21. 06. 2017 | Návody | 7 minut čtení

Pokud milujete přírodu a špetka adrenalinu je vašim životabudičem a nejraději přitom prožíváte tuto dopingovou záležitost v sedle jízdního kola, pak je pro vás jako stvořené horské kolo. Horské kolo bez potíží zvládne náročný terén a polní cestičky i lesní necesty jsou pro něj ideálním povrchem. Zpevněné komunikace samozřejmě také zvládne, jeho srdce však bije pro terén a vyveze vás tak bezpečně a spolehlivě do skutečné přírody.

21. 06. 2017

Horská kola mají vše precizně uzpůsobeno a vyladěno tak, aby vám pomohla zvládnout těžký terén a váš požitek z jízdy nebyl narušen nepohodlím ani několikadenním doléčováním bolavých kloubů a svalů. Zkušený tým výrobců horských kol si dává záležet na tom, aby výsledek jejich práce poskytl každému jezdci dokonalý komfort, zároveň se kolo lépe ovládalo, cyklista měl plnou kontrolu nad samotnou jízdou i v náročném a těžkém terénu a zároveň jej i kolo zvládlo bez újmy.

Pro horské kolo je specifický menší, zato ale mohutnější rám s výše položeným středem, díky kterému se kolo stává mrštnějším a obratnějším i při jízdě například lesem. Pláště pneumatiky horského kola jsou širší než u jiných typů, lépe tak dokáží tlumit nárazy při průjezdu terénem, kořeny stromů či kameny tak téměř nepocítíte, zároveň však kolo lépe na takovémto povrchu sedí a nehrozí podklouznutí na podmáčeném či příliš rozbitém terénu. Horská kola disponují také větším množstvím převodů a odpruženými systémy, které zlepšují průjezdnost různorodým terénem. Právě přes všechny tyto klady a výhody nejsou horská kola ideální pro dlouhý přesun na klasických silnicích.

 

Při výběru horského kola začněte u sebe...

A zodpovězte si tři jednoduché otázky. Že toužíte po kole, na kterém budete moci v bezpečí zdolat polní cestu a projet se i po lese už víte, teď přichází na řadu otázky - kolik chcete do horského kola investovat, jak často budete jezdit a po jakém povrchu. Finanční možnosti jsou jistě limitující, pokud však toužíte po horském kole, které zvládne opravdu každý terén, připlatit si se v konečném důsledku skutečně vyplatí. Jen tak si vyberete kolo z kvalitnějších materiálů, odpružením i lepší výbavou. V opačném případě kolo nevydrží neúměrný nápor a brzy se vám odporoučí a vy si budete muset koupit kolo nové, nakonec pak zaplatíte mnohem více, než kdybyste hned napoprvé koupili pořádné horské kolo. Jak často budete jezdit je otázka, na kterou vám reálná odpověď může ušetřit nemalé peníze. Ruku na srdce, pokud nejste zapálený cyklistický milovník horského sjezdu, který jediný víkend bez kola nevydrží, pak za občasné a spíše rekreační ježdění nemusíte utrácet závratné částky. Pro dovolenkové vyjížďky vám postačí levnější varianta horského kola třeba jen v základní výbavě. Jestliže naopak na kole budete jezdit téměř denně, investice do špičkové výbavy, brzd a rámu z karbonu, se vám rozhodně vyplatí. Cíl vašich cest je dalším důležitým faktorem úspěšného výběru. Budou to spíše výlety po polní cestě po rovince za městem, lesní cestičky na dovolené, nebo náročný horský terén plný oblíbených kopečků a překážek,  za kterými podnikáte výlety po celé republice a u kterého oceníte dokonalé odpružení, lehkost a ty nejspolehlivější brzdy?
 

