Potřebujete poradit? Obraťte se na našeho specialistu.

Odborník Tomáš SádeckýTomáš Sádecký

727 869 355

(Po–Pá: 9.00–18.00)

Toužíte po neotřelém, elegantním, a přesto efektivním, levném a ekologickém vytápění pro svou rodinnou oázu pohody? Pokud toužíte po dokonalém tepelném účinku, rádi byste ušetřili nějakou tu korunu, a navíc vnesli k sobě domů dar relaxace, kouzlo okamžiku i atmosféru romantiky a sounáležitosti, pak je plápolající oheň za jedinečným prosklením krbu s krbovou vložkou tou pravou volbou. A my u nás na GIVE.cz víme, jak na to.

Pokud je vašim snem dech beroucí krb s moderní krbovou vložkou, ale děsí vás starosti kolem zařizování jednotlivých kroků od výběru krbové vložky, obstarávání materiálu či spolehlivé firmy a profesionálů, pak pro vás máme skvělé řešení. Stavba krbu na míru ze stavebního materiálu přináší ve srovnání s moderním krbem od některého z předních výrobců řadu nevýhod v podobě časové a finanční náročnosti, nutnosti přítomnosti krbaře u vás doma (leckdy i v řádu několika dní nebo týdnů - dle složitosti stavby). Výhodou je pak uzpůsobení krbu rozměrově přesně dle vašich potřeb. 

Stavba krbu tedy přináší v první řadě nutnost odpovědět si otázku, zda potřebuji řešení přímo na míru nebo zvolím stejně jako řada jiných lidí jednodušší, časově méně náročné a v řadě případů i levnější řešení v podobě hotového a moderního krbu, například s kachlovým obkladem, který nabízí například česká značka Romotop. Stavba krbu svépomocí je pak další cestou, kterou se lze při pořizování krbu vydat. K tomuto můžeme nabídnout odborné poradenství při výběru té správné krbové vložky a výběru správného stavebnho materiálu.

Je lepší krb stavět nebo koupit hotové řešení v podobě moderního krbu?

To je složitá otázka. Jak již bylo uvedeno výše, každý má jiné představy a potřeby, jak by měl krb v jeho domácnosti vypadat a co by měl splňovat. Níže naleznete srovnání výhod a nevýhod krbu stavěného ze stavebního materiálu a krbové vložky a hotového moderního řešení v podobě například kachlového krbu od některého z předních výrobců krbů.


AKUMULAČNÍ KRB - moderní krb resp. hotové řešení od značky Romotop, Hein a dalších

Předání tepla:

40 % sklo
10 % konvekce (odhad)
50 % opláštění (akumulace, silná keramika)

Například z jmenovitého výkonu 7 kW se bude předávat do prostoru skrz sklo cca 3,5 kW v okamžitém výkonu, a to je přijatelné skoro pro všechny místnosti, zbytek se bude ukládat v akumulaci a obkladu.

VÝHODY

 • cca stejná pořizovací hodnota jako je stavba krbu z krbové vložky a materiálu, leckdy i výrazně levnější
 • minimální čas potřebný pro instalaci
 • hotový výrobek vyzkoušený od výrobce
 • snižuje se díky akumulaci riziko přetápění daného prostoru
 • sálavý obklad z keramiky, nebo mastku + akumulace (předávání tepla cca 8 hodin po dohoření) oproti teplovzdušnému krbu, který vyhasne a teplo se v ten moment přestane předávat do prostoru
 • teoreticky nemusí být CPV (centrální přívod vzduchu)
 • příznivější pro alergiky
 • dlouhodobý vývoj a odzkoušené spotřebiče
 • možnost si finální produkt prohlédnout u nás na prodejně
 • úspora místa
 • jedná se o typizované díly, které se stále vyrábějí

NEVÝHODY

 • jasně daný tvar a nutná přesná stavební připravenost na instalaci
   

TEPLOVZDUŠNÝ KRB - postavený z krbové vložky a stavebního materiálu

Předání tepla:

sklem okolo 40 % tepelné energie
dalších 30 % předá opláštění (teplo jde do samotné obestavby)
na teplý vzduch zbyde cca 30 % (v případě teplovzdušných rozvodů), jinak jde vše také do obestavby a tudíž do prostoru, kde je krbová vložka instalovaná

VÝHODY

 • individuální řešení přesně na míru

NEVÝHODY

 • 100 % výkonu krbové vložky jde do vytápěného prostoru a riziko okamžitého přetopení místnosti, která má tepelnou ztrátu cca 3 kW, je téměř 100%. V případě dokoupení akumulačních sad jde o další investici navíc, která samotnou stavbu prodraží
 • tento styl vytápění není příliš zdravý - díky šířce obestavby okolo krbové vložky se mimo topnou sezónu, kdy je krb nevyužíván, usazuje uvnitř stavby prach, což může způsobit, že po prvním zatopení v topné sezóně se veškerý prach usazený v obestavbě přepálí a vyletí mřížkou ven (toto není vůbec vhodné pro alergiky a samozřejmě to není zdravé ani pro ostatní)
 • konvekční teplo není díky větracím mřížkám a jejich umístění, přirozené (podobné, jako topit s větrákem nad hlavou)
 • stavba bude trvat ve většině případů několik dní, případně déle
 • relativně velké pořizovací náklady
 • cca stejná nebo vyšší pořizovací hodnota ve srovnání s moderními akumulační krby (např. Hein Solid, Hein Spirit, Romotop Cara atd.)
 • pokud se stavba v průběhu let a používání jakkoliv poškodí, je třeba individuální návštěvy krbaře

A jak tedy při výběru toho správného řešení pro vás postupovat?

Ideálním řešení je přijmout naše srdečné pozvání k setkání přímo do naší prodejny (více o naší prodejně). V ní naleznete řadu vystavených moderních krbů, krbových vložek a prohlédnout si můžete i více než 150 vystavených krbových kamen. Co se týče krbů, resp. krbových vložek - můžete vybírat z krbů s čelním prosklením, prosklením ze tří stran, stylovým rohovým prosklením i důmyslným oboustranným prosklením. Samozřejmostí jsou různé kombinace tvarů i velikostí. Před samotnou návštěvou v naší prodejně si můžete v poklidu domova prohlédnout naši nabídku moderních krbů, krbových vložek nebo krbových kamen a vybrat si z hlediska designu směr, kterým se chcete při výběru krbu vydat.

Stavba krbu však není pouze o designu, a tak vám také profesionálně poradíme, jaký potřebný výkon by měla krbová vložka, která bude tvořit srdce krbu, mít, aby uspokojila vaše individuální požadavky na vytápění s ohledem na velikost vytápěného prostoru i jeho specifika.

Pokud máte zájem o nový krb, neváhejte nás kontaktovat telefonicky na čísle 606 356 488 nebo přijměte naše pozvání k návštěvě přímo v naší prodejně na adrese Poděbradská 887/54, Praha 9 – Vysočany, kde se vám bude rád věnovat některý z našich specialistů.

Vlastní prodejna

Vlastní prodejna

1 200 m2 v Praze 9

Tým odborníků

Tým odborníků

připraven vám vždy poradit

Doprava po ČR zdarma

Doprava po ČR zdarma

na 90 % produktů

Nákup na splátky

Nákup na splátky

se 100% vrácením všech úroků