09. 10. 2017 | Návody | 5 minut čtení

Nezávislost na dodavateli tepla, vlastní soběstačnost, finanční úspora za vytápění a navíc netradiční a přitom starodávný bytový doplněk, který vašemu interiéru dodá eleganci a svou vlastní atmosféru. To vše získáte, když se rozhodnete do své novostavby, rodinného domu či chalupy pořídit krbovou vložku. Rádi vás vašim výběrem provedeme a v tomto rádci „Jak vybrat krbovou vložku“ vám představíme tajemství správného výběru tak, abyste si příjemné plamínky užívali plnohodnotně dle vašich představ a požadavků. Pomoci vám s výběrem je připraven i náš specialista na krbové vložky, kterého můžete kontaktovat na tel. čísle 727 869 355.

09. 10. 2017

Krbová vložka nebo klasický krb?

Možná přemýšlíte, která varianta je pro vás přínosnější. Stačí si položit otázku, za jakým účelem si chcete krb či krbovou vložku pořídit. Zda hlavní roli hraje design, a toužíte mít doma něco nevšedního co oživí váš interiér a získáte tak designový skvost, nebo naopak nejdůležitější faktor výběru je pro vás funkčnost - tedy kvalitní vytápění.

Pokud toužíte po designu, pak volte otevřený krb, kdy oceníte nejen vzhled, ale také přímé teplo, příjemný a intenzivní zvuk praskajícího dřeva a také jeho vůni. Nevýhodou otevřeného krbu je, že stěží vyhřeje další místnost, primárně je určený předávat teplo do svého okolí, tedy v místnosti, do které jej umístíte.

Oproti tomu krbové vložky mají větší trumfy:

- až o 70% nižší spotřeba dřeva
- nižší prašnost a zakouření
- díky krbové vložce získáte vyšší účinnost oproti otevřeným krbům a to až o 75%
- krbovou vložku můžete vybírat s teplovodním či teplovzdušným výměníkem. Získáte tak pohodlné vytápění dalších místností, celého domu a to včetně ohřevu vody
- větší bezpečnost - díky dvířkám nejste vy, či vaše děti v přímém kontaktu s ohněm

Pokud vás na otevřeném krbu nejvíce láká právě oheň, i toto dokáží některé modely krbových vložek splnit. Ty mají univerzální dvířka, která se zasunou do horního pouzdra a rázem máte otevřené ohniště.
 

Krbová vložka – teplo s výhodami

S krbovou vložkou si domů přinesete příjemné teplo, romantickou atmosféru i tolik potřebnou relaxaci od každodenních starostí a shonu. Získáte spolehlivé vytápění, které si dle své fantazie dokonale zakomponujete do vašeho interiéru, ať už nenápadně nebo dominantně.


Navíc:

- oproti všem ostatním možnostem a způsobům vytápění ušetříte až 80% všech nákladů
- krbovou vložku lze snadno zapojit do stávajícího otopného systému se současným elektrickým či plynovým kotlem a vzájemně je střídat dle vašich potřeb. Při zapnutí jednoho se automaticky vypne druhý a naopak. Vše funguje automaticky, a tento mechanismus nejvíce oceníte například při nočním vytápění, nebo naopak v jarních či podzimních dnech, kdy si zkrátka potřebujete jen v chladném dni přitopit a klasický kotel a jeho zapnutí by bylo neekonomické
- zařízení teplovodního výměníku neruší celkový dojem krbu, umístit jej můžete kdekoli, jeho nejčastějším místem umístění bývá sklep

 

Nejdůležitější prvek výběru – VÝKON!

Správný výpočet výkonu je důležitý, abychom rovnoměrně vytopili všechny požadované prostory. Právě velikost místností je nejdůležitější faktor, podle kterého bychom krbovou vložku měli vybírat. Spolu s velikostí vytápěného prostoru pak také předpokládaná tepelná ztráta budovy hraje důležitou roli.

Výkon by neměl být vybrán ani zbytečně velký, či naopak malý, oba přináší nepříjemnosti a nekomfortní užívání.

