08. 10. 2017 | Návody | 7 minut čtení

Popularita grilování v našich končinách každoročně roste a zahradní gril se vedle sekačky na trávu stal již takřka povinnou výbavou každého chataře, chalupáře, zahrádkáře či majitele nemovitosti. Může za to především fakt, že příprava pokrmu na zahradním grilu je nejen velice rychlá a snadná, ale v mnoha případech také zdravější (např. ve srovnání se smažením). Na zahradním grilu se dá připravovat prakticky cokoliv, od steaků, ryb, mořských plodů až třeba po zeleninu. Některé typy grilů lze využít i jako pec. Snadno s nimi připravíte například pizzu, pečivo a mnoho dalších pokrmů a jsou tak praktickou a plnohodnotnou zahradní kuchyní.

08. 10. 2017

Vzhledem k tomu, že každý z nás má na gril jiné požadavky nejen co se týče velikosti, zdroje tepla, ale i dalších parametrů, je na trhu i v naší nabídce mnoho různých modelů, ze kterých lze vybírat. Abyste se v této nabídce snadno orientovali, připravili jsme pro vás tohoto průvodce nazvaného „Jak vybrat zahradní gril“. Pevně věříme, že vám výběr zahradního grilu usnadní. Pokud preferujete osobní radu našeho odborníka na zahradní grily, stačí jen vytočit naše telefonní číslo 606 356 488.


Typy zahradních grilů

Jednotlivé typy grilů se liší nejen tvarem, materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, parametry, ale především zdrojem tepla resp. způsobem ohřevu grilovaného pokrmu. Rozlišujeme několik základních typů grilů, a to:

Grily na dřevěné uhlí

Plynové grily

Elektrické grily


Níže si popíšeme jednotlivé typy zahradních grilů včetně výhod a nevýhod, které svým majitelům nabízejí: 

Grily na dřevěné uhlí

Tento typ grilu je ideální, pokud hledáte nejlevnější řešení pro zahradní grilování. Samotné grilování probíhá u tohoto typu grilu „tradičně“ na dřevěném uhlí, a přestože v minulosti proběhla řada testů, ze kterých vyšlo najevo, že ani špičkoví kuchaři často nerozeznají, na jakém typu grilu byl pokrm připraven (zda na plynovém, elektrickém nebo právě na grilu na dřevěné uhlí), mají grily na dřevěné uhlí stále řadu skalních příznivců. Pro udržení správné grilovací teploty je u tohoto typu grilu důležité dostatečné proudění vzduchu, které je zajištěno pomocí ventilačních otvorů. Těch musí být dostatek, musí být dobře přístupné a snadno ovladatelné. Grily na dřevěné uhlí jsou ve většině případů snadno přenosné a mohou být vybaveny i kolečky, které manipulaci s grilem činí ještě snazší. Některé modely mohou být vybaveny i plynovou kartuší, která slouží pro rychlejší zapálení grilu (např. grily Campingaz Bonesco s označením QST).

Výhody – příznivější pořizovací cena u většiny modelů, snadná manipulace a přenositelnost, menší rozměry, velice malá šance vzniku poruchy, která by přímo bránila grilování

Nevýhody - rozehřátí grilu na dřevěné uhlí trvá podstatně déle, než je tomu i jiných typů grilů, malá možnost regulovat teplotu při grilování, po grilování je nutné nechat vyhasnout uhlíky a následně uklidit zbytkový popel, tuk z pokrmu odkapávající do uhlí se přepaluje, což uvolňuje nezdravé látky (lze eliminovat použitím hliníkových sběrných misek položených přímo na uhlí), při odkapávání tuku dochází ke vzniku kouře

Gril na dřevěné uhlí - popis 

Co byste měli od grilu na dřevěné uhlí požadovat:

- pevnou a stabilní konstrukci
- dostatečný přívod vzduchu s jednoduchým ovládáním
- výškově nastavitelný rošt (z poniklované nebo nerez oceli, případně z litiny)
- samostatnou nádobu na popel
- horní víko s ventilačním otvorem, případně s teploměrem
- držadla a odkládací plochy z termoplastu
- kolečka pro snadnou manipulaci s grilem
 

Typy grilů na dřevěné uhlí

Klasické grily na dřevěné uhlíGril na dřevěné uhlí

Nejběžnější typ grilu na dřevěné uhlí. Je vybaven kotlem oválného nebo kruhového tvaru s palivovým roštem a roštem pro umístění pokrmu (doporučujeme, aby byl tento rošt výškově nastavitelný). Gril by měl být také vybaven pevnou a stabilní konstrukcí vyrobenou z kvalitních materiálů, několika dobře přístupnými a funkčními ventilačními otvory ve spodní části grilu a v poklopu a horním poklopem (ideálně s ukazatelem teploty). Ten má hned několik důležitých rolí. Nejenže zvyšuje bezpečnost při grilování, ale lze jím gril rychleji uhasit a případné nespotřebované palivo použít při příštím grilování. Navíc díky poklopu lze využít gril i v dešti nebo větru. Hodí se také kolečka pro snadnější přemísťování grilu.

Keramické grily (v naší nabídce jako grily Big Green Egg)Keramický gril Big Green Egg

Tento typ grilu na dřevěné uhlí je vybaven pláštěm z vysoce zátěžové keramiky, která se po rozhoření grilu rozpálí, nicméně akumulovaný žár zůstává pouze uvnitř grilu (i při rozpáleném grilu na 300 stupňů Celsia nepředstavuje dotyk rukou na vnější plášť grilu problém). Grily Big Green Egg, které naleznete v naší nabídce, nabízejí velice přesnou regulaci teploty, rychlou přípravu ke grilování, pečení nebo uzení (cca do 15 minut), samočištění a lze v nich připravovat všechny druhy pokrmů, od hlavních jídel až po zákusky. Skvěle v nich připravíte steaky, celé krůty, ryby nebo třeba pizzu, koláč či bramborák. Skvělá chuť pokrmů je zajištěna nejen díky dřevěnému uhlí, ale právě díky sálající keramice. Ta navíc udržuje dostatečnou teplotu pro grilování i při častém otevírání grilu. Možnost nepřímého grilování navíc zabraňuje odkapávání tuku do ohně a vzniku nežádoucích zplodin. V poslední době si tento typ grilů získává čím dál více příznivců, protože nenabízí pouze možnost grilovat, ale jak již bylo naznačeno výše, i možnost péct (a to i za nízkých teplot) a udit. Grily Big Green Egg lze rozšířit o celou řadu příslušenství a lze je využívat jako plnohodnotnou keramickou pec.

Grily s udírnouGril s udírnou

Tento typ grilu na dřevěné uhlí lze využít, jak je již z názvu patrné, nejen pro samotné grilování, ale také pro uzení pokrmů. Velice často se mu říká gril – lokomotiva, a to díky jeho tvaru. Je vybaven dvěma topeništi a nabízí možnost velkého i nepřímého grilování.

 

Plynové grily

Plynové grily nabízejí vysoký komfort grilování a díky tomu jsou velice populární. Vzhledem k tomu, že pro ohřev používají plyn z propanbutanové lahve, odpadává zde jakákoliv manipulace s uhlím nebo popelem, což je pro řadu uživatelů jeden z hlavních argumentů, proč upřednostnit gril plynový před grilem na dřevěné uhlí. Plynové grily nabízejí snadné zapálení pomocí elektronického nebo tzv. piezo zapalování, rychlé dosažení požadované grilovací teploty a také její velice snadnou a přesnou regulaci pomocí ovládaní jednotlivých hořáků grilu. Pro snadné hlídání teploty samotného grilování jsou vybaveny teploměrem, který je umístěn v horním víku grilu. Při grilování je rošt plynového grilu zahříván pomocí trubicových hořáků, které jsou kryté kovovými prvky a je tak zabráněno kontaktu odkapávajícího tuku s plameny. Díky tomu patří grilování na plynovém grilu mezi nejzdravější způsob grilování vůbec.

