26. 06. 2023 | Tipy a Triky | 3 minuty čtení

V dnešním článku budeme pojednávat o materiálu, který charakterizuje spalovací komory českého výrobce BEF HOME. U nás na prodejně ve Vysočanech zákazníci již z dálky poznají nezaměnitelný vzhled výstelky topenišť tohoto výrobce. O jakým materiálu je řeč? O Carconu 2. generace.

26. 06. 2023

Carcon byl vyvinut přesně s ohledem na potřeby a nároky, které jsou kladeny při tvorbě nejnovějších topenišť, proudění odchozích spalin do ovzduší a přidanou hodnotou velké pevnosti materiálu s akumulačními vlastnostmi.

Tento materiál je ve své podstatě žárovým betonem, o kterém jsme psali v minulém článku této série, sdílí tak jeho přednosti, ale přidává i něco na víc. Jak jste si již mohli všimnout v nadpisu článku, vnitřky topenišť pro krbové vložky Bef Home tvoří Carcon druhé generace. Speciálně vytvarovaná směr pro aerodynamické vedení spalin tvoří v topeništi krásnou klenbu, která by se dala téměř zařadit k románskému slohu. Díky tomu odchod spalin probíhá nerušeně a plameny jsou taženy do krásné výšky.

Na Carconu druhé generace si také můžeme všimnout výklenků, pravidelných tvarů tvořící mozaiku rozprostřenou téměř po celé jeho ploše, po stěnách i v zadní části. Jedná se o zamýšlený koncept, který nedělá spalovací komoru atraktivní, ale hlavně se ve výklencích zachytávají prachové částice.
Ty se následně při vyšší teplotě vypalují a do ovzduší tak neunikají nežádoucí prvky.

To vše je možné také díky skvělé akumulační schopnosti, kterou tento žárový beton nabízí, dle výrobce dokáže správně nashromážděná energie z Carconu sálat až dvanáct hodin, a to je obdivuhodné. Ve spojení se stále rozšiřujícími se bez roštovými topeništi je tato akumulační schopnost adekvátní pro dlouhotrvající hoření a malým množstvím zbytkového odpadu - popelu.

Jako třešničkou na dortu se dá zmínit i fakt, že Bef Home nabízí Carcon v dvou barevných variantách a to v černé a bílé

Zdali máte zájem o krbové vložky s vnitřkem topeniště z Carconu 2. generace, neváhejte se obrátit naše specializované prodejce na telefonním čísle 727 869 355, nebo nás navštivte osobně na prodejně v ulici Poděbradská 54 na Praze 9, Vysočany.

Pokračujte zpět na výběr krbových vložek.

Největší specializovaná prodejna v ČR


Tomáš SádeckýTomáš Sádecký

Odborník na krbové vložky.

Produktový manažer Tomáš Sádecký je naším odborníkem na sortiment vytápění (krbová kamna a krbové vložky) a svoje znalosti pravidelně rozšiřuje na odborných školeních. Dokáže vám tak profesionálně poradit nejen při výběru kamen, ale i krbové vložky.

Vlastní prodejna

Vlastní prodejna

1 200 m2 v Praze 9

Tým odborníků

Tým odborníků

připraven vám vždy poradit

Doprava po ČR zdarma

Doprava po ČR zdarma

na 90 % produktů

Nákup na splátky

Nákup na splátky

se 100% vrácením všech úroků