Co je krb a pro koho je krb určený

Domov může mít mnoho podob, jedno má však u nás všech společné. Touhu po rodinné pohodě, klidu, harmonii, souznění a v zimě dokonale hřejivém teple. Pokud hledáte skutečně efektivní vytápění, které přinese vaší domácnosti plnohodnotné teplo bez kompromisů, navíc s nádechem exkluzivity a především relaxace a romantiky, pak krb u vás doma probudí to pravé kouzlo tepelné pohody. Je také ekonomickým, ekologickým a především skutečně pravým způsobem, jak si doma zatopit poctivě a bez výčitek, a získat opravdové teplo, které vás zahřeje.

Srdcem každého krbu je kvalitní krbová vložka, jejíž obestavba vám dává prostor ke kreativitě a jedinečnosti. To, jak ji obestavíte je totiž jen a jen na vás - snadno si tak vykouzlíte stylovou stavbu v jakémkoli stylu - od retro až po luxusní či střídmou modernu. Krb s krbovou vložkou dokáže vytápět nejen místnost, ve které jej ustavíte, ale díky variantám s teplovodním výměníkem se snadno a s přehledem postará i o vytápění dalších místností i rozlehlého rodinného domu. Stačí si jen vybrat vhodný model, na míru nejen potřebám vytápěného prostoru, ale také s ohledem na typ stavby, její tepelné ztráty, ale také umístění v krajině. Snadno si jej zakomponujete do projektu domu, ale můžete si jej také pořídit do již stávajícího staršího domu. Na rozdíl od krbových kamen jsou krby samostatnými stavbami a je tak dobré si pořádně promyslet, kde bude ve vaší domácnosti ve finále tato stavba stát. Krbová kamna jsou pak ekonomičtější variantou, jak domácnost vytápět a na rozdíl od krbu je snazší je umístit na jiné místo či je nahradit jiným a novějším modelem. Obě varianty však nabízejí velmi efektivní způsob vytápění s bonusem nízkých provozních nákladů a úspory za vytápění.

Krb a možnosti jeho řešení

Krb bez nadsázky vylepší a zvedne úroveň vašeho bydlení, a to s bonusem atraktivního interiérového designu, okořeněného nízkými náklady na každou topnou sezónu. Srdcem každé této stavby je krbová vložka, v níž na míru velikosti obytného prostoru zažehnete teplo, které se rozprostře všude tam, kde po něm toužíte. Na výběr máte totiž hned z několika nejen tvarových, designových a výkonnostních variant krbových vložek. Vybírat můžete také z typů krbových vložek určených k vytápění v místnosti, ve které je ustavíte, ale také vložek umožňujících vyhřívat celý dům. V tomto případě se jedná o krbové vložky s teplovodním výměníkem, díky kterému získáte i ohřev teplé užitkové vody pro celou domácnost. Kromě těchto praktických předností nabízí krb i mnoho realizačních možností. Krbovou vložku si můžete obezdít dle svých vlastních představ i designových stylů, a to i sami svépomocí. Je doporučené ale svěřit stavbu krbu do rukou odborníků a nechat si jej tak postavit na klíč od A po Z. Sáhnout můžete také po rafinovaném řešení v podobě krbové stavebnice, kterou si sestavíte kompletně za jediný den. Svůj sen po hřejivém teple i v těch nejkrutějších mrazech si můžete splnit doslova všude. Je totiž ideálním způsobem jak pro svou domácnost získat teplo bez kompromisů, ať už bydlíte ve starším rodinném domě, novostavbě nebo si dokonce právě plánujete výstavbu nízkoenergetického či pasivního domu. Výrobci krbů a krbových vložek myslí na všechny, a tak v jejich nabídce naleznete ty nejrůznější a nejrafinovanější krbové vložky a řešení doslova pro každou domácnost, a to včetně bytů, kde je tento způsob vytápění umožněn.

Výstavba krbu s krbovou vložkou je ekologickým, ale také ekonomickým řešením, jak vyhřát svůj příbytek příjemným teplem, bez prachu a zápachu, a také bez zbytečných starostí a práce. Jeho obsluha je navíc jednoduchá, péče o něj snadná a doslova zábavná. 

1. Stavba krbu

I když se to na první pohled nezdá, s partou zkušených odborníků je stavba krbu hračka. Prvním krokem je rozhodně výběr vhodné krbové vložky a vaše představa o tom, jak má finální stavba u vás doma vypadat. O vše od nákupu, potřebného materiálu, profesionálů i samotné realizace se za vás postaráme my - doslova od A až po Z. A odborně vám poradíme i s výběrem krbové vložky, adekvátně na míru a specifikacím vytápěného prostoru a na holičkách vás nenecháme ani po designové stránce. Vybírat u nás můžete hned z několika nejčastějších variant a krbových realizací, nebráníme se však ani vašim vlastním nápadům a představám. Společně pak můžeme ve speciálním grafickém programu vytvořit grafický návrh, který vám zašleme i s cenovou kalkulací k prostudování. Po vašem schválení se pustíme do práce a celkovou realizaci zvládneme za vás, a to včetně potřebných revizí.