Plynové grily jsou o něco větší a těžší než ostatní typy grilů, s jejich manipulací však pomohou instalovaná kolečka. Při pořizování je třeba počítat s o něco větší investicí, která se však více než vrátí díky výrazně delší živostnosti tohoto typu grilu. Popularitě plynových grilů odpovídá i jejich široká nabídka. Vybírat lze od kompaktních cestovních grilů až po velké rodinné grily vybavené 3 nebo 4 plynovými hořáky. Důležité je také rozmístění hořáků – to by mělo být rovnoměrné tak, aby bylo teplo rozváděno po celé grilovací ploše. Některé modely jsou navíc vybavené praktickým ukládacím prostorem skrytým za předními dvířky grilu, odkládacími plochami, praktickým bočním hořákem sloužícím například pro ohřev omáček a lze je vybavit grilovacím motorkem, grilovací jehlou nebo roštem. Nejvyšší modely plynových grilů nabízejí navíc nerezové zpracování (obvodový plášť grilu).

Výhody – velice rychlé rozehřátí grilu, snadná regulace grilovací teploty, zdravější způsob grilování (zvláště grily se systémem RBS), praktický ukládací prostor, vyměnitelné rošty (u řady modelů), snadné čištění, teploměr umístěný ve víku grilu

Nevýhody – vyšší pořizovací cena, nutnost připojení k plynové lahvi, vyšší nároky na prostor pro uskladnění
Plynový gril - popis 

Co byste měli od plynového grilu požadovat:

- pevnou a stabilní konstrukci
- dostatečný výkon hořáků (viz níže Výkon hořáků)
- snadné zažehnutí hořáků (elektronické nebo piezo zapalování)
- dostatečně velkou grilovací plochu
- odkládací prostor kolem grilu
- kolečka pro snadnou manipulaci s grilem


POZOR
 - nezapomeňte, že pro připojení plynového grilu k propanbutanové lahvi je zapotřebí sada pro připojení (plynový regulátor). Ten není zpravidla součástí balení a je volitelným příslušenstvím.


Typy plynových grilů

Plynové grily s RBSPlynový gril s RBS technologií

Špičkové a moderní plynové grily vybavené tzv. RBS technologií mají hořáky umístěné po bocích grilovací vany, čímž je zabráněno vzplanutí od kapajícího tuku z grilovaného pokrmu. U RBS grilů lze také přesněji regulovat teplotu. Jedná se o nejmodernější způsob grilování, které je navíc díky technologii RBS výrazně zdravější než ostatní typy grilování (díky hořákům umístěným po boku grilovací vany nedochází k odkapávání tuku a šťáv přímo na hořáky grilu, a tím je zabráněno vzniku kouře). Díky dostatečnému výkonu lze RBS grily využít i ke grilování velkých kusů masa. V naší nabídce naleznete hned několik grilů s RBS technologií, všechny od populární značky Campingaz.

Lávové grily (plynové grily s lávovými kameny)

Dříve velice populární a dnes již trochu na ústupu jsou tvz. lávové grily. Samotné grilování probíhá na přírodním materiálu pocházejícím z vyhaslých sopek (lávové kameny), který má schopnost rychle absorbovat teplo. Lávové kameny jsou nejčastěji vyhřívány plynovými hořáky a jejich provoz je takřka bez kouře. Výhodou je to, že po grilování lze využít samočistících schopností lávových kamenů, které v průběhu grilování absorbují odkapávající tuk. Stačí na 5 minut rozpálit gril a vypálit z lávových kamenů všechny nečistoty. V případě, že se lávové kameny začnou drolit, je načase uvažovat o jejich výměně.

Vestavné grilyVestavný gril

Jedná se o plynové grily určené pro vestavbu. Ideální jsou pro ty, kteří hledají gril pro zabudování do venkovní kuchyně a žádný ze standardních (volně stojících) modelů jim nevyhovuje. Oblíbenou značkou vestavných grilů je i Grandhall, který má v nabídce hned několik modelů těchto grilů.

Cestovní grilyCestovní gril

Plynové grily určené pro časté přenášení nebo převoz. Jedná se často o grily s malým počtem hořáků, u kterých je nejdůležitější jejich malý rozměr, snadná manipulace a možnost složení.
 

Elektrické grily

Elektrické grily jsou ideální volbou pro ty, kteří nevlastní zahradu, přesto si chtějí atmosféru grilování pravidelně užívat. Tento typ grilů lze používat i na balkonech a terasách, stačí mít jen v blízkosti zdroj elektrické energie. Některé typy elektrických grilů lze díky jejich konstrukci (teflonová deska, která odvádí tuk mimo topnou spirálu a zabraňuje tak kouření) využívat i v uzavřených místnostech. Obsluha elektrických grilů je velice jednoduchá. Velice snadno lze regulovat teplotu při grilování, a to díky termostatu (netýká se všech typů elektrických grilů). Stejně jako u jiných typů grilů, i elektrický gril by měl disponovat dostatečným výkonem. To je důležité hlavně pokud plánujete grilovat venku, a to hlavně v chladnějším období. Na trhu se dá nalézt několik modelů elektrických grilů, od grilů s klasickým roštem a topnou spirálou pod ním, po grily využívající k ohřevu teflonovou či litinovou desku se zabudovanou topnou spirálou až po tzv. kontaktní grily, které upravují pokrm mezi dvěma sevřenými přímo vytápěnými deskami.

Výhody – rychlé roztopení grilu, příznivá cena, snadná regulace teploty, není třeba dřevěné uhlí nebo propanbutanová lahev, některé modely lze využívat i v interiéru, bez kouře a popela, snadné čištění

Nevýhody – nutnost připojení k elektrické síti, u některých modelů slabší výkon ve srovnání s grily plynovými nebo grily na dřevěné uhlí (je znát především v chladnějším období), nejedná se o grilování „na ohni“ – chybí originální vůně kouře, silnější maso se hůře propéká

Elektrický gril - popis
 

Co byste měli od elektrického grilu požadovat:

- kvalitní a nepřilnavou grilovací plochu
- možnost variabilního nastavení teploty
- světelnou indikaci grilu v provozu
- horní víko (týká se grilů klasických s roštem a topnou spirálou pod ním)


Další typy grilů, se kterými s můžete setkat

Vodní grily

Tento typ grilu není prozatím příliš rozšířený, přestože nabízí poměrně jednoduchý a zdravý způsob grilování, které funguje na principu horkovzdušné trouby. Plamenem je ohřívána voda, ze které stoupá pára, díky níž dochází k úpravě grilovaného pokrmu. Výhodou je to, že voda pod roštem zachytává kapající tuk a nedochází tak k jeho přepalování.

Raclette grily

Slouží pro přípravu resp. rozpouštění polotvrdého sýra Raclette. Vše se děje na malých pánvičkách, které jsou většinou umístěny ze spodní strany grilu. Tyto pánvičky lze využít i pro grilování zeleniny a dalších pokrmů.


Nyní již znáte jednotlivé typy grilů, jejich výhody a nevýhody. Než se vydáte vybírat, je dobré si odpovědět ještě na několik jednoduchých otázek. Jejich zodpovězením docílíte toho, že vyberete gril, který bude splňovat vaše potřeby po výkonu a velikosti grilovací plochy, bezpečnosti, snadné přemístitelnosti a dalších vašich představách.


Jak často budete grilovat a kolik času grilování budete věnovat?

Zásadní otázka ovlivňující výběr typu zahradního grilu. Pokud neplánujete příliš časté grilování nebo se nechcete zabývat s uskladněním plynové lahve případně pytle s dřevěným uhlím, může být pro vás dobrá volba elektrický gril. Ten snadno a rychle rozpálíte, počítejte však s tím, že u většiny elektrických grilů (zvláště u těch méně výkonných) je složité dosáhnout optimální grilovací teploty. V případě, že se chystáte grilovat častěji, doporučujeme volit gril na dřevěné uhlí nebo plynový gril. Oba poskytují dostatečný výkon pro grilování. U grilu na dřevěné uhlí je však třeba počítat s delší dobou pro jeho rozpálení a u řady modelů i s nutným čekáním na vyhasnutí popele po grilování. Plynový gril zapálíte velice rychle elektronickým nebo piezo zapalováním, stejně rychlé je i ukončení grilování.
 