Velikost kola zaručí pohodlí i radost z jízdy

Jen si to představte, krčit své dlouhé nohy na kole o pár čísel menším nebo naopak při každém šlápnutí do pedálů prosit své končetiny, aby se o pár cenťásků protáhly a děsit se každé zastávky a sesedání a nasedání. Horské kolo vám zkrátka musí padnout doslova „tip- ťop“, jen tak vás jízda bude bavit a hlavně nebude bolet. Přesně pro tento účel výrobci a prodejci udávají tabulku velikostí, kde podle své tělesné výšky snadno zjistíte, jaké kolo je vám na tělo jako ulité. V současné době se nejčastěji setkáte s horskými koly 26, 27,5 a 29 palců, tedy velikostí podle průměru kola. 26 palcová kola jsou obratnější a lépe ovladatelná, kola 29 palcová lépe zvládají případné překážky, jsou rychlejší a milují stoupání. Druhou variantou, je vybírat kolo dle velikosti rámu kola, která se měří od středové osy po konec sedlové trubky. Ač je jeden palec definován jako 2,54 cm, konečný rozměr se může u jednotlivých výrobců lišit. Pro správný nákup je tak ideální navštívit prodejnu či showroom a kolo vyzkoušet nebo vybrat profesionálního prodejce, pro kterého je váš spokojený nákup prioritou a kolo vám i na dálku důkladně přeměří. Všeobecně pak platí, že ideální velikost rámu horského kola zjistíte tak, že si obkročmo stoupnete nad kolo - obě chodidla na zemi - a vodorovnou trubku byste měli mít cca 5cm od rozkroku.
 

Horské kolo s odpružením nebo bez?

Pro pohodlnou jízdu i nerovným a zrádným terénem je odpružení horského kola výhodou i nutností. Při výběru se můžete rozhodovat  mezi horským kolem s odpruženou přední vidlicí a pevnou zadní částí, taková kola se také nazývají hardtail – horská kola s pevným rámem. Pokud toužíte po skutečném komfortu, pak druhou variantou jsou celoodpružená horská kola, nazývána full, která mají odpruženou nejen přední vidlici, (ta může být odpružena i pomocí vzduchové pružiny, která umožní nastavení tlaku vzduchu dle vaší váhy), ale i zadní stavbu.

Pevná horská kola vynikají nižší hmotností a také nižší pořizovací cenou. Rozhodně si lépe vedou na pevnějším terénu, šlapání je na takovém kole mnohem efektivnější i rychlejší. V náročném terénu však za svými celoodpruženými protějšky trošku pokulhávají, členitý terén zkrátka není jejich druhým já.

Celoodpružená kola oslní především vyšším pohodlím při samotné jízdě a také snadným překonáváním překážek i náročného terénu - zadní kolo zkrátka dokonale kopíruje terén a vás tak ze sedla jen tak něco nevystrnadí. Lepší jízdní vlastnosti a především lepší kontrola jízdy vás zkrátka dostanou. Cena těchto horských kol je pak úměrná schopnostem, o které se s vámi rády podělí. Vyšší je také jejich hmotnost a nároky na vaši fyzickou kondici - oproti pevným horským kolům musíte vynaložit větší úsilí, čímž se vám však kolo odvděčí dokonalým zvládnutím terénu a bezpečným sjezdem.
 

Správný výběr komponentů vás dovede ke kolu snů

Jak už jsme zmínili, vhodně zvolené komponenty na míru stylu a povrchu jízdy, jsou jistotou, že vaše zážitky ze sedla kola budou příjemné a hlavně vás jízda bude bavit. Správná velikost rámu je klíčová, materiál ze kterého je rám vyroben, pak také určuje váš komfort. Nejběžnějším materiálem je hliník a karbon. Hliník vyniká nízkou cenou a také váhou, je to však materiál pevný, vy tak v sedle i v rukou ucítíte nerovnosti více, než v případě rámu z karbonu, což při pravidelné či dlouhé jízdě může být dost limitující. Toužíte-li po pohodlí bez kompromisů, pak rozhodnutí připlatit si za karbonový rám nebudete litovat. Rám z karbonu je nejen ještě lehčí, ale dokonale tlumí i nárazy a dokáže kopírovat i náročný terén bez nepříjemných otřesů a vibrací. Nepostradatelnou součástí kola jsou brzdy, které mohou být základní ráfkové či kotoučové, které mají vyšší účinnost i spolehlivost - nenechají vás na holičkách ani při jízdě na mokru a bezpečně zastaví kdykoli si budete přát. Pro správnou jízdu a dobrý záběr při šlapání by ve výbavě horského kola rozhodně neměly chybět správné pedály. V případě horského kola to pak rozhodně jsou nášlapné pedály, které vám poskytnou dobrou ovladatelnost a především účinné a výkonné šlapání, vaše snaha a energie tak nepřijde nazmar.
 