Příliš vysoký výkon nám neumožní krb využít naplno, v místnosti je horko a musíme častěji větrat. Navíc se zanáší kouřovody, což znamená častější čištění a více práce.

Příliš nízký výkon zase nepřinese tolik žádané teplo, mylně se domníváme, že čím víc přiložíme, tím lépe. Krbová vložka se ale začne přetápět, a může dojít k jejímu poškození, protože na takové zatížení není zkrátka stavěná.

Správný výkon je tedy důležitý pro příjemné teplo, ale také pohodlné a bezproblémové užívání.

V případě teplovzdušné krbové vložky je výpočet náročnější - nesmíme zapomenout nejen na vyhřátí prostor, ale také ohřev vody. Proto je při samém začátku výběru dobré uvědomit si, zda krbová vložka bude sloužit jako hlavní zdroj vytápění, nebo doplňkový či občasný a dle toho vybírat konkrétní typ krbové vložky. Důležitý je i průměr komínu - nesmí být menší, ideálně stejný či mírně větší.

Pro přesný výpočet je nejlépe obrátit se na specialistu, získáme tak jistotu, že vybereme správně a získáme teplo, které si přejeme.
 

Typy krbových vložek

Nejčastější dělení krbových vložek je na jednoplášťové a dvouplášťové. Každá má své výhody i nevýhody.
 

Jednoplášťová krbová vložka


Výhody:

- nižší pořizovací cena
- dokáže předat do místnosti větší objem tepla
- její provoz je nezávislý na přítomnosti elektrické energie
- k jejímu provozu není potřeba ventilátor, neobtěžuje nás tedy žádný hluk


Nevýhody:

- její provoz s sebou přináší větší prašnost a zakouření
 

Dvouplášťová krbová vložka


Výhody:

- rychleji dokáže předat teplo do místnosti než vložka jednoplášťová

Nevýhody:

- nutnost ventilátoru, který s sebou přináší vyšší hlučnost

 

Krbovou vložku s výměníkem nebo bez?

Pokud chcete krbovou vložku využívat jako hlavní zdroj vytápění, pak je krbová vložka s teplovodním výměníkem jasnou volbou. U některých typů ji lze připojit i později, ale lépe je s touto variantou počítat dopředu před samotnou realizací. Na výběr pak máme ze dvou typů výměníků. Teplovzdušný a teplovodní.

Teplovzdušný výměník pracuje na principu přirozené cirkulace vzduchu v místnosti kterou ohřívá a pomocí ventilátorů se teplo šíří i do ostatních místností. Pořizovací cena je nižší, ale zvyšuje se prašnost v místnosti právě z důvodů použití ventilátorů. Odebírá také vzduch, je tedy nutné zajistit přísun vzduchu čerstvého například z chodby.

Teplovodní výměník můžete připojit na stávající  či nový otopný systém - radiátory - a pohodlně a příjemně vyhřát celý dům. Navíc můžete díky němu ohřívat i vodu do zásobníku a jeho potenciál tak využít naplno.
 

Designové skvosty

I když samotným klenotem interiéru bude dojem skutečného krbu, i vzhled krbové vložky vás může příjemně překvapit a lahodit oku. Můžete vybírat z krbových vložek, jejíž dvířka se otevírají klasicky, či se vysunou nahoru -  do pouzdra - a pokud to výrobce povoluje, lze pak krbovou vložku používat jako otevřený krb. Toužíte po opravdu netradičním kousku? Pak vás jistě potěší prosklená dvířka z pravé či levé strany z ohýbaného skla či s předělem.
 

Čím si zatopíte?

Ano, i na kvalitě otopu závisí výsledek a kvalita vytápění a také jeho samotná spotřeba. Jako otop se nejčastěji používá:

- suché dřevo. Opravdu by mělo být suché, ideální doba sušení je dva roky, nejméně rok, jedině pak dokáže poskytnout to nejlepší ze svých schopností. Tvrdá dřeva jako buk, dub, olše či habr jsou ideální
- ekobrikety - brikety lisované z pilin
- brikety z hnědého uhlí - ty ovšem více špiní sklo, údržba je pak náročnější

I místo pro uskladnění otopu je dobré dobře promyslet. Nemusíte se v případě dřeva omezovat jen na sklep či kůlnu, ale uskladnění polen můžete také chytře zakomponovat do vašeho nového interiéru.
 

