Logo Haibike

Haibike, jak to krásně zní. Německá elektrokola, jejichž volný překlad by se dal do češtiny přeložit jako „žraločí kolo“, přísluší svému jménu víc než přiléhavě. Elektrokola Haibike se totiž vyznačují rychlostí, dravostí a neúnavnou chutí jít za svým cílem, přesně jako onen zubatý vodní predátor. Není tedy divu, že je tato značka považována za jednu z nejlepších v celém segmentu, ne-li za tu vůbec nejlepší.

Značka Haibike patří mezi absolutní lídry v rámci horských elektrokol, ať už celoodpružených nebo nebo s pevným rámem. Charakteristické pro tato kola jsou motory Bosch/Yamaha, s bateriemi rovněž tak. Stejně tak si tato německá značka dává záležet na designu, který si zachovává eleganci a grácii i přesto, že některé modely jsou určeny pro jízdu těžkým terénem.

Haibike, resp. tehdy ještě pod svojí mateřskou značkou Winora (dnes vyrábějící především elektrokola trekingová, krosová a městská, kterou máme v nabídce rovněž, více o ní můžete nalézt zde) počal vyrábět elektrokola již v polovině 90. let 20. století a od té doby jednoznačně udává trendy ve světě elektrokol - ostatně byl to právě Haibike, který jako první představil prapředka všech horských elektrokol - model THE HAIBIKE eQ XDURO.

Z tohoto náskoku ostatně těží dodnes. Za příklad můžeme uvést mimo jiné modul E-Connect, který dokáže elektrokolo zabezpečit a lokalizovat, ale rovněž nabízí shromažďování údajů o jízdách, diagnostiku, navigaci či nouzové volání v případě nehody, případně geniálně řešený způsob uchycení doplňků známý pod patentem Modular rail systém, na který lze uchytit nejen běžné doplňky typu lahve na pití či zámku, ale dokonce i přídavné baterie, které dokážou až zdvojnásobit vaší dojezdovou vzdálenost.

V dnešním nejistém světě je Haibike jistota. Jistota kvality.

Pokračujte zpět na výběr elektrokola.