Gril Big Green Egg nabízí hned několik bezkonkurenčních výhod, tou zásadní je však bezkonkurenční kulinářský výsledek. Díky konstrukci grilu a jeho keramickému plášti z vysoce zátěžové keramiky jsou všechna připravovaná jídla v tomto grilu šťavnatá a mají skvělou chuť.

Keramický gril Big Green Egg vedle klasického grilování nabízí také možnost péct a udit! Díky nepřímému Nepřímé grilování Big Green Eggzpůsobu grilování nedochází k odkapávání tuků a šťáv z grilovaného pokrmu na dřevěné uhlí a tím je zabráněno vzniku nežádoucích zplodin. Celé vaření je tak výrazně zdravější.

Obliba grilů Big Green Egg spočívá také v tom, že gril je připraven velice rychle k vaření (cca do 15 minut). Kromě toho nabízí:

- přesnou regulaci teploty při vaření pomocí spodních dvířek a komínku v horním víku grilu
- integrovaný teploměr ve víku
- schopnost samočištění
- úsporný provoz
- možnost grilovat, péct a udit po celý rok, a to i v chladném nebo deštivém počasí
- netoxickou povrchovou glazuru, která zabraňuje popálení i při velmi vysokých teplotách uvnitř grilu
- stálobarevnost a odolnost povrchové glazury
- zachování původní kvality masa, ryb a dalších připravovaných pokrmů

a také

- neomezenou životnost keramického pláště
Gril Big Green Egg - detail
Výhodou grilu Big Green Egg je také to, že je velice vstřícný i vůči kuchařům-začátečníkům. Ti ocení to, že v tomto grilu je velice těžké spálit grilovaný pokrm či jinak pokazit celkový výsledek vaření.

Co vše lze v grilu Big Green Egg připravovat?

Prakticky vše, na co si vzpomenete. V keramickém grilu Big Green Egg snadno připravíte nejen předkrmy a zákusky, ale především hlavní jídla. Dokonalý výsledek tak získáte při přípravě steaků, ryb, krůt a další drůbeže. Díky vysoce zátěžové keramice však můžete také péct a bez problému tak připravíte například pizzu, koláč nebo některé z mnoha druhů pečiva.


Pokračujte zpět na výběr zahradního grilu.     Pokračovat na výběr zahradních grilů