Na jakém místě plánujete grilovat?

Dobře si také před výběrem grilu rozmyslete, jaké místo si pro grilování zvolíte. Například pro balkon nebo terasu v bytovém domě není příliš vhodný gril na dřevěné uhlí, u kterého je složité zabránit vzniku kouře při grilování. Stejně tak tomu je tomu i v případě, že se rozhodnete grilovat uvnitř místnosti. V obou těchto případech je vhodný gril elektrický. Pokud však máte v úmyslu grilovat na zahradě nebo terase svého domu, volbou grilu na dřevěné uhlí nebo plynového grilu chybu rozhodně neuděláte.
 

Pro kolik lidí budete většinou grilovat?

Otázka ovlivňující především výběr vhodné velikosti samotného grilu, resp. velikosti grilovací plochy a výkonu grilu. Elektrické přenosné grily jsou většinou určené pro 1 až 4 osoby. Pro běžné rodinné grilování jsou určené základní modely grilů na dřevěné uhlí a plynových grilů s dvěma hořáky a velikostí grilovací plochy minimálně 1500 cm2. Tyto rodinné grily dokáží nabídnout dostatek prostoru pro grilování 4 až 5 lidí. Nezapomínejte však na návštěvy. Pokud plánujete grilovat i s přáteli nebo dalšími rodinnými příslušníky, vyplatí se sáhnout po větším grilu na dřevěné uhlí nebo lépe po plynovém grilu s 3 nebo 4 hořáky, které dokáží nabídnout vysoký výkon a dostatek grilovací plochy i pro více než 16 lidí. Na našich stránkách naleznete informaci, pro kolik osob je gril vhodný, u každého grilu v záložce Parametry. Případně se neváhejte zeptat našeho odborníka na telefonním čísle 606 356 488.
 

Kolik plánujete do grilu investovat?

Stejně jako všude jinde i u nákupu grilu platí pravidlo, že s vyšší pořizovací cenou grilu roste i kvalita použitých materiálů, jeho výkon a vybavení, případně počet funkcí, které umí gril nabídnout. Co je velice důležité, kvalitní gril nabízí i výrazně vyšší stabilitu, a tím i bezpečnost při samotném grilování (odstavec „Bezpečnost při grilování“ naleznete níže). To vše právě díky kvalitě použitých materiálů. Vzhledem k tomu, že gril nekupujete na jednu sezónu (kvalitní gril by vám měl vydržet mnoho let), vyplatí se vybírat gril opravdu pečlivě a dobře zvážit, co za investované prostředky získáváte. Nebojte se prodejce ptát a sdělit mu, co vše přesně požadujete a co od grilu očekáváte. Doporučujeme také pečlivě porovnat jednotlivé funkce grilů, výkon, typ použitých materiálů atd. Díky tomu budete mít jistotu, že kupujete gril, který bude splňovat vše, co od něj čekáte a že za něj platíte přesně tolik, kolik je potřeba. Nezapomeňte také na to, že ke grilu je vhodné dokoupit i některé z nabízeného příslušenství (dle vašich plánů, jak budete gril chtít využívat – více v sekci „Příslušenství ke grilu“ níže).


Náš tip – u nás můžete pořídit gril i na splátky, a to na splátky bez navýšení. Vybrat si tak můžete kvalitní a dostatečně výkonný gril a celou investici si jednoduše rozložit do 10 pravidelných měsíčních splátek. Grilovat tak můžete již za pár dní, nezatížíte rodinný rozpočet a za gril nepřeplatíte ve finále ani korunu navíc.

Nad rámec výše uvedených otázek je dobré se dozvědět ještě pár dalších informací:

Bezpečnost při grilování

Nezapomeňte, že u většiny typů grilů je použit pro ohřev samotný oheň nebo rozpálené dřevěné uhlí. To zvyšuje samozřejmě míru rizika popálení nebo dokonce vzniku požáru. Proto byste měli vybírat gril, který nabízí především dostatečnou stabilitu (i ve větrném počasí nebo nechtěném kontaktu). Ta je dána opět kvalitou a tloušťkou použitých materiálů. Věnujte také pozornost tomu, jak je řešeno ohniště (týká se grilů na dřevěné uhlí) a jak je zabráněno přenesení ohně do okolí.'

Materiály grilů

Zahradní grily jsou ve většině případů vyrobeny z plechu, který je opatřen žáru odolnou barvou. U dražších grilů je použita nerezová ocel, která skvěle odolává povětrnostním podmínkám. Gril by měl mít také pevnou a stabilní konstrukci, v ideálním případě také kvalitní odkládací plochy a madla z tepelně odolných termoplastů.

Typy a materiály roštů

Kvalitní rošt je základem každého grilu. Měl by být pokrytý kvalitním smaltem nebo lépe být litinový a měl by zabírat maximální plochu, aby bylo teplo distribuováno do celého prostoru rovnoměrně. Některé typy grilů Campingaz jsou vybavené speciálním roštem (tzv. Culinary Modular System), který umožňuje využít v grilu i speciální kámen na pizzu, speciální stojan na pečení drůbeže, pánev wok nebo pánev na španělskou paellu.

Typy zapalování

Grily na dřevěné uhlí - pomocí různých typů podpalovačů, s nimiž snáze zapálíte dřevěné uhlí. Vypomoci si lze i dalšími pomocníky, jako je např. rozfoukávací fén.

Plynové grily - piezo zapalování nebo elektronické zapalování

Piezo zapalování - zmáčknutím zapalovače se uvolní kladivo hnané pružinou a narazí na piezoelektrický krystal, který při své deformaci vyprodukuje dostatečně vysoké napětí a vznikne jiskra. Ta je odvedena do jiskřiště a tam zapálí plyn. Jedno zmáčknutí, jedna jiskra. 

Elektronické zapalování - je na tužkovou baterii a nabízí velice komfortní zapálení plynových hořáků.

Víko grilu

Většina kvalitních grilů na dřevěné uhlí a plynových grilů je vybavena horním víkem, které slouží primárně pro dosažení vyšší teploty při samotném grilování. Víko u grilů na dřevěné uhlí by mělo být vybaveno snadno regulovatelnou ventilací, mělo by do grilu snadno zapadnout a mělo by dokonale těsnit. Většina grilů s horním víkem je také vybavena teploměrem umístěným ve víku, který slouží pro hlídání teploty při samotném grilování.

Čištění grilu

Aby gril dobře fungoval, je zapotřebí ho udržovat v čistém stavu. Po skončení grilování stačí gril rozpálit na chvíli na vysokou teplotu, čím se zbavíte zbytků po grilování a následně lze využít k vyčištění grilovacího roštu některý z několika nabízených čistících kartáčů. U plynových grilů je nutné jednou za čas vyčistit (nebo vyměnit) spodní vaničku, která zachytává odkapávající tuk a vyčistit víko a hořáky grilu. U grilů na dřevěné uhlí je samozřejmostí pravidelné vysypávání vyhaslého popelu, který zůstane v grilu po ukončení grilování. Velkou výhodou tak může být systém Instaclean, kterým jsou vybaveny některé z modelů grilů Campingaz. Díky tomuto systému lze některé části grilu snadno rozebrat a umýt je v běžné myčce na nádobí.

Montáž grilu

Většinu značkových grilů je velice snadné smontovat. Součástí balení grilu je i podrobný manuál, díky kterému by neměl být problém gril složit. Důležité je, aby všechny spoje byly řádně dotaženy. Gril tak bude dostatečně stabilní a při grilování také i bezpečný.

Uskladnění grilu po grilovací sezóně

Již při výběru grilu nezapomeňte zvážit, kam gril po sezóně uskladníte. Aby vám gril dlouhá léta dobře sloužil, je doporučené ho před zimou uskladnit tak, aby nebyl vystaven přímo povětrnostním podmínkám. Jedním z vhodných řešení může být i zahradní domek, který nabízí dostatek místa k uložení grilu a dalšího zahradního vybavení. Vyplatí se také pořídit vhodný obal na gril, kterým gril ochráníte i v průběhu grilovací sezóny především před deštěm a jiným nepříznivým počasím.
 

