Logo WeberFenomén gurmánského i relaxačního požitku z grilování dorazil z amerického kontinentu i k nám a jeho krás i chutí si můžeme dopřávat právě i díky originální značce grilů Weber, která spatřila světlo světa právě v Americe. Typický a nepřehlédnutelný patentovaný gril na dřevěné uhlí stál na počátku úspěchu, spolehlivosti a kvality značky Weber, která se svými výrobky slaví úspěchy již od roku 1952.

Zahradní grily Weber se mohou na své úspěšné dráze pochlubit i netradičními začátky, které jejich vývoj i historii příjemně okořenily. Vynálezce prvního kotlového grilu George Stephen byl, jak jinak, milovníkem grilování, které se však do jeho převratného nápadu odehrávalo u grilů postaveného z cihel. Grilování tak bylo nepříliš pohodlné, nejen z pohledu poletujícího popela a nemožnosti gril přesunout. George Stephen však při plachtění přišel na nápad rozdělit kovovou bóji na dvě části - z jedné vytvořit kotel na nožkách a z druhé poklop. Symbol grilování tak spatřil světlo světa, a to i přesto, že z počátku sklízel mnoho posměchu pro svůj vzhled připomínající „sputnik“.

Grily Weber vynikají špičkovou kvalitou zpracování, bezchybnou spolehlivostí i vysokou životností a také vstřícným servisem i snadnou a pohodlnou obsluhou. Pro výrobu grilů firma Weber používá ocel s nižším obsahem uhlíku, která je tak lépe chráněna proti korozi i zubu času a opotřebení.

V sortimentu značky Weber najdete nejen tradiční grily na dřevěné uhlí, ale také plynové grily a grily elektrické. Vybírat si u všech variant můžete z různých velikostí i zvláštního příslušenství, které vám grilování ještě více zpříjemní.
 

Historie značky Weber

1952 - v americkém Chicagu vzniká první kotlový gril díky originálnímu nápadu George Stephana

1985 - řadu kotlových grilů Weber na dřevěné uhlí rozšířil plynový gril Weber Genesis, který nabízel mnohem pohodlnější grilování, které však nic neubíralo na kvalitě, vůni i chuti připravovaných pokrmů

1993 - po úmrtí zakladatele firmy George Stephena přebírají firmu jeho děti a i jejich zásluhou se značka Weber drží na vrcholu popularity a je právem symbolem kvalitního grilování nejen na americkém kontinentu, ale po celém světě


Pokračujte zpět na výběr zahradního grilu.