdninové párty nesmí chybět pořádná grilovačka! Elektrokolům Haibike nechybí kvalita, výkon, dojezd a teď už ani propojení s digitálním světem! Vybíráte krbovou vložku? Je pro vás vhodnější konvekční, akumulační nebo s teplovodním výměníkem? O bezpečnou letní cykloturistiku se postará kvalitní přilba Elektrokola Haibike 2019 – žhavé novinky od jedničky na trhu! Představujeme Vám nový přírůstek v našem sortimentu - krbová kamna LA NORDICA Byli jsme u toho! Značka Haibike představila elektrokolo snů - HAIBIKE FLYON 2019! Letošní léto přeje cyklistice - ohlídejte si své kolo i své zdraví Nevíte kam se zahradním nářadím? Pořiďte si zahradní domek! Je elektrokolo ideálním dopravním prostředkem právě pro vás? Souboj grilů - který zvítězí u vás? Cyklistická přilba - „doplněk“, který umí zachránit život I kvalitní krbová vložka pro svou funkčnost potřebuje správnou instalaci Jak nejlépe připravit jízdní kolo na sezónu? Kanadská krbová kamna si vědí se zimou rady Poznejte kouzlo elektrokola a vyberte si to NEJ Zahradní domek - vše pro zahradu pod jednou střechou Uvítejte jaro s moderním zahradním grilem Malá výprava do světa jízdních kol BMX Proč vsadit na kvalitu a pořídit si krbovou vložku zvučné značky? Jaký typ motoru je pro elektrokolo nejlepší? Krbová kamna Scan - teplo, které zkrotí každou zimu Zahradní domek se už těší na čestné místo na vaší zahradě Výběr horského kola nemusí být španělskou vesnicí Uvítejte jaro s moderním zahradním grilem Pro koho je ideální skládací elektrokolo? Najděte se v jedné z šesti nejčastějších skupin jeho milovníků! Krbová vložka musí dobře topit, ale také skvěle vypadat! Okořeňte si své cyklistické vyjížďky báječnými doplňky Co byste měli vědět o krbových kamnech než poprvé škrtnete sirkou Láká vás cykloturistika? Pak se vám budou hodit rady, jak vybrat trekingové a krosové kolo Plechový zahradní domek - skvělé útočiště pro všechny zahradní nezbytnosti! Věk je nepodstatné číslo a elektrokolo vás o tom přesvědčí Grilujte moderně s peletovým zahradním grilem TRAEGER Díky sedačkám na kolo můžete vyrazit na cyklovýlet i s dětmi Boříme mýty o krbových vložkách Zaměřeno na ženy aneb malý výlet do světa dámských kol Plechová krbová kamna rozhodně nepatří do starého železa Nejčastější otázky o elektrokolech a odpovědi na ně Zahradní domek na nářadí schová zahradní nábytek, gril i vás Se správnou výbavou vás na kole nic nepřekvapí Grily Campingaz - to je gurmánský zážitek plný chuti a radosti z přípravy Když kolo není pouhé „kolo“ aneb na co se zaměřit při výběru jízdního kola Jak poznat kvalitní krbovou vložku? Víme, co by ji rozhodně nemělo chybět! Rozjeďte to naplno s elektrokolem! Jak poznat kvalitní krbová kamna? Řiďte se radami i vlastní intuicí Nejoblíbenější doplňky na jízdní kolo - máte je také? Vybíráte zahradní domek na nářadí? Představujeme vám oblíbené značky našich zákazníků Proč si pořídit městské kolo? Originální grily Big Green Egg si zaslouží jedinečné příslušenství Ptáte se, pro koho je elektrokolo? Známe odpověď – pro Vás! Krbová vložka je pro nízkoenergetický dům ideální volba! Vylepšete své jízdní kolo o místo pro vaše nejmenší Krbová kamna u vás doma aneb tipy pro začátečníky Vybíráte první kolo pro vaše dítko? Poradíme s výběrem i učením! I plastový zahradní domek dostojí svému poslání Na elektrokole směle i v zimě Vybíráte zahradní gril? Pak se vám budou hodit naše tipy! Jízdní kolo a cyklistická přilba - nerozlučná dvojice stvořená pro vaši radost i bezpečí Jak pečovat o krbovou vložku, aby její služby byly perfektní? Umíte vyměnit píchlou duši i daleko od domova? Kráse a teplu litinových krbových kamen je snadné podlehnout Zahoďte předsudky! Elektrokolo je fenomén, který budete chtít! Zahradní domek na nářadí oceníte v létě i v zimě Není batoh jako batoh aneb na kolo je nejlepší ten cyklistický Deset důvodů, proč si koupit peletový zahradní gril Traeger Devatero rad pro výběr ideálního jízdního kola Krbová vložka vám pořádně zatopí a vy se to naučte také Motory Bosch i Yamaha si s elektrokoly Haibike notují Vyberte si elektrokolo, na které bude radost nasednout Elektrokola Haibike - nenechte si ujet novinky pro rok 2018 Vybíráme krbová kamna aneb jak se ohřát, ale nespálit Svěřte svůj náklad brašnám na kolo Péče o domek na nářadí začíná správným umístěním, výběrem materiálu i výbavou Titan, hliník, karbon aneb který materiál je pro rám jízdního kola nejlepší Grily, které ani zima nezastaví Elektrokolo - originální vánoční dárek pro celou rodinu Teplovodní krbová vložka aneb cesta za skutečným teplem Buďte se svým jízdním kolem připraveni na rozmary počasí Užívejte si teplo léta i v zimě - kvalitní krbová kamna si vás budou hýčkat! Jak pečovat o jízdní kolo v zimě Domek nejen na nářadí aneb zahradního pomocníka oceníte i v zimě! Zabezpečte si své elektrokolo chytře a jednoduše! 7 tipů, jak vybrat zahradní gril a příslušenství 6 užitečných doplňků na kolo Žhavá novinka v naší nabídce – krbové vložky BEF HOME Podnikněte s námi malou výpravu do světa cyklistiky Chcete si konečně užívat teplo i v zimě? Pořiďte si krbová kamna! Elektrokolo vám vaši péči oplatí perfektní kondicí Jak vybrat krbovou vložku s výměníkem? Jak vybrat elektrický gril? Jak poznat kvalitní krbová kamna? Jak vybrat plynový gril? Jak vybrat krbovou vložku? Jak vybrat gril na dřevěné uhlí? Jak vybrat cyklistickou přilbu? Jak vybrat krbová kamna s výměníkem? Jak poznat kvalitní zahradní gril? Jaké jsou velikosti jízdních kol? Jak vybrat zahradní chatku? Jak vybrat dámské jízdní kolo? Jak vybrat krbová kamna? Jak vybrat pánské jízdní kolo? Jak vybrat zahradní gril? Jak vybrat zahradní domek? Jak vybrat jízdní kolo? Jak vybrat horské kolo? Jaká je povinná výbava jízdního kola? Jaké jsou velikosti rámů horských kol? Jak vybrat BMX kolo? Jak vybrat dětské kolo? Jaké jsou velikosti dětských kol? Jak vybrat elektrokolo? Příjemné teplo a uklidňující doplněk - to jsou krbová kamna V náročných cyklistických trasách spoléhejte na kvalitní značku Co mají společného sekačka, gril a jízdní kolo? Přece místo v zahradním domku! Nenechte se omezovat v cyklistickém rozletu - pořiďte si batoh na kolo! Výběr padl na krbovou vložku? Nepodceňte správnou instalaci! Správná péče a údržba elektrokola Jak vybrat krbová kamna a nespálit se S výběrem dětského kola si dejte načas Letní relax už nikdy víc bez zahradního grilu Doplňky na kolo zpříjemní vaši jízdu na kole Nářadí už jedině do zahradního domku Proč je pro vás skládací elektrokolo tím pravým přibližovadlem? Krbovou vložku s teplovodním výměníkem oceníte nejen v zimě Kola pro každý typ cesty a pro všechny členy rodiny Jak vybrat krbová kamna? Zodpovědně! Vybíráte skládací elektrokolo? Poradíme, které je pro vás to pravé Jak vybrat nejlepší zahradní gril Jízdní kola pro malé i velké Zahradní domek, jaký vám sousedé budou závidět Přivítejte krásné počasí na