CHCI poradit / objednat
CHCI poradit / objednat

Co mají společného sekačka, gril a jízdní kolo? Přece místo v zahradním domku!


03. 05. 2017 Co mají společného sekačka, gril a jízdní kolo? Přece místo v zahradním domku!


Jak už titulek napovídá, zahradní domky jsou tím nejuniverzálnějším místem pro uložení prakticky čehokoliv. Ať už potřebujete uskladnit krmivo pro domácí zvířata, sportovní potřeby nebo truhlíky od okrasných květin, sekačku nebo gril, zahradní domek pojme cokoli. Pojďme se tedy podívat alespoň na ta nejtypičtější využití zahradních domků, abyste našli potřebnou inspiraci. Pokud se však v níže vymezených kategoriích nenajdete, nezoufejte - fantazii se meze nekladou, a tak pokud vás napadne ještě jiné a další využití zahradního domku, určitě stojí za to ho vyzkoušet! Nejběžnějšími uživateli zahradních domků jsou pravděpodobně zahrádkáři. Každý, kdo se potřebuje postarat o zahradu, vlastní množství nářadí a techniky. Kam ale se sekačkou, když v létě prší? Kam schovat lopaty, rýče a hrábě, abyste o ně pořád nezakopávali a aby vám je přes zimu neponičil mráz? Pořiďte si plastový, plechový nebo dřevěný zahradní domek. Pokud na zahrádce chováte také slepice, králíky nebo jiná zvířata, můžete v domku uskladnit krmivo a potřeby pro chov. Každý z typů zahradních domků má určité vlastnosti, všechny ale najdete v široké škále velikostí a tvarů. Nebudete tak mít problém s tím, že by se vám do domku všechno nevešlo – a pokud ano, jednoduše si můžete pořídit ještě jeden.

To pravé kouzlo zahrádky si ale užijete především za ranní a večerní rosy. Jak to udělat, abyste na zahrádce mohli zažít západ slunce i svítání, ale nemuseli odjet pryč nebo přespávat v nepohodlí auta? Vyberte si zahradní chatku, tedy dřevěný domek uzpůsobený k přespání. Dřevěná zahradní chatka vám umožní odpočinout si a zároveň plně využít čas strávený na zahrádce.
 

Pro rodiny jako místo k odpočinku i k uložení bazénové techniky

Pokud jste rodina, která neunikla oblíbenému trendu bazénového koupání, nejspíš brzy zjistíte, kolik dalších věcí potřebujete pro údržbu bazénu. V zimě musíte uskladnit solární panely, v létě bazén pravidelně čistit, na noc zakrýt plachtou, skrýt nafukovadla pro děti… Kam s tím vším? Opět stojí za to vyzkoušet zahradní domek. Můžete si do něj třeba pořídit poličku nebo praktický regál, do kterého naskládáte všechny nádoby s chemickým ošetřením či síťku pro drobné dočišťování vodní hladiny. Když navíc bude chvíli prázdný, věřte, že si z něj brzy vaše děti udělají vlastní království. Při plavání navíc pořádně vyhládne, že? To nejspíš bude ten pravý čas pro přípravu nějakého lahodného pokrmu. Pokud si pořídíte domek o něco větší než jen pro uskladnění potřeb k údržbě bazénu, hravě do něj schováte i gril a grilovací potřeby.
 

Pro sportovce k úschově kol či kolečkových bruslí

Jestli jste si stále nenašli důvod k pořízení domku na nářadí a patříte mezi sportovní typy, mohla by vás potěšit možnost uzamknout dveře některých z modelů zahradních domků. Uvnitř pak můžete s klidem schovat často nákladné sportovní náčiní, ale přesto v noci v klidu spát a nestrachovat se z nevítané návštěvy zloděje. Do větších zahradních domků, ať už plastových, plechových či dřevěných, bez problémů uložíte kolo, cyklistické nářadí nebo náhradní díly. A pokud vyznáváte jiné sporty, opět si pořiďte regál, kam můžete odložit například badmintonové rakety, míče nebo kolečkové brusle.
 

Pro motoristy jako praktické rozšíření garáže

Pokud jste motoristé, sami dobře víte, jak málo místa je v takové obyčejné garáži. A to pokud vůbec garáž máte - někteří z nás často parkují své čtyřkolové miláčky jen pod přístřeškem nebo před domem. Kam pak složit zimní pneumatiky, olej nebo náplň do ostřikovačů? Tady zase nastává místo pro zahradní domky. Ve chvíli, kdy potřebujete rozšířit prostor garáže o nějaké místo, kam budete moci odložit motoristické potřeby, můžete ke garáži nebo na dvorek přistavět malý plechový, plastový nebo dřevěný zahradní domek. Podívejte se po možnostech vnitřní výbavy - ať už jsou to police nebo různé háky na zavěšení hadic pro umývání auta, určitě si vyberete.
 

Pro kutily jako ráj tvořivosti

A konečně tu máme prostor pro „šikovné české ručičky“, tedy pro kutily. Pokud máte pouze dům, u něj dvůr a zahradu, nebo třeba jen zahradu samotnou, nezbývá vám moc místa, kde byste mohli opravovat rozbité zahradní nářadí nebo dávat dohromady různé malé „vychytávky“ pro zahrádku. I v tomto případě by vás mohlo potěšit pořízení zahradního domku. V kvalitních zahradních domcích je totiž dostatek místa pro pohyb dospělého člověka. Stačí jen pořídit pracovní stůl nebo skříň pro uložení nejdůležitějších nástrojů a potřeb, povolit uzdy vlastní tvořivosti a pustit se do práce!


Pokračujte zpět na výběr zahradního domku.     Pokračovat na výběr zahradních domků  

Telefon: [+420] 606 356 488
Email: info@give.cz