Obezdívka krbové vložky

Vzhled vašeho krbu s krbovou vložkou záleží jen na vašem vkusu, snech i fantazii. Obezdít ji šikovný kutil zvládne také sám svépomocí, případně se lze obrátit na odbornou firmu. Docílíte tak dokonalé funkčnosti a budete si užívat pohodové atmosféry několik desítek let.
 

Příslušenství, které vám zpříjemní údržbu a péči

Nejen krbové nářadí, ale také pomocníci jako podpalovač, vysavač popela ale i spalinový teploměr, který vám pomůže zjistit zda svůj krb příliš nepřetápíte nebo neškrtíte - ti všichni pomůžou usnadnit péči a provoz o váš krb.
 

Kde nakoupit?

Samozřejmě tam, kde koupíme ten správný a kvalitní výrobek. Jenže jak se nespálit? Rozhodně samotný přístup prodejce by měl být prvním vodítkem. Je ochotný, vstřícný, dokáže vám odpovědět i na ty nejzáludnější nebo naopak banální otázky? Jaký garantuje záruční a pozáruční servis? To vše vám napoví, zda se jedná o kvalitní firmu, která nabízí certifikované výrobky i proškolený, a krbových vložek znalý, personál.

Věříme, že Vám tento rádce Jak vybrat krbovou vložku pomohl zorientovat se v problematice výběru krbové vložky. Další dotazy Vám rádi zodpovíme v našem showroomu na Praze 9, případně stačí kontaktovat našeho odborníka na tel. čísle 727 869 355.

Pokračujte zpět na výběr krbové vložky   Pokračovat na výběr krbové vložky


Tomáš SádeckýTomáš Sádecký

Odborník na krbové vložky.

Produktový manažer Tomáš Sádecký je naším odborníkem na sortiment vytápění (krbová kamna, krbové vložky). Jeho velkým koníčkem je také grilování. Sám je vlastníkem a velkým fandou keramického grilu Big Green Egg. Dokáže tak profesionálně poradit nejen při výběru kamen či krbové vložky, ale i zahradního grilu.

