11. 08. 2023 | Tipy a Triky | 3 minuty čtení

Zdravíme všechny milovníky psů a cyklistiky, kteří chtějí spojit své dvě vášně a využít elektrokolo k přepravě svého chlupatého kamaráda. Přeprava psa na elektrokole může být skvělým způsobem, jak trávit společný čas venku a prozkoumávat okolní krajinu. Nicméně je důležité zajistit, aby byla přeprava pro vašeho psa bezpečná a pohodlná. Zde je několik praktických tipů, které vám pomohou při této dobrodružné výpravě.

11. 08. 2023

1. Správné vybavení je klíčové:

Než se vydáte na cestu, ujistěte se, že váš pes je vybaven pohodlným a bezpečným postrojem. Existuje speciální postroj, který je navržený pro přepravu psa na kole nebo elektrokole. Tento postroj by měl zajistit, aby váš pes zůstal na svém místě během jízdy a neměl možnost skákat nebo se nepřiměřeně pohybovat. Větší a těžší plemena psů je lepší přepravovat ve speciálním vozíku za kolo, malého pejska dáte snadno do tašky na řídítka anebo do brašny na nosič.
 

2. Trénink a zvykání:

Předtím než se vydáte na delší výlet, proveďte s psem krátké tréninkové jízdy, abyste zjistili, jak reaguje na pohyb elektrokola. Někteří psi mohou být zpočátku nervózní nebo nejistí vůči novému způsobu přepravy. Postupně zvykejte svého psa na elektrokolo tak, že začnete s krátkými jízdami a postupně je prodlužujete.
 

3. Bezpečnost na prvním místě: Helma

Před samotnou jízdou se ujistěte, že máte pro sebe i svého psa vhodnou ochrannou výbavu. Kvalitní cyklistická přilba je pro vás nezbytná. Připevnění reflexních pásek nebo světelných prvků na postroj může zvýšit viditelnost a bezpečnost během jízdy, zejména v podmínkách snížené viditelnosti.
 

4. Pohodlné posezení pro psa:

Zajistěte, aby měl váš pes na elektrokole dostatek místa a pohodlí. Měl by mít možnost si lehnout a stabilně sedět během jízdy. Pokud je to nutné, můžete na nosič elektrokola umístit měkký polštář nebo deku, aby měl váš pes pohodlné posezení.
 

5. Zastávky a hydratace:

Během delších výletů je důležité pravidelně zastavovat, abyste svému psu umožnili pít vodu a odpočinout si. Dejte pozor na přehřátí a příznaky únavy u svého psa. Mějte s sebou dostatek vody a misky pro pití.
 

6. Rovnováha a stabilita: Košík

Během jízdy se snažte udržovat rovnováhu a stabilní tempo. Rychlé zatáčky nebo prudké změny směru mohou negativně ovlivnit pohodlí vašeho psa na elektrokole. Snažte se vyhnout nerovným povrchům, pokud to jen trochu jde.
 

7. Veterinární péče:

Předtím než se vydáte na delší výlety, konzultujte se svým veterinářem ohledně zdraví a kondice vašeho psa. Některé rasy nebo jedinci mohou mít zdravotní problémy, které by mohly být zhoršeny fyzickou aktivitou na elektrokole.

Pamatujte, že každý pes je jedinečný a může mít své vlastní preference a potřeby. Sledujte jeho reakce a postupně ho seznamujte s přepravou na elektrokole. S těmito tipy a pečlivým přístupem můžete se svým čtyřnohým přítelem užít mnoho radostných a bezpečných chvil na společných cyklistických výletech.

Pokračujte zpět na výběr doplňky na kolo.

Největší specializovaná prodejna v ČR

 

 

 

 


Jan ModrákJan Modrák

Odborník na Elektrokola.

Produktový manažer Jan Modrák je naším odborníkem na sortiment elektrokol. Jeho zálibou jsou hlavně středové motory a konverzní sety pro přestavbu klasických kol na elektrokola. V GIVE.cz vede servisní tým, rád vám poradí s výběrem a pomůže pokud vaše kolo či elektrokolo nejede dle očekávání.

Vlastní prodejna

Vlastní prodejna

1 200 m2 v Praze 9

Tým odborníků

Tým odborníků

připraven vám vždy poradit

Doprava po ČR zdarma

Doprava po ČR zdarma

na 90 % produktů

Nákup na splátky

Nákup na splátky

se 100% vrácením všech úroků