Příslušenství ke grilům

Nezapomeňte také, že výběrem vhodného příslušenství můžete značně rozšířit funkce a komfort využití vašeho nového grilu. Příslušenství je celá řada, od čisticích kartáčů, grilovacích jehel, roštů a motorků až třeba po zástěry, rukavice atd. Nejběžnější příslušenství uvádíme o něco níže.

Sada pro připojení propan-butanové láhve

Jedná se o příslušenství k plynovému grilu. Někdy bývá součástí grilu, ale většinou je potřeba tuto sadu zakoupit. Balení obsahuje regulátor, hadice, spony a vše potřebné pro zapojení plynové láhve ke grilu.

Obal na gril

Pokud není součástí balení, je velmi důležité si jej pořídit. Ochranný obal chrání Váš gril před nepříznivými vlivy a lehkým mechanickým poškozením při skladování. Při výběru obalu sledujte, zda byl vyroben pro váš typ grilu. Pokud si nevíte rady s výběrem, nebojte se zeptat prodejce.

Sada grilovacího náčiní

Většinou obsahuje obracečku s prodlouženou rukojetí, vidličku s prodlouženou rukojetí, barbecue nůž nebo obracecí kleště. Ideální pomocník pro každé grilování.

Grilovací motorek

Pokud máte gril, kde se dá rožnit a motorek není součástí vybavení, zvažte jeho pořízení. Díky němu můžete dlouze grilovat např. drůbež, ryby a další pokrmy.

Sada dvojitých špízových jehel

Na špíz je možné napíchnou rozmanité dobroty, které při grilování dokonale prolnou svou chuť a přinesou zajímavé gurmánské zážitky. Pokud nejsou součástí vybavení, doporučujeme jejich pořízení.

Kartáč na gril 3v1

Praktický a nepostradatelný pomocník pro čištění grilu. Skládá se z mosazných štětin, nylonového polštářku a kovové škrabky.

Čistící spray na grily

Jde o intenzivní čisticí prostředek, biologicky šetrný k životnímu prostředí, který usnadní čištění vašeho grilu.

Dřevitý podpalovač či tuhý podpalovač na dřevěné uhlí

Jedná se o účinné podpalovače, které jsou na bázi dřevěných hoblin s parafínem či ztuženého lihu. Nebývá dodáváno ve výbavě grilu, nicméně pořizovací cena těchto podpalovačů je velice nízká.

Rozfoukávací fén

Dřevěné uhlí či brikety někdy potřebují pomoct. Pokud chcete zapálení dřevěného uhlí trochu urychlit, tak rozfoukávací fén je ideálním pomocníkem.

Komínový startér

Skvělá pomůcka, která je určena k snadnějšímu rozžhavení dřevěného uhlí nebo briket před grilováním.

Náhradní lávové kameny

Pokud máte gril vybavený lávovými kameny, dříve nebo později vás čeká jejich výměna. Poznáte to jednoduše. V momentě, kdy se kameny začnou drolit, je čas na jejich výměnu.

Rošt na ryby

Již sám název napovídá, k čemu tento speciální rošt slouží. Pokud milujete ryby z grilu, tuto pomůcku určitě využijete. V tomto roštu můžete většinou grilovat i menší kousky masa, nebo zeleniny.

Pánev Wok

Co byste řekli pravé čínské kuchyni připravené na grilu? Jde to jednoduše. Stačí si pořídit gril se speciálním modulárním systémem (Culinary Modular System od značky Campingaz), kde bude součástí grilu rošt s vyměnitelným středem. Tam lze wok pánev umístit a na ní pak připravovat ty nejlepší asijské pokrmy.

Pánev Paella

Díky Culinary Modular Systému lze na některých grilech značky Campingaz připravovat na této pánvi i oblíbený španělský pokrm paella. Pánev na paellu je nízká a velmi široká, přesně dle tradic přípravy tohoto oblíbeného pokrmu.

Stojan na pečení drůbeže

Pokud rádi grilujete kuře, kachnu nebo krůtu, doporučujeme ke grilu pořídit speciální stojan na drůbež. Díky němu bude grilovaná drůbež vždy skvěle propečená a křupavá.

Pizza kámen na gril

Díky tomuto příslušenství můžete ve vašem grilu upéct pizzu nebo další pečivo. Pizza kámen má vysokou žáruvzdornost a lze jej tak opakovaně vystavovat vysokým teplotám a žáru grilu.

S jakými výrazy se můžete setkat:
 

Přímý způsob grilování

Grilovaný pokrm je vystaven přímému žáru, resp. je grilován nad zdrojem tepla. V průběhu přípravy je nutné pokrm obrátit tak, aby došlo k jeho opečení i z druhé strany. Tento způsob grilování je vhodný na steaky, kotlety a další pokrmy s délkou grilování max. 30 minut.

Nepřímý způsob grilování

Grilovaný pokrm se nachází uvnitř zdroje tepla a dochází k jeho grilování ze všech stran. Děje se tak díky cirkulaci tepla uvnitř grilu (podobný princip jako u horkovzdušné trouby). Tento způsob grilování je vhodný pro velké kusy mas, drůbež atd., které vyžadují dlouhé a pomalé pečení.

Pokračujte zpět na výběr zahradního grilu.     Pokračovat na výběr zahradních grilů


Tomáš SádeckýTomáš Sádecký

Odborník na zahradní grily.

Produktový manažer Tomáš Sádecký je naším odborníkem na sortiment vytápění (krbová kamna a krbové vložky) a svoje znalosti pravidelně rozšiřuje na odborných školeních. Dokáže vám tak profesionálně poradit nejen při výběru kamen, ale i krbové vložky.