Další články

Vylepšete si zahradní domek díky praktickému příslušenství Příslušenství k zahradním grilům zvýší radost nejen z grilování Je libo ochutnávku cyklistické lahůdky? Elektrokolo Haibike Flyon 2019 se na vás už těší! Proč právě krbová vložka zná nejlepší recept na teplo u vás doma? Desatero péče o baterii elektrokola, aby dobře sloužila a dlouho vydržela Teplo na dosah i na pohled? Krbová kamna zahřejí vaše tělo, duši i interiér! Zahradní domek jako stylový víkendový letní byt Elektrokolo - víc než jen dvě kola, řídítka a pedály Plynový gril versus gril na dřevěné uhlí Pečujte o krbovou vložku s láskou. Vrátí vám to svým hřejivým objetím Vyberte si nejvýhřevnější dřevo aneb aby vám bylo teplo i v zimě Vyberte si ideální elektrokolo na míru v pěti krocích Domek na nářadí - elegantní pořádek za pár korun Jak na to, aby vaše elektrokolo bylo v bezpečí Prémiový gril nejvyšší kvality? Rozhodně WEBER! Než si pořídíte krbovou vložku aneb malá exkurze do světa tepla Proč svou cyklistickou duši upsat elektrokolu? Litinová krbová kamna Jotul vítězí nad zimou Věk je nepodstatné číslo a elektrokolo vás o tom přesvědčí Zahradní domek – vše pro zahradu pod jednou střechou Co nového přinesou elektrokola Haibike 2019? Máme pro vás malou ochutnávku! Začněte nový rok stylově - s celoročním zahradním grilem BIG GREEN EGG Krbové vložky JOTUL to s teplem a rodinnou pohodou umí na jedničku Jak poznat kvalitní krbová kamna, která vydrží desítky let? Dojezdová vzdálenost, skladnost nebo univerzálnost – aneb co zvítězí při výběru elektrokola u vás? Na zahradní domek na nářadí není nikdy pozdě Poznejte kouzlo elektrokola a vyberte si to NEJ Zahradní gril - vánoční dárek, který se neokouká Krbová vložka aneb co jste možná nevěděli Vánoční dárek, který udělá radost po celý rok? Rozhodně elektrokolo! Kanadská krbová kamna si vědí se zimou rady Nevěřte povídačkám aneb největší mýty o elektrokolech Zahradní domky Delta - poctivá česká práce Doplňky na kolo, nutnost každého cyklisty Rychle, zdravě, bez kouře - to je grilování na elektrickém grilu Teplo pro nízkoenergetický dům? Rozhodně krbová vložka! Popularita elektrokol roste - napříč generacemi i terénem JOTUL - svěřte péči o teplo rodinného krbu odborníkům 6 tipů pro výběr zahradního domku Grilovací sezóna rozhodně nekončí! Jízda s lehkostí aneb vybíráme elektrokolo Krbová vložka si vezme teplo u vás doma na povel! Než koupíte krbová kamna aneb pár tipů, na co se zaměřit Zahradní domek na nářadí - povinná výbava každého zahrádkáře Deset důvodů, proč se těšit na nové elektrokolo Haibike Flyon 2019 I podzimní grilování má své kouzlo Jaké jsou přednosti ideální cyklistické přilby? Desetkrát ANO pro krbovou vložku! Až zima zavolá, vy už budete mít o rodinné teplo postaráno! Užijte si podzim v sedle elektrokola Devět důvodů, proč si pořídit domek na nářadí Deset Weber pomocníků pro labužnické grilování Dámy do sedla aneb vybíráme dámské kolo Krbová vložka Romotop Heat vás zahřeje na těle i na duši Elektrokolo Haibike 2019 a elektropohon Yamaha tvoří dokonalý pár Krbové stavebnice - seberealizace pro kutila, teplo pro celou rodinu Výbava, která se na jízdním kole i elektrokole vždycky hodí Jak mít na zahradě pořádek? Řešením je dřevěný domek na nářadí! Lásku k cyklistice můžete u svých dětí pěstovat od útlého věku Grily Weber to umí rozpálit už více než 50 let Zvídavé otázky o elektrokolech, na které se u nás nemusíte bát zeptat Romotop opět příjemně překvapil – trhu vévodí krbové vložky Romotop Heat Správnému cyklistovi nechybí kolo, ale také výbava! Dřevo do krbu a vše kolem něj Když značka není jenom jméno aneb co dali známí výrobci jízdním kolům do vínku Malý průvodce, jak vybrat dřevěný zahradní domek