Logo CampingazVznik a založení společnosti Camping Gaz se traduje od roku 1949, kdy její zakladatelé, inženýři z francouzského Lyonu, přišli s nápadem, který na tehdejším poválečném trhu výrobků chyběl. Uvažovali o vařiči, který by byl skladný a jednoduše přemístitelný, tak aby si jej mohl kdokoliv a kdykoliv vzít sebou na cesty. Vyvinuli tedy první vařič na butanovou lahev. Nápad na sebe nenechal dlouho čekat a veřejnost jej s nadšením přijala, bylo to v roce 1951. Camping Gaz šel však ještě dál, protože zavedl síť výměnných míst butanových lahví na celosvětové úrovni. Od té chvíle mohli všichni kdekoliv na světě, vyměnit svoji prázdnou lahev za plnou a to včetně dodržení přísných bezpečnostních standardů. V roce 1955 byla vyrobena slavná "Blue Bulb“, tzv. modrá bombička a vášniví turisté a milovníci přírody s ní poprvé vyšli na túru či kempovat.

V roce 1996 se společnost Camping Gaz stala součástí korporace Coleman, Inc. (nyní část Jarden Corporation) a v roce 1998 získala společnost dnešní název Campingaz®.

Věhlasným a legendárním vařičem byl Bleuet, který spatřil světlo světa v roce 1956. Následujících 40 let vývoje a inovací, přinášel Campingaz® stále nové výrobky, které jsou i dnes zárukou pohodlí, spolehlivosti, důmyslnosti, bezpečnosti a nezávislosti.

Piezo, Easy-Click, RBS a Peltier System jsou jen některé ze systémů, které zvýrazňují jméno a bezpečnost produktů Campingaz®.


Přehled některých inovativních systémů Campingaz


Culinary Modular System

Chtěli byste zažít nové zážitky u grilu? Pomocí nového modulárního systému si můžete na grilu připravit různé pokrmy jako je pizza, „čína“, indické tandoori, španělská paella a další mezinárodní delikatesy. Culinary Modular System od společnosti Campingaz® lze jednoduše vyměnit za klasický grilovací rošt. Součástí tohoto systému je:

- pizza kámen pro přípravu vynikající křupavé pizzy
- hluboká pánev wok pro přípravu asijských a orientálních specialit
- široká pánev paella, s níž na grilu uvaříte oblíbený španělský pokrm
- pečící stojan na drůbež pro dokonale křupavou kůži a rovnoměrně ugrilované kuře
- masivní litinový rošt ke grilování dokonalých steaků

Výměna příslušenství Culinary Modular je navíc neuvěřitelně snadná. Většina grilů Campingaz 3 series a Campingaz 4 series je vybavena systémem Culinary Modular System. Výše uvedené součásti systému lze ke grilu dokoupit jako volitelné příslušenství.


InstaClean™ System

Nový systém Campingaz InstaClean™ vás zbaví drhnutí roštu a jeho částí. U moderních grilů Campingaz stačí několika úkony vyjmout špinavé části a jednoduše je naskládat do běžné myčky na nádobí. Celý proces vám nezabere více než jednu minutu.
 

Hořáky Radiant-Burner-System® - (RBS technologie)

Tento systém přišel na svět z důvodu, který měl ochránit naše především zdraví. U běžného grilu nelze téměř zabránit odkapávání tuku na hořáky grilu, a tím mi i vzniku kouře a splodin. Campingaz® však přišel s řešením. Rozhodl se umístit všechny hořáky na boční strany grilovací vany a pojmenoval jej Radiant Burner Systém (RBS®). Díky tomu již nedochází k připálení masa ani dalších surovin, navíc má tento systém ještě spoustu dalších výhod:

- spolu s hořáky je ve vaně grilu umístěn i speciální rozptylovač tepla pod grilovací plochou, který udržuje rovnoměrnou teplotu v ideálním rozmezí 250 – 300 °C po celé grilovací ploše, což maximalizuje výkon grilu
- grilování je mnohem zdravější, protože se nic nepřipaluje
- odkapávající mastnota nezanáší hořáky, které jsou šikovně schované na bocích. Tím jsou tyto grily téměř bezúdržbové a nabízí dlouhou životnost
 

Boneso Quick Start Technology® (QST)

Pro ty, kdo se již nechtějí zdlouhavě zabývat rozpalováním dřevěného uhlí a briket, je tu technologie Campingaz Bonesco Quick Start® (QST). Díky ní lze uhlí či brikety rozpálit za neuvěřitelných deset minut. Jednoduše připojíte malou plynovou kartuši Campingaz, pustíte plyn a zapálíte. Během pár minut si takto připravíte žhavé uhlíky s ideální grilovací teplotou.

Pokračujte zpět na výběr zahradního grilu.     Pokračovat na výběr zahradních grilů