Další články

I Yamaha se letos vyšvihla. Seznamte se s novým motorem Yamaha PW-ST 2020 Stavba krbu na klíč od A do Z Budete brzy hrdým majitelem elektrokola? Pak se vám může hodit pár rad do začátku Rozdíl mezi teplovzdušným a sálavým krbem. Městská elektrokola značky Apache 2020 Moderní krbová kamna Elektrokola s velkým dojezdem Krbová vložka s teplovodním výměníkem je spolehlivé vytápění pro celý dům Jak a proč přestavět jízdní kolo na elektrokolo? Jsou krbová kamna v akci tou správnou volbou? Horská elektrokola Hledáte krbová kamna s výměníkem? Elektrokola s pohonem Bosch Rohová krbová vložka šperk vašeho domova Jízdní kolo nebo elektrokolo? A co třeba přestavbovou sadu? Představení značky Romotop Představení modelové řady elektrokol Crussis 2020 Krbová kamna jsou skvělý nápad. Důležité však je, správně si vybrat! Představení modelové řady elektrokol Haibike 2020 Velký krb do malého prostoru? Víme, jak na to! Elektrocyklisté pozor! Vychutnejte si novinky nového motoru Bosch 2020! Bestsellery v krbových kamnech – 3. díl Jak správně pečovat o své kolo z hlediska servisu Stavba krbu s krbovou vložkou na klíč může začít! Česká elektrokola To nejzajímavější od značky HAAS+SOHN Dojezd elektrokola Krbová vložka s teplovodním výměníkem ideální řešení pro rodinné domy Jaro už přešlapuje za dveřmi. Nejvyšší čas pustit se do přestavby jízdního kola na elektrokolo! Bestsellery v krbových kamnech - 2. díl Rozdíl v pohonech Bosch vs. Yamaha Představení značky Hein Ultrazvukové čištění komponentů Bestsellery v krbových kamnech - 1. díl Elektrokola - rok 2020 přináší hned několik parádních modelů! Otevřený krb, krbová kamna nebo krbová vložka. Kdo se stane vašim favoritem? Jak správně mazat řetěz kola Podstavné plechy a skla pod krbová kamna Představení modelové řady elektrokol Cannondale 2020 Proč mít v nízkoenergetickém domě přívod spalovacího vzduchu? Dámské nebo pánské aneb vybíráme jízdní kolo pro cyklistky 7 tipů, aby vám doma oheň hezky praskal a dlouho hořel Novinky v motorech 2020 Moderní krb od grafického návrhu až po profesionální realizaci u vás doma Jak zabezpečit elektrokolo? Proč si pořídit krbová kamna s teplovodním výměníkem Jak postupovat při výběru jízdního kola Skládací elektrokolo - dopřejte si cyklistický rozlet bez kompromisů Přednosti akumulační krbové vložky, které zaručeně oceníte Z jízdního kola elektrokolo? Levně, snadno a s výhodami! Dětská přilba chrání vaše dítko Co je elektrokolo? Žhavé téma aneb jak vyčistit nejen krbové sklo Z jízdního kola elektrokolo aneb vybíráme přestavbovou sadu Krb láká na originální teplo, romantiku, relaxaci i levný a ekologický provoz Připravte se na jaro! Pořiďte si elektrokolo! Přirozené akumulační vlastnosti - to jsou akumulační krbová kamna Cyklistické hity letošního roku? Rozhodně elektrokola Haibike! Jaké jsou výhody realizace krbu s krbovou vložkou na klíč a jak na to Vyrazte na výlet i do vzdálenějších míst aneb vybíráme střešní nosič na kolo Špičková krbová kamna a vložky? Rozhodně Romotop! Z jízdního kola elektrokolo? Víme, jak na to! Proč si pořídit krb a jak si poradit s jeho realizací? Vylaďte svou jízdu na kole pořádnými cyklo doplňky! Kanadská krbová kamna jsou symbolem tepla, kvality a efektivního spalování Zhubnout je i vaším novoročním předsevzetím? Na elektrokole Haibike to půjde samo! Krbová vložka s teplovodním výměníkem s teplem doslova kouzlí Proč si pořídit a jak vybrat cyklistickou přilbu na kolo Jak na údržbu krbových kamen s teplovodním výměníkem Všichni na kola aneb vybíráme seniorské elektrokolo Krby s krbovou vložkou aneb proč vsadit na teplo živého ohně Co dát dětem k Vánocům? Co třeba dětské jízdní kolo! Jak poznat kvalitní krbová kamna v sedmi krocích Jak si vybrat vhodné elektrokolo? Přednosti a realizace krbu s krbovou vložkou od A po Z Co dětem pod stromeček? Kvalitní, bezpečné a spolehlivé jízdní kolo! Kdy vybrat krbovou vložku teplovodní a kdy teplovzdušnou Elektrokolo - dopravní prostředek pro babičku i vnučku Cyklistiku nemusíte věšet na hřebík ani na podzim! Posviťte si na cestu pořádným cyklistickým osvětlením! Skládací elektrokolo do města i do terénu Jak správně zazimovat jízdní kolo jako profík? Všestranný motor Yamaha PW-ST Dětská kola rostou společně s malými cyklisty Jak pečovat o baterii vašeho elektrokola? Krbová vložka a podlahové topení? Skvělá volba! Podle jakých parametrů vybírat světlo na kolo? S krbovou vložkou šetříte přírodu i své finance V nové cyklistické sezóně 2020 zazáří nový motor Yamaha PW-X2 Obestavbu krbové vložky svépomocí zvládnete hravě i vy Píchnutá duše na kole opravená za 15 minut? Když víte jak na to, žádný problém! Baterie elektrokola - energie, kterou je třeba si hýčkat Externí přívod vzduchu zvyšuje účinnost krbových kamen i krbové vložky Vyrazte na výlet se vším, co potřebujete. Do cyklo batohu se vejde všechno! Rohová krbová kamna šetří místo i váš rodinný rozpočet Svět cyklistiky zná pro rok 2020 svého krále - elektrokolo Haibike Flyon 2020 Jotul - krbová vložka, která symbolizuje skutečné teplo Jak si vybrat horské kolo Kachlová krbová kamna - tradice, která drží krok s pokrokem Proč svou cyklistickou duši upsat elektrokolu? Litinová krbová kamna přináší tepelnou pohodu, spolehlivost i zajímavou eleganci Jak přepravovat dítě na kole? Hlavně bezpečně! Nenechte si ujet novinky BOSCH 2020 Sněte svůj americký sen v sedle elektrokola Cannondale V čem se skrývají výhody akumulace u krbové vložky? Pro lenochy je pohovka, pro ostatní tu máme elektrokolo! Jak vyměnit píchlou duši na výletě Posviťte si efektivně a bezpečně na cestu aneb vybíráme osvětlení na jízdní kolo Krbová kamna aneb aby vám i v zimě bylo teplo jako v létě Klasické jízdní kolo nebo ELEKTROKOLO? Teplovzdušná, teplovodní nebo akumulační krbová vložka? Všechny mají své výhody, stačí si jen správně vybrat! O jízdě na kole aneb pár informací, které se vám budou hodit Teplovodní nebo teplovzdušná? Krbová vložka umí vykouzlit teplo jako z pohádky Jak bezpečně převážet elektrokolo autem Topná sezóna je tu - přiložte do svých krbových kamen či krbu to správné dřevo Zaostřeno na horské kolo - na co se zaměřit a jak vybrat to nejlepší Co vše byste o ní měli vědět a čím se může pochlubit moderní krbová vložka Jízdní kolo versus elektrokolo aneb to bude jízda..... Nalaďte se na vánoční pohodu už nyní! Krbová kamna vám ji dopřejí po celý rok! Zlatý střed cyklistiky, to je trekingové a krosové kolo Akumulační krbová vložka a krbová kamna násobí kouzlo tepla i finanční úsporu Přemýšlíte, jak pečovat o elektrokolo? Jak vybrat a ustavit podstavné sklo Objevte výhody cyklistických brašen na kolo Vyhněte se nejčastějším chybám při topení v krbové vložce či krbových kamnech a buďte v teple! Baterie elektrokola není perpetuum mobile! Pečujte o ni tak, jak si zaslouží! Jak správně zatopit v krbových kamnech a krbové vložce? Celoodpružené horské kolo to je komfort i zábava Co by moderní krbové vložce nemělo chybět? Elektrocyklistou snadno a radostně aneb máte už své elektrokolo snů? Co je kouřovod a jak vybrat ten správný? I ženám to na kole sluší a výběr dámských kol je pestrý! Krbová kamna znají recept na úsporné