Horské kolo na míru vaší vášni

Horská kola si rády vyjedou, o tom není pochyb, na vás je, najít si takové, které vás vyveze za dobrodružstvím, zábavou či s vámi podstoupí pořádný závod.

Downhill kola jsou pro opravdové tvrďáky, kterým adrenalin doslova koluje v žilách. Rovinky pro downhill kola jsou nudné a fádní, milují tvrdý a náročný terén a v rychlém a těžkém sjezdu jsou jako ve svém živlu.

Horská elektrokola učiní z každého výletu radost pro celou rodinu i partu přátel. Jestliže jste doteď za ostatními pokulhávali a večer si tajně ošetřovali bolístky, nyní budete se stejnou radostí a elánem rozdávat skutečné úsměvy.

Kategorie rekreačních horských kol už ve svém názvu nese svou podstatu a poslání provést vás nádherami polních cest a užít si vyjížďku na čerstvém vzduchu v nenáročném terénu.

Sportovní horská kola jsou stvořená pro všechny zapálené cyklisty, kteří svou jízdu berou opravdu vážně a rádi si čas od času vyzkouší i amatérský závod.

Závodní horská kola stojí na stupni vítězů, co se lehkosti a kvality použitých materiálů i osazení týká. Nabízejí co nejefektivnější výkon, který spolu s vašim zapálením pro jízdu činí kompletní rovnicí, jejíž výslednou je požitek z jízdy a závodní triumfy.


Pokračujte zpět na výběr horského kola   Pokračovat na výběr horského kola  


Mirek MenšíkMirek Menšík

Odborník na horská kola.

Produktový manažer Mirek Menšík je naším odborníkem na sortiment cyklistiky a do jeho kompetencí patří i sortiment domků na nářadí. Je velkým fanouškem nových technologií a velice rád testuje nové modely kol a elektrokol. Díky svým mnohaletým zkušenostem a nesčetně odborných školení dokáže poradit nejen při výběru horského, krosového či dětského kola, ale rád vám odborně poradí i při výběru elektrokola nebo zahradního domku na nářadí.