kolečkových bruslích K2 Jak vybrat krbová kamna? Dopřejte si čas! Trekingové kolo - brána do světa cyklistiky Plynové grily - záruka grilování podle vašich přestav Elektrokolo Apache - jednička, která vás nezklame Správná péče o zahradní domek zajistí jeho dlouhověkost Elektrokolo pro seniory vás vrátí do hry Jak poznat kvalitní krbová kamna? Seznamte se s nimi osobně! Doplňky a příslušenství pro vás i vaše kolo Plechový zahradní domek bude i vaším praktickým pomocníkem Vybíráte elektrokolo? Nejprve sami sebe vyzpovídejte! Vybíráte krbová kamna s výměníkem? Pár tipů pro výběr jízdního kola Zahradní grily to umí rozpálit Pro koho je elektrokolo? Pro každého! Zahradní skleník má hned několik výhod Mějte přehled o své jízdě díky cyklistickému tachometru Jak poznat kvalitní krbová kamna? Vsaďte na českou tradici! Elektrokola Apache - volba většiny našich zákazníků Otevřený krb nebo krbová vložka s obestavbou? Záleží na účelu Deset kroků pro správný výběr jízdního kola Jednoduché a kvalitní grilování s plynovým grilem Elektrokola s velkým dojezdem Sklo, plech, dlažba nebo kámen? Chraňte okolí svých krbových kamen! Horská kola - rozdíly mezi 26, 27,5 a 29 palcovými koly 4 důležité rady při výběru a používání krbové vložky Jak vybrat správnou brašnu na kolo? Plastový, plechový nebo dřevěný? Vybíráme zahradní domek Pečujte o gril, odmění se vám gurmánským zážitkem Jak vybrat elektrokolo? Začněte důvodem, proč po něm toužíte Jak poznat kvalitní krbová kamna? Vsaďte na zkušenosti i dobré jméno Vybíráme horské kolo pro dokonalý požitek z jízdy Co je nejdůležitější zvážit při výběru krbové vložky? Na co se hodí zahradní domky a jak si vybrat ten pravý? Víkend v přírodě i cesta do práce - elektrokolo oceníte všude Proč jsou plynové grily v módě? Protože z vás udělají šéfkuchaře! Správný výběr cyklistické přilby není jenom o designu Výkon nebo design aneb jak vybrat krbová kamna Skleník - jak vybrat ten nejlepší? Elektrokolo a 7 věcí, které jste možná nevěděli Jak poznat kvalitní krbová kamna? Rozdělení kol podle jejich využití vám napoví, které si vybrat Krbová vložka vytápí moderně a přitom účinně Elektrokola Apache - usnadněte si jízdu na kole Krbová kamna aneb zatopte si poctivě a s chutí Jak připravit jízdní kolo na další sezónu? Krbová vložka s teplovodním výměníkem jako strážce rodinné pohody Elektrokola s velkým dojezdem Proč si pořídit zahradní domek? Krbová kamna s výměníkem vykouzlí dokonalé teplo Časté chyby při výběru elektrokola Deset důvodů, proč říct krbové vložce ANO Zahradní domek - pomocník na zahradě i místo pro odpočinek Vybíráte krbová kamna? Svěřte se do rukou našeho odborníka Horská kola a elektrokola – navštivte náš nový showroom! Desítky krbových kamen k okamžitému dodání! Otevřeli jsme pro vás nový showroom na krbová kamna! Grilovací sezóna je v plném proudu! Splátky bez navýšení! Vybavte se na jaro za pár korun Plechové zahradní domky v akci. Doprava po celé ČR a dárek zdarma! Zahradní skleníky se základnou a dopravou po celé ČR zdarma! Připravte se na příchod zimy a ušetřete! Novinka v sortimentu – unikátní keramické grily Big Green Egg Splátky bez navýšení – nepřeplatíte ani korunu navíc!
Vlastní prodejna

Vlastní prodejna

1 200 m2 v Praze 9

Tým odborníků

Tým odborníků

připraven vám vždy poradit

Doprava po ČR zdarma

Doprava po ČR zdarma

na 90 % produktů

Splátky bez navýšení

Splátky bez navýšení

nepřeplatíte ani korunu navíc