vytápění Sílu elektrokola poznáte s každým šlápnutím do pedálů Zima už ví, jak se dostat až k vám domů - víte i vy, jak jí její plány překazit? Kondice i vyrýsovaná postava? S kladným vztahem k cyklistice uskutečněný sen! Krbová vložka versus krbová kamna aneb letošní zimu topíme dřevem Elektropohon Yamaha má na elektrokolech Haibike co nabídnout O teplo v celém domě se s noblesou postará teplovodní výměník Co by vám na kole nemělo chybět aneb povinná výbava i praktické cyklodoplňky každého cyklisty Teplo, styl i úspora - to je litinová krbová vložka Motor nábojový nebo středový aneb který je pro elektrokolo nejlepší? Krbová kamna se sporákem si užijete i v létě Odpružení a zdvih aneb vybíráme horské kolo Postav si vlastní krb! Svépomocí, s kvalitní krbovou stavebnicí! Vybíráte elektrokolo? Vsaďte na hit letošního roku - Haibike Flyon 2019 Magie živého ohně může zazářit i u vás doma Hledáte bezpečné, odolné a spolehlivé dětské jízdní kolo? Značka GT je krok správným směrem! Jak ochránit krbová kamna a krbovou vložku s teplovodním výměníkem před přetopením Expediční výbava elektrokola aneb dovolená na kole může začít! Seznamte se s předstihem s největšími ničiteli krbových kamen Prázdniny jsou ideální čas pro první jízdu na kole Chystáte se na přípravu dřeva na zimu? Víme jak na to, aby v krbu krásně hořelo Špičkové elektrokolo? Rozhodně Haibike! Topení dřevem bez pracného štípání? Peletová kamna jsou k tomuto úkolu stvořená Podnikněte pořádné výlety na kole díky nosiči na auto! I na chalupě si zasloužíte teplo a styl! Objevte kouzlo krbových kamen! Dojezdová vzdálenost elektrokola - častá otázka s neurčitou odpovědí Stylové topení i vaření? Nakoukněte pod pokličku krbových kamen se sporákem Cyklovýlety jsou v plném proudu! Máte vše potřebné na cestu? Krbová kamna a krbové vložky aneb nakoukněte pod pokličku Šlápněte do pedálů jako Jarda Jágr! Jak topit v novostavbě? Kvalitními krbovými kamny! K letním prázdninám patří kvalitní dětské kolo Separátor popela se stane vašim neocenitelným pomocníkem Léto láká k lenošení i k pohybu! Pořiďte si své první elektrokolo! Co je dobré vědět, než si pořídíte krbová kamna Horské kolo miluje přírodu a vy budete milovat jízdu v jeho sedle Jak vybrat krbové nářadí Elektrokolo Haibike Flyon 2019 je našlapané novinkami Toužíte po krbu, ale zdá se vám drahý? Krbová stavebnice to s teplem umí stejně dobře a její cena vás potěší Cyklistická přilba. Módní doplněk, který umí zachránit život Víte, že nejlepší doba pro výběr krbových kamen i krbové vložky je právě nyní? Užijte si (nejen) léto v sedle elektrokola! O bezpečí v okolí krbových kamen se postarají podstavné plechy a skla Jízdni kola vás provedou horami, silnicí i ulicemi měst Krbová vložka přináší teplo i bonus designu a elegance 8 důvodů, proč si pořídit elektrokolo Teplo po italsku? To jsou krbová kamna a krbové vložky La Nordica Pružinová nebo vzduchová vidlice? Proč si pořídit krbovou vložku aneb výhody tepla, které umí obejmout Jízdní kolo + motor + baterie? To je elektrokolo! Kdy instalovat krbová kamna? Ideálně mimo sezónu! Milovníci jízdy v přírodě pozor! Vybíráme horské kolo! Ani na jaře nezahálíme aneb krbová vložka v interiéru zazáří i v létě Pohodová cyklistická dovolená? Rozhodně v sedle elektrokola! Výběr krbových kamen bude s našimi tipy hračka Rady a tipy pro správnou údržbu jízdního kola Krbové vložky a kamna aneb malý přehled nejčastějších pojmů Dokonalý vozový park? Nesmí v něm chybět elektrokolo! Vybíráte krbová kamna? Inspirujte se letošními trendy Je jízda na kole právě pro vás? Najděte se v deseti top důvodech, proč cyklistice podlehnout! Krbová kamna a krbové vložky Romotop jsou spolehlivé, výkonné a jedinečné Dobrodružství bez námahy? Elektrokola mají energie na rozdávání! Na co se zaměřit při výběru krbových kamen Pečujte o své kolo se stejným nadšením, s jakým na něm jezdíte Krbová kamna a krbové vložky Haas+Sohn vám dopřejí prima chvíle Pro lenochy je pohovka, pro ostatní tu máme elektrokolo! Jak uložit krbová kamna či krb k zaslouženému letnímu spánku Středový motor versus motor v náboji zadního kola Aby to vašemu krbu slušelo i v létě aneb jak vyčistit prosklení krbu Šestero výběru nejvhodnějšího elektrokola Perfektní pomocník ke krbu? Krbové nářadí! Vybíráte elektrokolo? Nebojte se ptát, známe odpovědi! Cyklistická přilba - doplněk, který umí ochránit zdraví a zachránit život Není dřevo jako dřevo aneb kterým topit v krbových kamnech a krbové vložce Jak si představujete aktivního seniora? My rozhodně v sedle elektrokola! Teplovodní nebo teplovzdušná? Vyberte si krbovou vložku na míru! Příprava na novou cyklistickou sezónu vrcholí! Mějte své kolo v perfektní kondici! Dojezdová vzdálenost elektrokola a co vše ji ovlivňuje Krbová vložka je moderním a úsporným řešením pro nízkoenergetický dům Kolo, ze kterého nebudete chtít dolů? To je elektrokolo! Krbové nářadí zpříjemní obsluhu krbu i jeho zákoutí Představujeme motory elektrokol: 3. díl – Motory Bafang S kvalitním stavebním materiálem je realizace krbu hračkou Čím jsou jízdní kola GT tak výjimečná? Poznejte jejich trumfy! Máte správně zazimovaná svá krbová kamna a krby? Představujeme motory elektrokol: 2. díl - Motory Apache Vybíráte krbovou vložku? Prozradíme vám, jak rozeznat kvalitu od šlendriánu Jízda začíná aneb vybíráme jízdní kolo S příchodem jara rozhodně nekončí výhody krbových kamen Zatím nepokořený nejlepší cyklistický vynález? Rozhodně ELEKTROKOLO! Krbová vložka svépomocí? S kvalitním stavebním materiálem SILCA hravě! Vybíráme dětské kolo aneb jak si zamilovat cyklistiku už od prvních krůčků Toužíte po teple nejen v létě? Krbové stavebnice to s teplem domova umí na jedničku! Elektrokola Apache povzbudí vaše cyklistické já s elektropohonem z vlastní dílny Proč si pořídit litinovou krbovou vložku? Známe její přednosti! Vybíráme velikost jízdního kola aneb jak velký rám kola zvolit Krbová stavebnice zahřeje vaše tělo a potěší duši i peněženku Představujeme motory elektrokol: 1. díl - Motory Bosch Krbová vložka - poctivé teplo mnoha tváří Jaro přešlapuje za dveřmi. Je čas myslet na to, jak probudit jízdní kolo ze zimního spánku Podstavné sklo pod krbová kamna je nutností i slušivým doplňkem Elektrokolo si na jaře zaslouží něžné probuzení. Víme, jak na to! Stavba krbu svépomocí? S kvalitní krbovou vložkou a stavebním materiálem žádná věda! Jaro těš se! Letos tě uvítáme cyklistickou lahůdkou! Že topná sezóna pomalu končí? A víte to tak jistě? Připravte se na jaro! Pořiďte si elektrokolo! Proč svěřit péči o teplo rodinného krbu krbové vložce? Haibike - elektrokolo, které nepřehlédnete Vylepšete si zahradní domek díky praktickému příslušenství Příslušenství k zahradním grilům zvýší radost nejen z grilování Je libo ochutnávku cyklistické lahůdky? Elektrokolo Haibike Flyon 2019 se na vás už těší! Proč právě krbová vložka zná nejlepší recept na teplo u vás doma? Desatero péče o baterii elektrokola, aby dobře sloužila a dlouho vydržela Teplo na dosah i na pohled? Krbová kamna zahřejí vaše tělo, duši i interiér! Zahradní domek jako stylový víkendový letní byt Elektrokolo - víc než jen dvě kola, řídítka a pedály Plynový gril