21. 06. 2024 | Tipy a triky | 3 minuty čtení

Jedním z klíčových faktorů, který ovlivňuje dojezd a použitelnost elektrokola, je kapacita baterie. Mnoho zákazníků si klade otázku, zda by měli investovat do větší kapacity baterie. Odpověď je jednoznačně ano, a to z několika důvodů.

21. 06. 2024

Dlouhodobý výkon a životnost baterie

Baterie elektrokola, stejně jako jakákoliv jiná baterie, postupně ztrácí svou kapacitu. Tento proces degradace je přirozený a nevyhnutelný. S každým nabíjecím cyklem baterie ztrácí malou část své původní kapacity. To znamená, že baterie, která může na začátku ujet 100 km na jedno nabití, může po několika letech ujet pouze 80 km nebo méně.

Zvolením baterie s vyšší kapacitou si uživatelé zajišťují, že i s postupným úbytkem kapacity bude jejich elektrokolo stále schopno ujet požadovanou vzdálenost. Například, pokud aktuálně potřebujete na své běžné trasy kapacitu, která pokryje 50 km, baterie s větším rozsahem může znamenat, že po několika letech stále ujedete bez problémů tuto vzdálenost.

Méně častá potřeba nabití

Větší kapacita baterie také znamená méně častou potřebu jejího dobíjení. To je obzvláště výhodné pro uživatele, kteří podnikají delší výlety nebo používají elektrokolo jako hlavní dopravní prostředek na každodenní dojíždění. S větší kapacitou baterie můžete jednoduše absolvovat více cest nebo delší trasy bez starostí o to, že byste museli hledat místo pro dobíjení.

Větší flexibilita a pohodlí

Baterie

Nakonec, elektrokolo s větší kapacitou baterie nabízí svým uživatelům větší flexibilitu a pohodlí. Bez ohledu na to, zda plánujete delší výlety do přírody nebo jen hledáte spolehlivý způsob, jak se dostat do práce a zpět, větší baterie vám poskytne klid a jistotu, že vás dostane tam, kam potřebujete, a to i s rezervou pro nepředvídané situace.

Investice do elektrokola s větší kapacitou baterie je rozumným krokem pro každého, kdo hledá dlouhodobé spolehlivé řešení pro své cestování. Tato volba znamená méně starostí s údržbou a nabíjením baterie, větší dojezd na jedno nabití a zajištění, že elektrokolo bude sloužit svému účelu i s postupujícím stárnutím baterie. Nejenže tak ušetříte čas a peníze, ale také si užijete svobodu a radost z jízdy na elektrokolu bez zbytečných omezení.

Pokračujte zpět na výběr elektrokola.

Největší specializovaná prodejna v ČR


Jan ModrákJan Modrák

Odborník na elektrokola.

Produktový manažer Jan Modrák je naším odborníkem na sortiment elektrokol. Jeho zálibou jsou hlavně středové motory a konverzní sety pro přestavbu klasických kol na elektrokola. V GIVE.cz vede servisní tým, rád vám poradí s výběrem a pomůže pokud vaše kolo či elektrokolo nejede dle očekávání.

Vlastní prodejna

Vlastní prodejna

1 200 m2 v Praze 9

Tým odborníků

Tým odborníků

připraven vám vždy poradit

Doprava po ČR zdarma

Doprava po ČR zdarma

na 90 % produktů

Nákup na splátky

Nákup na splátky

se 100% vrácením všech úroků