Další články

Vylepšete si zahradní domek díky praktickému příslušenství Příslušenství k zahradním grilům zvýší radost nejen z grilování Je libo ochutnávku cyklistické lahůdky? Elektrokolo Haibike Flyon 2019 se na vás už těší! Proč právě krbová vložka zná nejlepší recept na teplo u vás doma? Desatero péče o baterii elektrokola, aby dobře sloužila a dlouho vydržela Teplo na dosah i na pohled? Krbová kamna zahřejí vaše tělo, duši i interiér! Zahradní domek jako stylový víkendový letní byt Elektrokolo - víc než jen dvě kola, řídítka a pedály Plynový gril versus gril na dřevěné uhlí Pečujte o krbovou vložku s láskou. Vrátí vám to svým hřejivým objetím Vyberte si nejvýhřevnější dřevo aneb aby vám bylo teplo i v zimě Vyberte si ideální elektrokolo na míru v pěti krocích Domek na nářadí - elegantní pořádek za pár korun Jak na to, aby vaše elektrokolo bylo v bezpečí Prémiový gril nejvyšší kvality? Rozhodně WEBER! Než si pořídíte krbovou vložku aneb malá exkurze do světa tepla Proč svou cyklistickou duši upsat elektrokolu? Litinová krbová kamna Jotul vítězí nad zimou Věk je nepodstatné číslo a elektrokolo vás o tom přesvědčí Zahradní domek – vše pro zahradu pod jednou střechou Co nového přinesou elektrokola Haibike 2019? Máme pro vás malou ochutnávku! Začněte nový rok stylově - s celoročním zahradním grilem BIG GREEN EGG Krbové vložky JOTUL to s teplem a rodinnou pohodou umí na jedničku Jak poznat kvalitní krbová kamna, která vydrží desítky let? Dojezdová vzdálenost, skladnost nebo univerzálnost – aneb co zvítězí při výběru elektrokola u vás? Na zahradní domek na nářadí není nikdy pozdě Poznejte kouzlo elektrokola a vyberte si to NEJ Zahradní gril - vánoční dárek, který se neokouká Krbová vložka aneb co jste možná nevěděli Vánoční dárek, který udělá radost po celý rok? Rozhodně elektrokolo! Kanadská krbová kamna si vědí se zimou rady Nevěřte povídačkám aneb největší mýty o elektrokolech Zahradní domky Delta - poctivá česká práce Doplňky na kolo, nutnost každého cyklisty Rychle, zdravě, bez kouře - to je grilování na elektrickém grilu Teplo pro nízkoenergetický dům? Rozhodně krbová vložka! Popularita elektrokol roste - napříč generacemi i terénem JOTUL - svěřte péči o teplo rodinného krbu odborníkům 6 tipů pro výběr zahradního domku Grilovací sezóna rozhodně nekončí! Jízda s lehkostí aneb vybíráme elektrokolo Krbová vložka si vezme teplo u vás doma na povel! Než koupíte krbová kamna aneb pár tipů, na co se zaměřit Zahradní domek na nářadí - povinná výbava každého zahrádkáře Deset důvodů, proč se těšit na nové elektrokolo Haibike Flyon 2019 I podzimní grilování má své kouzlo Jaké jsou přednosti ideální cyklistické přilby? Desetkrát ANO pro krbovou vložku! Až zima zavolá, vy už budete mít o rodinné teplo postaráno! Užijte si podzim v sedle elektrokola Devět důvodů, proč si pořídit domek na nářadí Deset Weber pomocníků pro labužnické grilování Dámy do sedla aneb vybíráme dámské kolo Krbová vložka Romotop Heat vás zahřeje na těle i na duši Elektrokolo Haibike 2019 a elektropohon Yamaha tvoří dokonalý pár Krbové stavebnice - seberealizace pro kutila, teplo pro celou rodinu Výbava, která se na jízdním kole i elektrokole vždycky hodí Jak mít na zahradě pořádek? Řešením je dřevěný domek na nářadí! Lásku k cyklistice můžete u svých dětí pěstovat od útlého věku Grily Weber to umí rozpálit už více než 50 let Zvídavé otázky o elektrokolech, na které se u nás nemusíte bát zeptat Romotop opět příjemně překvapil – trhu vévodí krbové vložky Romotop Heat Správnému cyklistovi nechybí kolo, ale také výbava! Dřevo do krbu a vše kolem něj Když značka není jenom jméno aneb co dali známí výrobci jízdním kolům do vínku Malý průvodce, jak vybrat dřevěný zahradní domek