Logo Uvex
Z mladé rodinné firmy sídlící v německém Fürthu se za 90 let její existence stala celosvětová společnost chránící naše zdraví při práci, sportu i ve volném čase. Tradiční německý výrobce cyklistických přileb, lyžařských brýlí a dalších doplňků - to je značka Uvex - pro kterou je bezpečnost na prvním místě a její stále se zdokonalující inovativní technologie stojí za zrodem výrobků, které nás chrání nejen při sportu a volno časových aktivitách, ale také v zaměstnání.

Německá značka Uvex to je jméno, které má zvuk nejen na lyžařských svazích, kde chrání zrak i tělo v podobě lyžařských brýlí a přileb, ale také na cyklostezkách i v profesionální cyklistice v podobě cyklistických přileb, stejně jako těch motocyklových, a sportovních ochranných brýlí především v atletice. Bezpečnost, funkčnost a pohodlí - to jsou tři pevné body, které symbolizují značku Uvex, a kterých se tato firma pevně drží. Není tedy divu, že tuto značku znáte nejen z oblasti sportu, ale také bezpečnosti práce a volného času.
 

Z historie značky Uvex:

1926 - založení firmy Philippem M. Winterem

1930 - v malé dílně v Poppereuth spatřily světlo světa první ručně vyrobené ochranné brýle, které vyrobil zakladatel společnosti Philipp M. Winter

1936 - Philipp M. Winter na letních olympijských hrách v Berlíně poprvé poskytl ochranné brýle sportovcům

1956 - vzniká značka Uvex. Syn Philippa Wintera - Rainer Winter vstupuje do společnosti a dává jí název Uvex

1970 až 1980 - zvučné jméno značky pomáhá šířit do povědomí veřejnosti sportovní úspěch alpských lyžařů

1999 - přebírá zástupce třetí generace rodiny - Michael Winter - vedení společnosti a stává se generálním ředitelem

2006 - firma vyvinula nejlehčí ochranné průmyslové brýle na světě - váha pouze 18 g

2013 - představení nejlehčí hard-shell přilby Uvex plus

Revoluční technologie variotronic pro lyžařské i cyklistické brýle, i nový produktový systém i-gonomics, staví firmu Uvex na nejvyšší příčky jako inovativní leadry ve sportu i průmyslovém zdraví.


Pokračujte zpět na výběr cyklistické přilby