CHCI poradit / objednat
CHCI poradit / objednat

Nářadí už jedině do zahradního domku


20. 04. 2017 Nářadí už jedině do zahradního domku


Když si uschováváte nářadí a potřeby pro údržbu zahrady všude možně po domě, ve sklepě, na půdě či v garáži, dostáváte se nejspíš celkem často do nepříjemných situací. Není v lidských silách si zapamatovat, kde je přesně určitý kus nářadí uložený, a tak před prací na zahradě trávíte ještě hodně času tím, že sháníte potřebné nástroje. Co kdyby ale všechno bylo na jednom místě, třeba v zahradním domku na nářadí, takže byste nemuseli prohledávat dům od půdy až po sklep? Zahoďte obavy, že si nebudete moct vybrat. Zahradní domky na nářadí seženete levné i dražší, malé i velké, dřevěné, plechové, plastové. Pojďme si to tedy projít. Plastové domky na nářadí bývaly považovány za nejméně vhodné, protože plast časem křehnul vlivem počasí a domek celkově nebyl dostatečně stabilní. Tohle zastaralé dogma však nové typy plastových domků dokážou hravě zbořit. Kvalitní plasty mají vylepšenou úpravu proti nepříznivému vlivu slunečních paprsků a dobré domky jsou sestaveny z dvojitých stěn zasazených do nosné kovové konstrukce, takže domek zůstane nehybný i při silnějším větru.

Po plechových domcích na nářadí se poohlíží především ti, kteří hledají šikovné místo pro úschovu nářadí a techniky za příjemnou cenu. Tyto domky se vyrábí ve velmi pestré škále velikostí, výšek a provedení. Povrch plechu bývá upraven pozinkováním a pokryt kvalitním lakem, což domku zajistí dlouholetou životnost podpořenou od výrobce garantovanou zárukou proti prorezavění. Dřevěné domky na nářadí vynikají nejen užitečností, ale také svým krásným přírodním vzezřením. Jestli hledáte praktického pomocníka a zároveň hezký doplněk do zahrádky, je pro vás dřevěný domek jasnou volbou. Pro uskladnění nářadí se ideálně hodí dřevěné domky s panelovou konstrukcí, pokud vám ale padly do oka spíš srubové dřevěné domky, můžete je využít i pro příležitostné přespání.
 

Domek na nářadí za pár hodin

Skvělou zprávou je, že naprostou většinu zahradních domků na nářadí sestavíte sami s pomocí dalšího dospělého během jediného dne, některé i za pouhých pár hodin. Stačí jen vědět jak na to. Plastové domky na nářadí postavíte na jakýkoliv zpevněný a rovný terén. Pokud však chcete zajistit domku ještě lepší stabilitu, pořiďte si k němu podlahový panel. Ke kvalitním domkům bývá dokonce přibalen zdarma. Samotný domek pak sestavíte jednoduše jako stavebnici, díky lehkému plastu navíc můžete později změnit pozici domku jednoduše tím, že ho přenesete. Plechové domky na nářadí nesou podobné vlastnosti a potřeby jako domky plastové. Pro domek zajistěte pevný terén, v tomto případě se hodí mít podlaží vybetonované nebo zpevněné kachlemi či dlaždicemi. Montáž domku je opět velmi jednoduchá, plechové panely však váží víc než jejich plastoví kolegové, zajistěte si tak pomoc kamaráda nebo člena rodiny. U dřevěných domků na nářadí se způsob jejich konstrukce liší podle jednotlivých typů. Pokud plánujete pořízení panelového dřevěného domku, jeho sestavení se nebude velmi lišit od plastových nebo plechových domků. Při koupi srubového dřevěného domku spojujete jednotlivá prkna, což je stále velmi snadné, jen to zabere více času. Domek se vám pak ale odmění krásným srubovým vzhledem. Vždycky však platí, že pokud si na montáž netroufáte nebo jednoduše nemáte tolik času, můžete si pozvat odbornou firmu, která domek sestaví za vás přímo na vaší zahrádce.
 

Další příslušenství

K zahradním domkům na nářadím existuje řada praktického příslušenství. Na závěr vám tedy dáme ještě několik tipů na to, co se hodí k domku přikoupit. Jak už jsme zmínili výše, pro lepší stabilitu zahradního domku se hodí pořídit si základový podlahový díl. Jeho cena se liší podle velikosti dílu, obvykle se ale pohybuje v hodnotách několik stovek korun až pár tisíc. Do některých domků můžete pořídit i hotovou palubkovou podlahu. Když si nakoupíte další nářadí a zahradní techniku, časem zjistíte, že vám domek svojí velikostí už nestačí. Někteří výrobci, jako například firma Lifetime, nabízejí prodloužení domku, které vaše starosti vyřeší a ani nemusíte pořizovat celý další domek. Pokud se díváte po domku, do kterého schováváte cennější zahradní nářadí a techniku, například traktůrek, křovinořez nebo sekačku, nezapomeňte si obstarat i pořádný zámek. Ochráníte tím předměty uvnitř domku před nenechavýma rukama zlodějů.


Pokračujte zpět na výběr zahradního domku.     Pokračovat na výběr zahradních domků  

Telefon: [+420] 606 356 488
Email: info@give.cz