na nářadí Rozpohybujte své tělo díky elektrokolu Haibike! Big Green Egg – gril, který vás uchvátí Desatero o cyklistické přilbě nejen pro děti I kvalitní krbová vložka pro svou funkčnost potřebuje správnou instalaci Cyklisté pozor! Splňuje vaše jízdní kolo požadavky na povinnou výbavu? Jak vybrat místo pro krbová kamna S Haibike Flyon 2019 to bude jízda! Jak pečovat o dřevěné domky na nářadí? Jak vybrat pohodlný cyklistický batoh Desatero, jak vybrat zahradní gril na míru vaší kulinářské vášni Hurá, vybíráme jízdní kolo! Letní výlet do zimního světa krbových kamen a krbových vložek La Nordica Co je nového u Haibike? Elektrokolo Haibike Flyon 2019! Do zimy daleko, na myšlenky o vhodném vytápění nejvyšší čas! Hurá na prázdniny s kvalitní cyklistickou výbavou! Když zahradní domek, tak s terasou! Výběr horského kola nemusí být španělskou vesnicí Na první prázdninové párty nesmí chybět pořádná grilovačka! Elektrokolům Haibike nechybí kvalita, výkon, dojezd a teď už ani propojení s digitálním světem! Vybíráte krbovou vložku? Je pro vás vhodnější konvekční, akumulační nebo s teplovodním výměníkem? O bezpečnou letní cykloturistiku se postará kvalitní přilba Elektrokola Haibike 2019 – žhavé novinky od jedničky na trhu! Představujeme Vám nový přírůstek v našem sortimentu - krbová kamna LA NORDICA Byli jsme u toho! Značka Haibike představila elektrokolo snů - HAIBIKE FLYON 2019! Letošní léto přeje cyklistice - ohlídejte si své kolo i své zdraví Nevíte kam se zahradním nářadím? Pořiďte si zahradní domek! Je elektrokolo ideálním dopravním prostředkem právě pro vás? Souboj grilů - který zvítězí u vás? Cyklistická přilba - „doplněk“, který umí zachránit život I kvalitní krbová vložka pro svou funkčnost potřebuje správnou instalaci Jak nejlépe připravit jízdní kolo na sezónu? Kanadská krbová kamna si vědí se zimou rady Poznejte kouzlo elektrokola a vyberte si to NEJ Zahradní domek - vše pro zahradu pod jednou střechou Uvítejte jaro s moderním zahradním grilem Malá výprava do světa jízdních kol BMX Proč vsadit na kvalitu a pořídit si krbovou vložku zvučné značky? Jaký typ motoru je pro elektrokolo nejlepší? Krbová kamna Scan - teplo, které zkrotí každou zimu Zahradní domek se už těší na čestné místo na vaší zahradě Výběr horského kola nemusí být španělskou vesnicí Uvítejte jaro s moderním zahradním grilem Pro koho je ideální skládací elektrokolo? Najděte se v jedné z šesti nejčastějších skupin jeho milovníků! Krbová vložka musí dobře topit, ale také skvěle vypadat! Okořeňte si své cyklistické vyjížďky báječnými doplňky Co byste měli vědět o krbových kamnech než poprvé škrtnete sirkou Láká vás cykloturistika? Pak se vám budou hodit rady, jak vybrat trekingové a krosové kolo Plechový zahradní domek - skvělé útočiště pro všechny zahradní nezbytnosti! Věk je nepodstatné číslo a elektrokolo vás o tom přesvědčí Grilujte moderně s peletovým zahradním grilem TRAEGER Díky sedačkám na kolo můžete vyrazit na cyklovýlet i s dětmi Boříme mýty o krbových vložkách Zaměřeno na ženy aneb malý výlet do světa dámských kol Plechová krbová kamna rozhodně nepatří do starého železa Nejčastější otázky o elektrokolech a odpovědi na ně Zahradní domek na nářadí schová zahradní nábytek, gril i vás Se správnou výbavou vás na kole nic nepřekvapí Grily Campingaz - to je gurmánský zážitek plný chuti a radosti z přípravy Když kolo není pouhé „kolo“ aneb na co se zaměřit při výběru jízdního kola Jak poznat kvalitní krbovou vložku? Víme, co by ji rozhodně nemělo chybět! Rozjeďte to naplno s elektrokolem! Jak poznat kvalitní krbová kamna? Řiďte se radami i vlastní intuicí Nejoblíbenější doplňky na jízdní kolo - máte je také? Vybíráte zahradní domek na nářadí? Představujeme vám oblíbené