Potřebujete poradit? Obraťte se na našeho specialistu.

Odborník Mirek MenšíkMiroslav Menšík

721 980 080

(Po–Pá: 9.00–18.00)

Každé elektrokolo je od výrobce nastaveno na maximální přípomoc do 25 km/h s tím, že po dosažení této rychlosti dojde k postupnému utlumení přípomoci (na elektrokole lze jet samozřejmě následně i rychleji, ovšem bez přípomoci). Maximální rychlost přípomoci je dána Evropským nařízením. Na dané elektrokolo se pohlíží jako na klasické jízdní kolo a je možno ho provozovat na pozemních komunikacích a cyklostezkách. Výše uvedený limit maximální přípomoci je plně dostačující a z naší zkušenosti dobře víme, že vyhoví naprosté většině rekreačních jezdců.

Odstranění omezovače rychlosti elektrokola

V případě vašeho zájmu jsme schopni nabídnout možnost odstranění výše uvedené maximální rychlosti přípomoci (25 km/h), a to až na na 55 km/h. V takovém případě vás chceme důrazně upozornit, že takto upravené elektrokolo nesplňuje výše uvedené Evropské nařízení a není možné jej provozovat na pozemních komunikacích a cyklostezkách resp. lze jej používat pouze mimo pozemní komunikace a cyklostezky, případně na vlastním pozemku.

Jakých elektrokol se odstranění omezovače týká?

Elektrokola s pohonem Bosch

U elektrokol s pohonem Bosch se pro odstranění omezovače používá čip, který je instalován do elektrokola. Z displeje si pak zrychlení elektrokola zákazník sám aktivuje případně deaktivuje.
Cena čipu je od 5790 Kč, montáž v případě elektrokola zakoupeného u nás ZDARMA.

Elektrokola s pohonem Yamaha

U elektrokol s pohonem Yamaha se pro odstranění omezovače používá čip, který je instalován do elektrokola. Z displeje si pak zrychlení elektrokola zákazník sám aktivuje případně deaktivuje.
Cena čipu je od 5790 Kč, montáž v případě elektrokola zakoupeného u nás ZDARMA.

Elektrokola s pohonem Panasonic

U elektrokol s pohonem Panasonic se pro odstranění omezovače používá čip, který je instalován do elektrokola. Z displeje si pak zrychlení elektrokola zákazník sám aktivuje případně deaktivuje.
Cena čipu je 6190 Kč, montáž v případě elektrokola zakoupeného u nás ZDARMA.

Elektrokola s pohonem Bafang

U elektrokol s pohonem Bafang se pro odstranění omezovače používá softwarová úprava. Zde je nastavení pevné. Nastavení provádíme ZDARMA pro elektrokola zakoupená u nás.

Vlastnosti instalovaných čipů

  • Správné zobrazování rychlosti, dojezdu a ujetých kilometrů na displeji
  • V případě zrychlení elektrokola platí standardní 2 letá záruka na elektrokolo
  • Instalovaný čip splňuje veškeré normy pro prodej v ČR (CE a RoHS)


Odstranění omezovače rychlosti elektrokola doporučujeme realizovat až po pečlivém zvážení, zda jej opravdu potřebujete (s ohledem na výše uvedené limity v používání upraveného elektrokola).

Pro více informací volejte naše specialisty na tel. čísle 721 980 080 nebo navštivte naši prodejnu na adrese Poděbradská 887/54, Praha 9 – Vysočany (jak máme otevřeno?).

Vlastní prodejna

Vlastní prodejna

1 200 m2 v Praze 9

Tým odborníků

Tým odborníků

připraven vám vždy poradit

Doprava po ČR zdarma

Doprava po ČR zdarma

na 90 % produktů

Nákup na splátky

Nákup na splátky

se 100% vrácením všech úroků