versus gril na dřevěné uhlí Pečujte o krbovou vložku s láskou. Vrátí vám to svým hřejivým objetím Vyberte si nejvýhřevnější dřevo aneb aby vám bylo teplo i v zimě Vyberte si ideální elektrokolo na míru v pěti krocích Domek na nářadí - elegantní pořádek za pár korun Jak na to, aby vaše elektrokolo bylo v bezpečí Prémiový gril nejvyšší kvality? Rozhodně WEBER! Než si pořídíte krbovou vložku aneb malá exkurze do světa tepla Proč svou cyklistickou duši upsat elektrokolu? Litinová krbová kamna Jotul vítězí nad zimou Věk je nepodstatné číslo a elektrokolo vás o tom přesvědčí Zahradní domek - vše pro zahradu pod jednou střechou Co nového přinesou elektrokola Haibike 2019? Máme pro vás malou ochutnávku! Začněte nový rok stylově - s celoročním zahradním grilem BIG GREEN EGG Krbové vložky JOTUL to s teplem a rodinnou pohodou umí na jedničku Jak poznat kvalitní krbová kamna, která vydrží desítky let? Dojezdová vzdálenost, skladnost nebo univerzálnost - aneb co zvítězí při výběru elektrokola u vás? Na zahradní domek na nářadí není nikdy pozdě Poznejte kouzlo elektrokola a vyberte si to NEJ Zahradní gril - vánoční dárek, který se neokouká Krbová vložka aneb co jste možná nevěděli Vánoční dárek, který udělá radost po celý rok? Rozhodně elektrokolo! Kanadská krbová kamna si vědí se zimou rady Nevěřte povídačkám aneb největší mýty o elektrokolech Zahradní domky Delta - poctivá česká práce Doplňky na kolo, nutnost každého cyklisty Rychle, zdravě, bez kouře - to je grilování na elektrickém grilu Teplo pro nízkoenergetický dům? Rozhodně krbová vložka! Popularita elektrokol roste - napříč generacemi i terénem JOTUL - svěřte péči o teplo rodinného krbu odborníkům 6 tipů pro výběr zahradního domku Grilovací sezóna rozhodně nekončí! Jízda s lehkostí aneb vybíráme elektrokolo Krbová vložka si vezme teplo u vás doma na povel! Než koupíte krbová kamna aneb pár tipů, na co se zaměřit Zahradní domek na nářadí - povinná výbava každého zahrádkáře Deset důvodů, proč se těšit na nové elektrokolo Haibike Flyon 2019 I podzimní grilování má své kouzlo Jaké jsou přednosti ideální cyklistické přilby? Desetkrát ANO pro krbovou vložku! Až zima zavolá, vy už budete mít o rodinné teplo postaráno! Užijte si podzim v sedle elektrokola Devět důvodů, proč si pořídit domek na nářadí Deset Weber pomocníků pro labužnické grilování Dámy do sedla aneb vybíráme dámské kolo Krbová vložka Romotop Heat vás zahřeje na těle i na duši Elektrokolo Haibike 2019 a elektropohon Yamaha tvoří dokonalý pár Krbové stavebnice - seberealizace pro kutila, teplo pro celou rodinu Výbava, která se na jízdním kole i elektrokole vždycky hodí Jak mít na zahradě pořádek? Řešením je dřevěný domek na nářadí! Lásku k cyklistice můžete u svých dětí pěstovat od útlého věku Grily Weber to umí rozpálit už více než 50 let Zvídavé otázky o elektrokolech, na které se u nás nemusíte bát zeptat Romotop opět příjemně překvapil – trhu vévodí krbové vložky Romotop Heat Správnému cyklistovi nechybí kolo, ale také výbava! Dřevo do krbu a vše kolem něj Když značka není jenom jméno aneb co dali známí výrobci jízdním kolům do vínku Malý průvodce, jak vybrat dřevěný zahradní domek na nářadí Rozpohybujte své tělo díky elektrokolu Haibike! Big Green Egg – gril, který vás uchvátí Desatero o cyklistické přilbě nejen pro děti I kvalitní krbová vložka pro svou funkčnost potřebuje správnou instalaci Cyklisté pozor! Splňuje vaše jízdní kolo požadavky na povinnou výbavu? Jak vybrat místo pro krbová kamna S Haibike Flyon 2019 to bude jízda! Jak pečovat o dřevěné domky na nářadí? Jak vybrat pohodlný cyklistický batoh Desatero, jak vybrat zahradní gril na míru vaší kulinářské vášni Hurá, vybíráme jízdní kolo! Letní výlet do zimního světa krbových kamen a krbových vložek La Nordica Co je nového u Haibike? Elektrokolo Haibike Flyon 2019! Do zimy daleko, na myšlenky o vhodném vytápění nejvyšší čas! Hurá na prázdniny s kvalitní cyklistickou výbavou! Když zahradní domek, tak s terasou! Výběr horského kola nemusí být španělskou vesnicí Na první prázdninové párty nesmí chybět pořádná grilovačka! Elektrokolům Haibike nechybí kvalita, výkon, dojezd a teď už ani propojení s digitálním světem! Vybíráte krbovou vložku? Je pro vás vhodnější konvekční, akumulační nebo s teplovodním výměníkem? O bezpečnou letní cykloturistiku se postará kvalitní přilba Elektrokola Haibike 2019 – žhavé novinky od jedničky na trhu! Představujeme Vám nový přírůstek v našem sortimentu - krbová kamna LA NORDICA Byli jsme u toho! Značka Haibike představila elektrokolo snů - HAIBIKE FLYON 2019! Letošní léto přeje cyklistice - ohlídejte si své kolo i své zdraví Nevíte kam se zahradním nářadím? Pořiďte si zahradní domek! Je elektrokolo ideálním dopravním prostředkem právě pro vás? Souboj grilů - který zvítězí u vás? Cyklistická přilba - „doplněk“, který umí zachránit život I kvalitní krbová vložka pro svou funkčnost potřebuje správnou instalaci Jak nejlépe připravit jízdní kolo na sezónu? Kanadská krbová kamna si vědí se zimou rady Poznejte kouzlo elektrokola a vyberte si to NEJ Zahradní domek - vše pro zahradu pod jednou střechou Uvítejte jaro s moderním zahradním grilem Malá výprava do světa jízdních kol BMX Proč vsadit na kvalitu a pořídit si krbovou vložku zvučné značky? Jaký typ motoru je pro elektrokolo nejlepší? Krbová kamna Scan - teplo, které zkrotí každou zimu Zahradní domek se už těší na čestné místo na vaší zahradě Výběr horského kola nemusí být španělskou vesnicí Uvítejte jaro s moderním zahradním grilem Pro koho je ideální skládací elektrokolo? Najděte se v jedné z šesti nejčastějších skupin jeho milovníků! Krbová vložka musí dobře topit, ale také skvěle vypadat! Okořeňte si své cyklistické vyjížďky báječnými doplňky Co byste měli vědět o krbových kamnech než poprvé škrtnete sirkou Láká vás cykloturistika? Pak se vám budou hodit rady, jak vybrat trekingové a krosové kolo Plechový zahradní domek - skvělé útočiště pro všechny zahradní nezbytnosti! Věk je nepodstatné číslo a elektrokolo vás o tom přesvědčí Grilujte moderně s peletovým zahradním grilem TRAEGER Díky sedačkám na kolo můžete vyrazit na cyklovýlet i s dětmi Boříme mýty o krbových vložkách Zaměřeno na ženy aneb malý výlet do světa dámských kol Plechová krbová kamna rozhodně nepatří do starého železa Nejčastější otázky o elektrokolech a odpovědi na ně Zahradní domek na nářadí schová zahradní nábytek, gril i vás Se správnou výbavou vás na kole nic nepřekvapí Grily Campingaz - to je gurmánský zážitek plný chuti a radosti z přípravy Když kolo není pouhé „kolo“ aneb na co se zaměřit při výběru jízdního kola Jak poznat kvalitní krbovou vložku? Víme, co by ji rozhodně nemělo chybět! Rozjeďte to naplno s elektrokolem! Jak poznat kvalitní krbová kamna? Řiďte se radami i vlastní intuicí Nejoblíbenější doplňky na jízdní kolo - máte je také? Vybíráte zahradní domek na nářadí? Představujeme vám oblíbené značky našich zákazníků Proč si pořídit městské kolo? Originální grily Big Green Egg si zaslouží jedinečné příslušenství Ptáte se, pro koho je elektrokolo? Známe odpověď – pro Vás! Krbová vložka je pro nízkoenergetický dům ideální volba! Vylepšete své jízdní kolo o místo pro