značky našich zákazníků Proč si pořídit městské kolo? Originální grily Big Green Egg si zaslouží jedinečné příslušenství Ptáte se, pro koho je elektrokolo? Známe odpověď – pro Vás! Krbová vložka je pro nízkoenergetický dům ideální volba! Vylepšete své jízdní kolo o místo pro vaše nejmenší Krbová kamna u vás doma aneb tipy pro začátečníky Vybíráte první kolo pro vaše dítko? Poradíme s výběrem i učením! I plastový zahradní domek dostojí svému poslání Na elektrokole směle i v zimě Vybíráte zahradní gril? Pak se vám budou hodit naše tipy! Jízdní kolo a cyklistická přilba - nerozlučná dvojice stvořená pro vaši radost i bezpečí Jak pečovat o krbovou vložku, aby její služby byly perfektní? Umíte vyměnit píchlou duši i daleko od domova? Kráse a teplu litinových krbových kamen je snadné podlehnout Zahoďte předsudky! Elektrokolo je fenomén, který budete chtít! Zahradní domek na nářadí oceníte v létě i v zimě Není batoh jako batoh aneb na kolo je nejlepší ten cyklistický Deset důvodů, proč si koupit peletový zahradní gril Traeger Devatero rad pro výběr ideálního jízdního kola Krbová vložka vám pořádně zatopí a vy se to naučte také Motory Bosch i Yamaha si s elektrokoly Haibike notují Vyberte si elektrokolo, na které bude radost nasednout Elektrokola Haibike - nenechte si ujet novinky pro rok 2018 Vybíráme krbová kamna aneb jak se ohřát, ale nespálit Svěřte svůj náklad brašnám na kolo Péče o domek na nářadí začíná správným umístěním, výběrem materiálu i výbavou Titan, hliník, karbon aneb který materiál je pro rám jízdního kola nejlepší Grily, které ani zima nezastaví Elektrokolo - originální vánoční dárek pro celou rodinu Teplovodní krbová vložka aneb cesta za skutečným teplem Buďte se svým jízdním kolem připraveni na rozmary počasí Užívejte si teplo léta i v zimě - kvalitní krbová kamna si vás budou hýčkat! Jak pečovat o jízdní kolo v zimě Domek nejen na nářadí aneb zahradního pomocníka oceníte i v zimě! Zabezpečte si své elektrokolo chytře a jednoduše! 7 tipů, jak vybrat zahradní gril a příslušenství 6 užitečných doplňků na kolo Žhavá novinka v naší nabídce – krbové vložky BEF HOME Podnikněte s námi malou výpravu do světa cyklistiky Chcete si konečně užívat teplo i v zimě? Pořiďte si krbová kamna! Elektrokolo vám vaši péči oplatí perfektní kondicí Jak vybrat krbovou vložku s výměníkem? Jak vybrat elektrický gril? Jak poznat kvalitní krbová kamna? Jak vybrat plynový gril? Jak vybrat krbovou vložku? Jak vybrat gril na dřevěné uhlí? Jak vybrat cyklistickou přilbu? Jak vybrat krbová kamna s výměníkem? Jak poznat kvalitní zahradní gril? Jaké jsou velikosti jízdních kol? Jak vybrat zahradní chatku? Jak vybrat dámské jízdní kolo? Jak vybrat krbová kamna? Jak vybrat pánské jízdní kolo? Jak vybrat zahradní gril? Jak vybrat zahradní domek? Jak vybrat jízdní kolo? Jak vybrat horské kolo? Jaká je povinná výbava jízdního kola? Jaké jsou velikosti rámů horských kol? Jak vybrat BMX kolo? Jak vybrat dětské kolo? Jaké jsou velikosti dětských kol? Jak vybrat elektrokolo? Příjemné teplo a uklidňující doplněk - to jsou krbová kamna V náročných cyklistických trasách spoléhejte na kvalitní značku Co mají společného sekačka, gril a jízdní kolo? Přece místo v zahradním domku! Nenechte se omezovat v cyklistickém rozletu - pořiďte si batoh na kolo! Výběr padl na krbovou vložku? Nepodceňte správnou instalaci! Správná péče a údržba elektrokola Jak vybrat krbová kamna a nespálit se S výběrem dětského kola si dejte načas Letní relax už nikdy víc bez zahradního grilu Doplňky na kolo zpříjemní vaši jízdu na kole Nářadí už jedině do zahradního domku Proč je pro vás skládací elektrokolo tím pravým přibližovadlem? Krbovou vložku s teplovodním výměníkem oceníte nejen v zimě Kola