na nářadí Rozpohybujte své tělo díky elektrokolu Haibike! Big Green Egg – gril, který vás uchvátí Desatero o cyklistické přilbě nejen pro děti I kvalitní krbová vložka pro svou funkčnost potřebuje správnou instalaci Cyklisté pozor! Splňuje vaše jízdní kolo požadavky na povinnou výbavu? Jak vybrat místo pro krbová kamna S Haibike Flyon 2019 to bude jízda! Jak pečovat o dřevěné domky na nářadí? Jak vybrat pohodlný cyklistický batoh Desatero, jak vybrat zahradní gril na míru vaší kulinářské vášni Hurá, vybíráme jízdní kolo! Letní výlet do zimního světa krbových kamen a krbových vložek La Nordica Co je nového u Haibike? Elektrokolo Haibike Flyon 2019! Do zimy daleko, na myšlenky o vhodném vytápění nejvyšší čas! Hurá na prázdniny s kvalitní cyklistickou výbavou! Když zahradní domek, tak s terasou! Výběr horského kola nemusí být španělskou vesnicí Na první prázdninové párty nesmí chybět pořádná grilovačka! Elektrokolům Haibike nechybí kvalita, výkon, dojezd a teď už ani propojení s digitálním světem! Vybíráte krbovou vložku? Je pro vás vhodnější konvekční, akumulační nebo s teplovodním výměníkem? O bezpečnou letní cykloturistiku se postará kvalitní přilba Elektrokola Haibike 2019 – žhavé novinky od jedničky na trhu! Představujeme Vám nový přírůstek v našem sortimentu - krbová kamna LA NORDICA Byli jsme u toho! Značka Haibike představila elektrokolo snů - HAIBIKE FLYON 2019! Letošní léto přeje cyklistice - ohlídejte si své kolo i své zdraví Nevíte kam se zahradním nářadím? Pořiďte si zahradní domek! Je elektrokolo ideálním dopravním prostředkem právě pro vás? Souboj grilů - který zvítězí u vás? Cyklistická přilba - „doplněk“, který umí zachránit život I kvalitní krbová vložka pro svou funkčnost potřebuje správnou instalaci Jak nejlépe připravit jízdní kolo na sezónu? Kanadská krbová kamna si vědí se zimou rady Poznejte kouzlo elektrokola a vyberte si to NEJ Zahradní domek - vše pro zahradu pod jednou střechou Uvítejte jaro s moderním zahradním grilem Malá výprava do světa jízdních kol BMX Proč vsadit na kvalitu a pořídit si krbovou vložku zvučné značky? Jaký typ motoru je pro elektrokolo nejlepší? Krbová kamna Scan - teplo, které zkrotí každou zimu Zahradní domek se už těší na čestné místo na vaší zahradě Výběr horského kola nemusí být španělskou vesnicí Uvítejte jaro s moderním zahradním grilem Pro koho je ideální skládací elektrokolo? Najděte se v jedné z šesti nejčastějších skupin jeho milovníků! Krbová vložka musí dobře topit, ale také skvěle vypadat! Okořeňte si své cyklistické vyjížďky báječnými doplňky Co byste měli vědět o krbových kamnech než poprvé škrtnete sirkou Láká vás cykloturistika? Pak se vám budou hodit rady, jak vybrat trekingové a krosové kolo Plechový zahradní domek - skvělé útočiště pro všechny zahradní nezbytnosti! Věk je nepodstatné číslo a elektrokolo vás o tom přesvědčí Grilujte moderně s peletovým zahradním grilem TRAEGER Díky sedačkám na kolo můžete vyrazit na cyklovýlet i s dětmi Boříme mýty o krbových vložkách Zaměřeno na ženy aneb malý výlet do světa dámských kol Plechová krbová kamna rozhodně nepatří do starého železa Nejčastější otázky o elektrokolech a odpovědi na ně Zahradní domek na nářadí schová zahradní nábytek, gril i vás Se správnou výbavou vás na kole nic nepřekvapí Grily Campingaz - to je gurmánský zážitek plný chuti a radosti z přípravy Když kolo není pouhé „kolo“ aneb na co se zaměřit při výběru jízdního kola Jak poznat kvalitní krbovou vložku? Víme, co by ji rozhodně nemělo chybět! Rozjeďte to naplno s elektrokolem! Jak poznat kvalitní krbová kamna? Řiďte se radami i vlastní intuicí Nejoblíbenější doplňky na jízdní kolo - máte je také? Vybíráte zahradní domek na nářadí? Představujeme vám oblíbené