Mezi velmi vyhledávané a oblíbená patří provedení:

- s čelním prosklením
- s rohovým prosklením (levým či pravým)
- s třístranným prosklením
- s průhledovým resp. oboustranným prosklením

Samozřejmostí jsou pak také stavby s výměníkem, které ještě zvyšují finanční úsporu za vytápění. Díky komplexní službě stavby krbu na klíč ušetříte nejen svůj čas s obstaráváním materiálu a řemeslníků, ale zároveň tak ušetříte i finance za realizaci samotné stavby. Disponujeme nejen kvalitním a špičkovým materiálem, ale především také víme, jak na to a naši pracovníci jsou mistry ve svém oboru. 

2. Krbové stavebnice a sestavy

Láká vás interiérový šperk, který nejen okoření vaše bydlení, ale navíc se postará i o dokonalé teplo v chladných zimních či podzimních dnech? Pokud při jeho realizaci toužíte navíc přiložit i pověstné zlaté české ručičky k dílu, je krbová stavebnice pravým řešením právě pro vás. S ní si totiž svůj vysněný krb zvládnete sestavit sami svépomocí. A navíc vše potřebné budete mít v úhledném balíčku pohromadě. Krbová stavebnice obsahuje v základní sadě krbovou vložku, zvolenou konstrukci a samotnou obestavbu. Krbové stavebnice jsou tak dodávány jako komplet a vám k jejich sestavení a vybudování dechberoucího krbu postačí klasické zednické náčiní, a samozřejmě umění nadšeného kutila. Velkou předností krbových stavebnic je nejen skvělý pocit z vlastní dobře odvedené práce, nízká časová náročnost při výstavbě, ale především také příznivá cena. 

3. Stavba krbu svépomocí

O dominantu svého interiéru se chcete zasloužit vy sami osobně? Samozřejmě že můžete zvolit stavbu krbu svépomocí a vybudovat si svůj vlastní krb sami, nedá nám to vás však neupozornit na rizika s tím spojená. Pokud jste profíci a víte přesně jak na stavbu krbu svépomocí, pak je to samozřejmě jiná, chcete-li se však pustit do stavby a čerpat chcete jen z rad přátel či internetových stránek, dost možná přeci jen oceníte spíše profesionální přístup výstavby odborníky. Ke stavbě svépomocí totiž bude potřeba nejen spousta času, ale také finančních prostředků a trpělivosti s obstaráváním nejen krbové vložky, ale také materiálu pro stavbu, o znalostech a zákonitostech samotné stavby ani nemluvě. Navíc riskujete, že pokud nedodržíte technologický postup a specifika výstavby, nemusí stavba projít nutnou a zákonnou revizí, která jediná posvětí jeho bezpečné užívání. Bez ní pak riskujete ohrožení nejen svého majetku, ale také zdraví a životy svých nejbližších. Hotový krb totiž musí nejen perfektně vytápět interiér, ale jeho provoz musí být také bezpečný. Pokud si tedy nejste jistí, svěřte teplo svého domova odborníkům nebo zvolte bezpečnou variantu atraktivní krbové stavebnice. 

Krb a krbová kamna

Stylový a nadčasový krb nebo elegantní a střídmější krbová kamna? Pokud stojíte před otázkou, co je právě pro vás vhodnější, jedno je nepochybně jisté. Topit dřevem vás bude hřát na těle i na duši a potěší i váš finanční rozpočet. Krb i krbová kamna mají svá pro a proti, a je tak jen na vás, co je pro váš interiér, a také vaše představy a požadavky na vytápění, nejlepší variantou.

Krbová vložka je bezesporu jakousi zlatou střední cestou mezi klasickým otevřeným krbem a krbovými kamny. Je však bezpečnější než tradiční krb, nezahltí váš byt prachem ani poletujícími jiskrami a účinnost vytápění vás příjemně potěší. Vybírat můžete varianty vhodné pro vytápění jedné místnosti, ale také krbové vložky, které zvládnou vyhřát i patrový rodinný dům. Předností krbové vložky je také fakt, že si ji můžete obezdít doslova jakkoli, dle vašeho vlastního vkusu, moderního i retro designu, a dokonale tak zapadne do vašeho stylu bydlení.

Ani krbová kamna však se svými výhodami nepokulhávají. Krbová kamna pořídíte za nižší cenu a vybírat můžete z mnoha tvarů, barev i velikostí a stylů. Pro svou nižší váhu a menší rozměry se hodí všude - na chalupu, do bytu i rodinného domku, a také dokáží vyhřát menší i větší interiér - záleží tedy jen na vás, jakou variantu si vyberete. I krbová kamna disponují teplovodním výměníkem, ohřívat tak s jejich pomocí můžete i teplou užitkovou vodu, a s velkým úspěchem jsou do domácností pořizována nejen jako hlavní zdroj vytápění, ale také jako doplněk k plynovým či elektrickým kotlům.

Vlastní prodejna

Vlastní prodejna

1 200 m2 v Praze 9

Tým odborníků

Tým odborníků

připraven vám vždy poradit

Doprava po ČR zdarma

Doprava po ČR zdarma

na 90 % produktů

Nákup na splátky

Nákup na splátky

se 100% vrácením všech úroků