pro každý typ cesty a pro všechny členy rodiny Jak vybrat krbová kamna? Zodpovědně! Vybíráte skládací elektrokolo? Poradíme, které je pro vás to pravé Jak vybrat nejlepší zahradní gril Jízdní kola pro malé i velké Zahradní domek, jaký vám sousedé budou závidět Přivítejte krásné počasí na kolečkových bruslích K2 Jak vybrat krbová kamna? Dopřejte si čas! Trekingové kolo - brána do světa cyklistiky Plynové grily - záruka grilování podle vašich přestav Elektrokolo Apache - jednička, která vás nezklame Správná péče o zahradní domek zajistí jeho dlouhověkost Elektrokolo pro seniory vás vrátí do hry Jak poznat kvalitní krbová kamna? Seznamte se s nimi osobně! Doplňky a příslušenství pro vás i vaše kolo Plechový zahradní domek bude i vaším praktickým pomocníkem Vybíráte elektrokolo? Nejprve sami sebe vyzpovídejte! Vybíráte krbová kamna s výměníkem? Pár tipů pro výběr jízdního kola Zahradní grily to umí rozpálit Pro koho je elektrokolo? Pro každého! Zahradní skleník má hned několik výhod Mějte přehled o své jízdě díky cyklistickému tachometru Jak poznat kvalitní krbová kamna? Vsaďte na českou tradici! Elektrokola Apache - volba většiny našich zákazníků Otevřený krb nebo krbová vložka s obestavbou? Záleží na účelu Deset kroků pro správný výběr jízdního kola Jednoduché a kvalitní grilování s plynovým grilem Elektrokola s velkým dojezdem Sklo, plech, dlažba nebo kámen? Chraňte okolí svých krbových kamen! Horská kola - rozdíly mezi 26, 27,5 a 29 palcovými koly 4 důležité rady při výběru a používání krbové vložky Jak vybrat správnou brašnu na kolo? Plastový, plechový nebo dřevěný? Vybíráme zahradní domek Pečujte o gril, odmění se vám gurmánským zážitkem Jak vybrat elektrokolo? Začněte důvodem, proč po něm toužíte Jak poznat kvalitní krbová kamna? Vsaďte na zkušenosti i dobré jméno Vybíráme horské kolo pro dokonalý požitek z jízdy Co je nejdůležitější zvážit při výběru krbové vložky? Na co se hodí zahradní domky a jak si vybrat ten pravý? Víkend v přírodě i cesta do práce - elektrokolo oceníte všude Proč jsou plynové grily v módě? Protože z vás udělají šéfkuchaře! Správný výběr cyklistické přilby není jenom o designu Výkon nebo design aneb jak vybrat krbová kamna Skleník - jak vybrat ten nejlepší? Elektrokolo a 7 věcí, které jste možná nevěděli Jak poznat kvalitní krbová kamna? Rozdělení kol podle jejich využití vám napoví, které si vybrat Krbová vložka vytápí moderně a přitom účinně Elektrokola Apache - usnadněte si jízdu na kole Krbová kamna aneb zatopte si poctivě a s chutí Jak připravit jízdní kolo na další sezónu? Krbová vložka s teplovodním výměníkem jako strážce rodinné pohody Elektrokola s velkým dojezdem Proč si pořídit zahradní domek? Krbová kamna s výměníkem vykouzlí dokonalé teplo Časté chyby při výběru elektrokola Deset důvodů, proč říct krbové vložce ANO Zahradní domek - pomocník na zahradě i místo pro odpočinek Vybíráte krbová kamna? Svěřte se do rukou našeho odborníka Horská kola a elektrokola – navštivte náš nový showroom! Desítky krbových kamen k okamžitému dodání! Otevřeli jsme pro vás nový showroom na krbová kamna! Grilovací sezóna je v plném proudu! Splátky bez navýšení! Vybavte se na jaro za pár korun Plechové zahradní domky v akci. Doprava po celé ČR a dárek zdarma! Zahradní skleníky se základnou a dopravou po celé ČR zdarma! Připravte se na příchod zimy a ušetřete! Novinka v sortimentu – unikátní keramické grily Big Green Egg Splátky bez navýšení – nepřeplatíte ani korunu navíc!
Vlastní prodejna

Vlastní prodejna

1 200 m2 v Praze 9

Tým odborníků

Tým odborníků

připraven vám vždy poradit

Doprava po ČR zdarma

Doprava po ČR zdarma

na 90 % produktů

Splátky bez navýšení

Splátky bez navýšení

nepřeplatíte ani korunu navíc