značky našich zákazníků Proč si pořídit městské kolo? Originální grily Big Green Egg si zaslouží jedinečné příslušenství Ptáte se, pro koho je elektrokolo? Známe odpověď – pro Vás! Krbová vložka je pro nízkoenergetický dům ideální volba! Vylepšete své jízdní kolo o místo pro vaše nejmenší Krbová kamna u vás doma aneb tipy pro začátečníky Vybíráte první kolo pro vaše dítko? Poradíme s výběrem i učením! I plastový zahradní domek dostojí svému poslání Na elektrokole směle i v zimě Vybíráte zahradní gril? Pak se vám budou hodit naše tipy! Jízdní kolo a cyklistická přilba - nerozlučná dvojice stvořená pro vaši radost i bezpečí Jak pečovat o krbovou vložku, aby její služby byly perfektní? Umíte vyměnit píchlou duši i daleko od domova? Kráse a teplu litinových krbových kamen je snadné podlehnout Zahoďte předsudky! Elektrokolo je fenomén, který budete chtít! Zahradní domek na nářadí oceníte v létě i v zimě Není batoh jako batoh aneb na kolo je nejlepší ten cyklistický Deset důvodů, proč si koupit peletový zahradní gril Traeger Devatero rad pro výběr ideálního jízdního kola Krbová vložka vám pořádně zatopí a vy se to naučte také Motory Bosch i Yamaha si s elektrokoly Haibike notují Vyberte si elektrokolo, na které bude radost nasednout Elektrokola Haibike - nenechte si ujet novinky pro rok 2018 Vybíráme krbová kamna aneb jak se ohřát, ale nespálit Svěřte svůj náklad brašnám na kolo Péče o domek na nářadí začíná správným umístěním, výběrem materiálu i výbavou Titan, hliník, karbon aneb který materiál je pro rám jízdního kola nejlepší Grily, které ani zima nezastaví Elektrokolo - originální vánoční dárek pro celou rodinu Teplovodní krbová vložka aneb cesta za skutečným teplem Buďte se svým jízdním kolem připraveni na rozmary počasí Užívejte si teplo léta i v zimě - kvalitní krbová kamna si vás budou hýčkat! Jak pečovat o jízdní kolo v zimě Domek nejen na nářadí aneb zahradního pomocníka oceníte i v zimě! Zabezpečte si své elektrokolo chytře a jednoduše! 7 tipů, jak vybrat zahradní gril a příslušenství 6 užitečných doplňků na kolo Žhavá novinka v naší nabídce – krbové vložky BEF HOME Podnikněte s námi malou výpravu do světa cyklistiky Chcete si konečně užívat teplo i v zimě? Pořiďte si krbová kamna! Elektrokolo vám vaši péči oplatí perfektní kondicí Jak vybrat krbovou vložku s výměníkem? Jak vybrat elektrický gril? Jak poznat kvalitní krbová kamna? Jak vybrat plynový gril? Jak vybrat krbovou vložku? Jak vybrat gril na dřevěné uhlí? Jak vybrat cyklistickou přilbu? Jak vybrat krbová kamna s výměníkem? Jak poznat kvalitní zahradní gril? Jaké jsou velikosti jízdních kol? Jak vybrat zahradní chatku? Jak vybrat dámské jízdní kolo? Jak vybrat krbová kamna? Jak vybrat pánské jízdní kolo? Jak vybrat zahradní gril? Jak vybrat zahradní domek? Jak vybrat jízdní kolo? Jak vybrat horské kolo? Jaká je povinná výbava jízdního kola? Jaké jsou velikosti rámů horských kol? Jak vybrat BMX kolo? Jak vybrat dětské kolo? Jaké jsou velikosti dětských kol? Jak vybrat elektrokolo? Příjemné teplo a uklidňující doplněk - to jsou krbová kamna V náročných cyklistických trasách spoléhejte na kvalitní značku Co mají společného sekačka, gril a jízdní kolo? Přece místo v zahradním domku! Nenechte se omezovat v cyklistickém rozletu - pořiďte si batoh na kolo! Výběr padl na krbovou vložku? Nepodceňte správnou instalaci! Správná péče a údržba elektrokola Jak vybrat krbová kamna a nespálit se S výběrem dětského kola si dejte načas Letní relax už nikdy víc bez zahradního grilu Doplňky na kolo zpříjemní vaši jízdu na kole Nářadí už jedině do zahradního domku Proč je pro vás skládací elektrokolo tím pravým přibližovadlem? Krbovou vložku s teplovodním výměníkem oceníte nejen v zimě Kola