CHCI poradit / objednat
CHCI poradit / objednat

Příjemné teplo a uklidňující doplněk - to jsou krbová kamna


18. 05. 2017 Příjemné teplo a uklidňující doplněk - to jsou krbová kamna


Všichni znáte situaci, kdy přijdete domů po mrazivém dni, téměř necítíte prsty na nohách ani na rukách a tváře máte zarudlé a ošlehané. Vaření vody na čaj, zdá se, trvá věčnost, a když už se uvaří, je stejně pořád moc horký na to, abyste se hned napili a zahřálo to celé vaše tělo. Stejně tak jste určitě zažili situaci, kdy sedíte před televizí, palec máte otlačený od věčného přepínání stanic, ale nikde žádný program, který by stál za pozornost a dokázal vás odreagovat od stresujících situací všedního pracovního dne. Co mají dvě výše popsané situace společné? Řešení. Oběma lze předejít pořízením krbových kamen. Ta dokážou zajistit příjemné teplo a pohled na plápolající plameny a žhnoucí špalíky dřeva je pro člověka tak uklidňující, že ho před třemi lety vysílala norská televize bez přestávky celých dvanáct hodin. Některé modely lze připojit i na otopnou soustavu a vytopíte tak s nimi bez problému celý váš dům. Pokračování článku
 

Pomocník při vytápění

Pojďme se na chvíli vrátit k tomu, jak krbová kamna pomáhají zajistit teplo pro váš domov. V tomto případě máte totiž dvě možnosti - buď si pořídíte krbová kamna bez teplovodního výměníku, nebo s ním. První varianta pro vás připadá v úvahu tehdy, když vám krbová kamna stačí jen pro vytápění jediné místnosti, a to té, ve které jsou umístěna. Naopak pokud chcete, aby vám kamna vyhřívala celý dům, poohlédněte se po těch s teplovodním výměníkem. Nemusíte kvůli nim ani měnit rozvody, stačí je napojit na ty současné.

Krbová kamna s teplovodním výměníkem navíc potěší váš účet a peněženku. Investice do jejich koupě se dokáže vrátit i během jediné topné sezóny, vytápění krbovými kamny je totiž mnohem levnější než běžné způsoby domácího topení.
 

Kachlová nebo plechová?

V současné době existují dva základní typy krbových kamen, a to kachlová a plechová. V následujících řádcích se podíváme na jejich charakteristiku, výhody i nevýhody.

Kachlová krbová kamna dokážou elegantně zapadnout do vašeho interiéru, můžete si totiž vybrat z mnoha různých tvarů a barevných odstínů použitých kachlů. Chvíli jim trvá, než se z nich teplo začne šířit do okolních prostor, avšak poté je dokážou udržet a rozprostírat po pokoji či domě ještě dlouhou dobu. Glazura kachlů také potěší při úklidu v domě, protože je jednoduchá na údržbu.

Plechová krbová kamna však mají také své výhody. Je to právě v těch okamžicích, kdy potřebujete dům rychle prohřát. Plechová kamna totiž produkují a předávají teplo dříve a rychleji než kamna kachlová. Na rozdíl od nich ale nedokážou teplo udržet tak dlouho. Svým jednoduchým vzhledem však často lépe zapadnou do moderních a minimalistických interiérů.

Ať už tedy máte s vaším bydlením jakékoliv plány, volba pořídit si krbová kamna bude pokaždé sázkou na jistotu. Potěší každého, kdo má rád útulné prostředí domova, příjemné hřejivé večery prosezené v křesle u plápolajícího ohně totiž nic nenahradí.


Pokračujte zpět na výběr krbových kamen.     Pokračovat na výběr krbových kamen 

Telefon: [+420] 606 356 488
Email: info@give.cz