Vážení zákazníci, od pondělí 28.12. je naše prodejna na základě rozhodnutí Vlády ČR uzavřena. Více informací po kliknutí ZDE.
Potřebujete poradit? Obraťte se na našeho specialistu.

Odborník Mirek MenšíkMiroslav Menšík

721 980 080

(Po–Pá: 9.00–18.00)

Každé elektrokolo je od výrobce nastaveno na maximální přípomoc do 25 km/h s tím, že po dosažení této rychlosti dojde k postupnému utlumení přípomoci (na elektrokole lze jet samozřejmě následně i rychleji, ovšem bez přípomoci). Maximální rychlost přípomoci je dána Evropským nařízením. Na dané elektrokolo se pohlíží jako na klasické jízdní kolo a je možno ho provozovat na pozemních komunikacích a cyklostezkách. Výše uvedený limit maximální přípomoci je plně dostačující a z naší zkušenosti dobře víme, že vyhoví naprosté většině rekreačních jezdců.

Odstranění omezovače rychlosti elektrokola

V případě vašeho zájmu jsme schopni nabídnout možnost odstranění výše uvedené maximální rychlosti přípomoci (25 km/h), a to až na na 55 km/h. V takovém případě vás chceme důrazně upozornit, že takto upravené elektrokolo nesplňuje výše uvedené Evropské nařízení a není možné jej provozovat na pozemních komunikacích a cyklostezkách resp. lze jej používat pouze mimo pozemní komunikace a cyklostezky, případně na vlastním pozemku.

Jakých elektrokol se odstranění omezovače týká?

Elektrokola s pohonem Bosch

U elektrokol s pohonem Bosch se pro odstranění omezovače používá čip, který je instalován do elektrokola. Z displeje si pak zrychlení elektrokola zákazník sám aktivuje případně deaktivuje. Cena čipu je 4590 Kč, montáž v případě elektrokola zakoupeného u nás ZDARMA.

Elektrokola s pohonem Yamaha

U elektrokol s pohonem Yamaha se pro odstranění omezovače používá čip, který je instalován do elektrokola. Z displeje si pak zrychlení elektrokola zákazník sám aktivuje případně deaktivuje. Cena čipu je 4590 Kč, montáž v případě elektrokola zakoupeného u nás ZDARMA.

Elektrokola s pohonem Bafang

U elektrokol s pohonem Bafang se pro odstranění omezovače používá softwarová úprava. Zde je nastavení pevné. Nastavení provádíme ZDARMA pro elektrokola zakoupená u nás.

Vlastnosti instalovaných čipů

  • Správné zobrazování rychlosti, dojezdu a ujetých kilometrů na displeji
  • V případě zrychlení elektrokola platí standardní 2 letá záruka na elektrokolo
  • Instalovaný čip splňuje veškeré normy pro prodej v ČR (CE a RoHS)


Odstranění omezovače rychlosti elektrokola doporučujeme realizovat až po pečlivém zvážení, zda jej opravdu potřebujete (s ohledem na výše uvedené limity v používání upraveného elektrokola).

Pro více informací volejte naše specialisty na tel. čísle 721 980 080 nebo navštivte naši prodejnu na adrese Poděbradská 887/54, Praha 9 – Vysočany (jak máme otevřeno?).

Vlastní prodejna

Vlastní prodejna

1 200 m2 v Praze 9

Tým odborníků

Tým odborníků

připraven vám vždy poradit

Doprava po ČR zdarma

Doprava po ČR zdarma

na 90 % produktů

Nákup na splátky

Nákup na splátky

se 100% vrácením všech úroků