pro každý typ cesty a pro všechny členy rodiny Jak vybrat krbová kamna? Zodpovědně! Vybíráte skládací elektrokolo? Poradíme, které je pro vás to pravé Jak vybrat nejlepší zahradní gril Jízdní kola pro malé i velké Zahradní domek, jaký vám sousedé budou závidět Přivítejte krásné počasí na kolečkových bruslích K2 Jak vybrat krbová kamna? Dopřejte si čas! Trekingové kolo - brána do světa cyklistiky Plynové grily - záruka grilování podle vašich přestav Elektrokolo Apache - jednička, která vás nezklame Správná péče o zahradní domek zajistí jeho dlouhověkost Elektrokolo pro seniory vás vrátí do hry Jak poznat kvalitní krbová kamna? Seznamte se s nimi osobně! Doplňky a příslušenství pro vás i vaše kolo Plechový zahradní domek bude i vaším praktickým pomocníkem Vybíráte elektrokolo? Nejprve sami sebe vyzpovídejte! Vybíráte krbová kamna s výměníkem? Pár tipů pro výběr jízdního kola Zahradní grily to umí rozpálit Pro koho je elektrokolo? Pro každého! Zahradní skleník má hned několik výhod Mějte přehled o své jízdě díky cyklistickému tachometru Jak poznat kvalitní krbová kamna? Vsaďte na českou tradici! Elektrokola Apache - volba většiny našich zákazníků Otevřený krb nebo krbová vložka s obestavbou? Záleží na účelu Deset kroků pro správný výběr jízdního kola Jednoduché a kvalitní grilování s plynovým grilem Elektrokola s velkým dojezdem Sklo, plech, dlažba nebo kámen? Chraňte okolí svých krbových kamen! Horská kola - rozdíly mezi 26, 27,5 a 29 palcovými koly 4 důležité rady při výběru a používání krbové vložky Jak vybrat správnou brašnu na kolo? Plastový, plechový nebo dřevěný? Vybíráme zahradní domek Pečujte o gril, odmění se vám gurmánským zážitkem Jak vybrat elektrokolo? Začněte důvodem, proč po něm toužíte Jak poznat kvalitní krbová kamna? Vsaďte na zkušenosti i dobré jméno Vybíráme horské kolo pro dokonalý požitek z jízdy Co je nejdůležitější zvážit při výběru krbové vložky? Na co se hodí zahradní domky a jak si vybrat ten pravý? Víkend v přírodě i cesta do práce - elektrokolo oceníte všude Proč jsou plynové grily v módě? Protože z vás udělají šéfkuchaře! Správný výběr cyklistické přilby není jenom o designu Výkon nebo design aneb jak vybrat krbová kamna Skleník - jak vybrat ten nejlepší? Elektrokolo a 7 věcí, které jste možná nevěděli Jak poznat kvalitní krbová kamna? Rozdělení kol podle jejich využití vám napoví, které si vybrat Krbová vložka vytápí moderně a přitom účinně Elektrokola Apache - usnadněte si jízdu na kole Krbová kamna aneb zatopte si poctivě a s chutí Jak připravit jízdní kolo na další sezónu? Krbová vložka s teplovodním výměníkem jako strážce rodinné pohody Elektrokola s velkým dojezdem Proč si pořídit zahradní domek? Krbová kamna s výměníkem vykouzlí dokonalé teplo Časté chyby při výběru elektrokola Deset důvodů, proč říct krbové vložce ANO Zahradní domek - pomocník na zahradě i místo pro odpočinek Vybíráte krbová kamna? Svěřte se do rukou našeho odborníka Horská kola a elektrokola – navštivte náš nový showroom! Desítky krbových kamen k okamžitému dodání! Otevřeli jsme pro vás nový showroom na krbová kamna! Grilovací sezóna je v plném proudu! Splátky bez navýšení! Vybavte se na jaro za pár korun Plechové zahradní domky v akci. Doprava po celé ČR a dárek zdarma! Zahradní skleníky se základnou a dopravou po celé ČR zdarma! Připravte se na příchod zimy a ušetřete! Novinka v sortimentu – unikátní keramické grily Big Green Egg Splátky bez navýšení – nepřeplatíte ani korunu navíc!
Vlastní prodejna

Vlastní prodejna

1 200 m2 v Praze 9

Tým odborníků

Tým odborníků

připraven vám vždy poradit

Doprava po ČR zdarma

Doprava po ČR zdarma

na 90 % produktů

Splátky bez navýšení

Splátky bez navýšení

nepřeplatíte ani korunu navíc