vaše nejmenší Krbová kamna u vás doma aneb tipy pro začátečníky Vybíráte první kolo pro vaše dítko? Poradíme s výběrem i učením! I plastový zahradní domek dostojí svému poslání Na elektrokole směle i v zimě Vybíráte zahradní gril? Pak se vám budou hodit naše tipy! Jízdní kolo a cyklistická přilba - nerozlučná dvojice stvořená pro vaši radost i bezpečí Jak pečovat o krbovou vložku, aby její služby byly perfektní? Umíte vyměnit píchlou duši i daleko od domova? Kráse a teplu litinových krbových kamen je snadné podlehnout Zahoďte předsudky! Elektrokolo je fenomén, který budete chtít! Zahradní domek na nářadí oceníte v létě i v zimě Není batoh jako batoh aneb na kolo je nejlepší ten cyklistický Deset důvodů, proč si koupit peletový zahradní gril Traeger Devatero rad pro výběr ideálního jízdního kola Krbová vložka vám pořádně zatopí a vy se to naučte také Motory Bosch i Yamaha si s elektrokoly Haibike notují Vyberte si elektrokolo, na které bude radost nasednout Elektrokola Haibike - nenechte si ujet novinky pro rok 2018 Vybíráme krbová kamna aneb jak se ohřát, ale nespálit Svěřte svůj náklad brašnám na kolo Péče o domek na nářadí začíná správným umístěním, výběrem materiálu i výbavou Titan, hliník, karbon aneb který materiál je pro rám jízdního kola nejlepší Grily, které ani zima nezastaví Elektrokolo - originální vánoční dárek pro celou rodinu Teplovodní krbová vložka aneb cesta za skutečným teplem Buďte se svým jízdním kolem připraveni na rozmary počasí Užívejte si teplo léta i v zimě - kvalitní krbová kamna si vás budou hýčkat! Jak pečovat o jízdní kolo v zimě Domek nejen na nářadí aneb zahradního pomocníka oceníte i v zimě! Zabezpečte si své elektrokolo chytře a jednoduše! 7 tipů, jak vybrat zahradní gril a příslušenství 6 užitečných doplňků na kolo Žhavá novinka v naší nabídce – krbové vložky BEF HOME Podnikněte s námi malou výpravu do světa cyklistiky Chcete si konečně užívat teplo i v zimě? Pořiďte si krbová kamna! Elektrokolo vám vaši péči oplatí perfektní kondicí Jak vybrat krbovou vložku s výměníkem? Jak vybrat elektrický gril? Jak poznat kvalitní krbová kamna? Jak vybrat plynový gril? Jak vybrat krbovou vložku? Jak vybrat gril na dřevěné uhlí? Jak vybrat cyklistickou přilbu? Jak vybrat krbová kamna s výměníkem? Jak poznat kvalitní zahradní gril? Jaké jsou velikosti jízdních kol? Jak vybrat zahradní chatku? Jak vybrat dámské jízdní kolo? Jak vybrat krbová kamna? Jak vybrat pánské jízdní kolo? Jak vybrat zahradní gril? Jak vybrat zahradní domek? Jak vybrat jízdní kolo? Jak vybrat horské kolo? Jaká je povinná výbava jízdního kola? Jaké jsou velikosti rámů horských kol? Jak vybrat BMX kolo? Jak vybrat dětské kolo? Jaké jsou velikosti dětských kol? Jak vybrat elektrokolo? Příjemné teplo a uklidňující doplněk - to jsou krbová kamna V náročných cyklistických trasách spoléhejte na kvalitní značku Co mají společného sekačka, gril a jízdní kolo? Přece místo v zahradním domku! Nenechte se omezovat v cyklistickém rozletu - pořiďte si batoh na kolo! Výběr padl na krbovou vložku? Nepodceňte správnou instalaci! Správná péče a údržba elektrokola Jak vybrat krbová kamna a nespálit se S výběrem dětského kola si dejte načas Letní relax už nikdy víc bez zahradního grilu Doplňky na kolo zpříjemní vaši jízdu na kole Nářadí už jedině do zahradního domku Proč je pro vás skládací elektrokolo tím pravým přibližovadlem? Krbovou vložku s teplovodním výměníkem oceníte nejen v zimě Kola pro každý typ cesty a pro všechny členy rodiny Jak vybrat krbová kamna? Zodpovědně! Vybíráte skládací elektrokolo? Poradíme, které je pro vás to pravé Jak vybrat nejlepší zahradní gril Jízdní kola pro malé i velké Zahradní domek, jaký vám sousedé budou závidět Přivítejte krásné počasí na kolečkových bruslích K2 Jak vybrat krbová kamna? Dopřejte si čas! Trekingové kolo - brána do světa cyklistiky Plynové grily - záruka grilování podle vašich přestav Elektrokolo Apache - jednička, která vás nezklame Správná péče o zahradní domek zajistí jeho dlouhověkost Elektrokolo pro seniory vás vrátí do hry Jak poznat kvalitní krbová kamna? Seznamte se s nimi osobně! Doplňky a příslušenství pro vás i vaše kolo Plechový zahradní domek bude i vaším praktickým pomocníkem Vybíráte elektrokolo? Nejprve sami sebe vyzpovídejte! Vybíráte krbová kamna s výměníkem? Pár tipů pro výběr jízdního kola Zahradní grily to umí rozpálit Pro koho je elektrokolo? Pro každého! Zahradní skleník má hned několik výhod Mějte přehled o své jízdě díky cyklistickému tachometru Jak poznat kvalitní krbová kamna? Vsaďte na českou tradici! Elektrokola Apache - volba většiny našich zákazníků Otevřený krb nebo krbová vložka s obestavbou? Záleží na účelu Deset kroků pro správný výběr jízdního kola Jednoduché a kvalitní grilování s plynovým grilem Elektrokola s velkým dojezdem Sklo, plech, dlažba nebo kámen? Chraňte okolí svých krbových kamen! Horská kola - rozdíly mezi 26, 27,5 a 29 palcovými koly 4 důležité rady při výběru a používání krbové vložky Jak vybrat správnou brašnu na kolo? Plastový, plechový nebo dřevěný? Vybíráme zahradní domek Pečujte o gril, odmění se vám gurmánským zážitkem Jak vybrat elektrokolo? Začněte důvodem, proč po něm toužíte Jak poznat kvalitní krbová kamna? Vsaďte na zkušenosti i dobré jméno Vybíráme horské kolo pro dokonalý požitek z jízdy Co je nejdůležitější zvážit při výběru krbové vložky? Na co se hodí zahradní domky a jak si vybrat ten pravý? Víkend v přírodě i cesta do práce - elektrokolo oceníte všude Proč jsou plynové grily v módě? Protože z vás udělají šéfkuchaře! Správný výběr cyklistické přilby není jenom o designu Výkon nebo design aneb jak vybrat krbová kamna Skleník - jak vybrat ten nejlepší? Elektrokolo a 7 věcí, které jste možná nevěděli Jak poznat kvalitní krbová kamna? Rozdělení kol podle jejich využití vám napoví, které si vybrat Krbová vložka vytápí moderně a přitom účinně Elektrokola Apache - usnadněte si jízdu na kole Krbová kamna aneb zatopte si poctivě a s chutí Jak připravit jízdní kolo na další sezónu? Krbová vložka s teplovodním výměníkem jako strážce rodinné pohody Elektrokola s velkým dojezdem Proč si pořídit zahradní domek? Krbová kamna s výměníkem vykouzlí dokonalé teplo Časté chyby při výběru elektrokola Deset důvodů, proč říct krbové vložce ANO Zahradní domek - pomocník na zahradě i místo pro odpočinek Vybíráte krbová kamna? Svěřte se do rukou našeho odborníka Horská kola a elektrokola – navštivte náš nový showroom! Desítky krbových kamen k okamžitému dodání! Otevřeli jsme pro vás nový showroom na krbová kamna! Grilovací sezóna je v plném proudu! Splátky bez navýšení! Vybavte se na jaro za pár korun Plechové zahradní domky v akci. Doprava po celé ČR a dárek zdarma! Zahradní skleníky se základnou a dopravou po celé ČR zdarma! Připravte se na příchod zimy a ušetřete! Novinka v sortimentu – unikátní keramické grily Big Green Egg Splátky bez navýšení – nepřeplatíte ani korunu navíc!
Vlastní prodejna

Vlastní prodejna

1 200 m2 v Praze 9

Tým odborníků

Tým odborníků

připraven vám vždy poradit

Doprava po ČR zdarma

Doprava po ČR zdarma

na 90 % produktů

Nákup na splátky

Nákup na splátky

se 100% vrácením všech úroků